Golf III czy Audi 80 B4?

29 Sty 2013, 23:31

Gdy przeglądałem dziś oferty przypomniał mi się jeszcze 1 samochód. Mianowicie daewoo tico. Cena jest naprawdę zajebista. I mam teraz pytanko. Czy te autko jest w miarę dobre? No i czy opłaca się go kupować, a jeśli tak czy warto założyć mu lpg? Z góry dzięki. ;-)
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec” -> George Carlin
Skowson
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4
Auto: Fiat Punto I

30 Sty 2013, 07:43

Moim zdaniem Tico było dobrą alternatywą 10 lat temu.Dziś powszechnie gnije,jest ciasne i do normalnego samochodu mu dużo brakuje,chociaż jeździć można. Części są tanie,silnik jest dynamiczny,pali malutko, a samo auto jest w miarę szybkie. Lpg można śmiało zakładać i to tę tanią opcję instalacji (jest tam gaźnik elektroniczny).
Jednak ja bym wolał normalne auto,którego nie trzeba "pilnować" w koleinach naszych szos,można wygodnie pojechać na wakacje 500 km i miałoby normalną komfortową trakcję.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

30 Sty 2013, 07:57

Tico ma jeden duży plus,z gazem to bardzo ekonomiczne autko (100km zrobisz za jakieś 17-18zł) ale niestety przewazają minusy tzn jak już przedmówca wspomniał,blacha gnije,jest ciasne no i duży minus to blacha,przy stłuczce przy prędkości 40-50km/h auto potrafi poskładać sie jak karton.

Ja zamiast Tico wolałbym już Punto I,mimo że ma ocynk to czasami lubi rdzewieć ale napewno nie tak jak Tico,części też ma tanie a miejsca więcej no i jak na tą klase spory bagażnik.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
kolega miał takiego to całkiem fajnie to jeżdziło i nie paliło dużo (po mieście 7-7.5l pb).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Sty 2013, 09:03

No właśnie. Punto I to "normalny" samochód..! :) Jak dla mnie z silnikiem 1,1 też ekonomiczny. Oczywiście jeśli nie ma kosmicznego przebiegu jak na Fiata (ponad 200 tys) ,to można jeszcze pomyśleć o lpg. Instalacja do wtrysku jednopunktowego,to będzie jakieś 1500-1600 zł.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

30 Sty 2013, 09:36

Odwołam się do tematu wątku.

Ja osobiście jestem zakochany w 80 Cabrio. Jest przecudna, wręcz idealna!
maciekluka
Początkujący
 
Posty: 71
Auto: renault laguna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Komfortowe fotele nowej Skody Octavia
    Ergonomiczne fotele nowej ŠKODY OCTAVIA zostały wyróżnione znakiem AGR "Testowane i zalecane" przez niemiecką kampanię Zdrowe Plecy (AGR - Aktion Gesunder Rücken). Fotele zyskały rekomendacje niezależnych ...
    Jazda na zderzaku - przejaw agresji i braku wyobraźni
    W projekcie nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym znalazł się zakaz "jazdy na zderzaku" na autostradach i drogach ekspresowych. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault tłumaczą, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z agresywnymi ...