Golf IV 1.6 SR 8V 1999 - biegi nie wchodzą na mrozie

14 Sty 2019, 11:59

Witam,

Mam taki problem ze skrzynią biegów w swoim golfie. Jedynka i dwójka nie wchodzą. Nie ma żadnego zgrzytania, po prostu próbując wrzucić bieg blokuje się i trzeba cofnąć do luzu (nie muszę nawet puszczać sprzęgła) i bieg wchodzi.

Nie zauważyłem żeby problem występował przy reszcie biegów no ale reszty się używa rzadziej.

Im zimniej tym jest to częstsze. Jak temperatura jest na plusie to może raz na 10 wrzuceń tak mam. Jak jest mróz to prawie że każdym razem.

Oto moje pomysły z doświadczenia z golfem II.

- synchronizatory
- teflony i oringi
- guma na mechanizmie skrzyni (nie znam konkretnej nazwy) popryskałem ją WD40 i przez 2-3 miesiące działało

Pytałem jednego mechanika i uznał że olej w skrzyni do wymiany ale z tego co wiem oleju w skrzyni się nie wymienia.

Dodam że jak jest zimno to biegi "tępo" wchodzą.
Niemiec31
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 5

15 Sty 2019, 22:04

Niemiec31 napisał(a):Pytałem jednego mechanika i uznał że olej w skrzyni do wymiany ale z tego co wiem oleju w skrzyni się nie wymienia.
No to jesteś w błędzie. Wytłumacz dlaczego oleju w skrzyni nie wymienia się? Przecież każdy olej starzeje się i nawet mało używany po kilku latach traci sporo swoich właściwości i nie spełnia już swojej roli w 100%.

W skrzyni biegów jak najbardziej trzeba wymieniać olej zalecane jest aby robić to nie rzadziej niż 50 tyś. km lub 4-5 lat tym bardziej że nie jest to skomplikowana operacja, a oleju wchodzi do skrzyni nie dużo więc koszt takiego zabiegu będzie nie wielki.

W pierwszej kolejności wymień olej i sprawdź zachowanie skrzyni, może się okazać że wszystkie problemy miną :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!