Golf V 1.9 TDI (1k1, BKC) - Dziwny dźwięk spod maski, wycieki oleju.

20 Maj 2022, 21:45

Cześć wszystkim.

Bardzo proszę o pomoc, gdyż mój Golf V w ostatnim czasie zaczął chodzić strasznie źle, mianowicie chodzi o jego pracę. Po odpaleniu samochodu wydobywa się dziwny dźwięk spod maski, mało tego zalewając go olejem 4 litrowym, wystarczy kilka dni i wszystko z niego ucieka (jest pod samochodem)

W linku wysyłam jak brzmi samochód zaraz po odpaleniu, dodam że po odpaleniu nadal traci olej i w bardzo dużych ilościach, leje się z niego.

https://files.fm/f/myycrwj5f
SongMIRED
Nowicjusz
 
Posty: 39

27 Maj 2022, 22:19

Sprawdziłbym czy filtr oleju dobrze dokręcony,może tez cieknąć z uszczelniacza wału,ten dzwięk wydaje mi się,łożysko rolki,paska klinowego,lub alternatora.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8210
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Z prawdy :)

28 Maj 2022, 09:34

Dźwiek niekoniecznie musi być powiazany z uciekajacym olejem. Może przypadek. Jak kolega wyżej pisze, sprawdz filtr oleju i uszczelniacz wału.
LKempinski
Początkujący
 
Posty: 104
Zdjęcia: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hulajnogi elektryczne – na co powinni uważać kierowcy?
    Niebezpieczne wypadki z udziałem użytkowników hulajnóg elektrycznych nie należą do rzadkości. Badania przeprowadzone w Finlandii pokazały, że odsetek obrażeń w wypadkach u hulajnogistów jest wyższy niż ...
    Jak sprawdzić / obliczyć szerokość felgi? - instrukcja
    Większość felg myślę, że jakieś 90% będzie miało specjalne oznaczenia co do rozmiaru i wystarczy tylko je odczytać. Jednak zdarzają się też takie które ich nie posiadają i wtedy pozostanie nam obliczyć szerokość felgi ...

  •