Świst powietrza / turbiny

29 Maj 2022, 15:02

Witam wszystkich, sprawa dotyczy auta Peugeot 607 2.2 hdi

Ostatnio wymieniałem przewody podciśnienia ponieważ nie działał mi zawór swirl od przepustnicy (2 przewody były zaślepione kulka łożyska), po wymianie auto zaczęło lepiej jeździć i swirl otwiera i zamyka. Przy wymianie zauważyłem zaślepiony egr, postanowiłem wywalić tę zaślepkę by było tak jak ma być. Po takim zabiegu teraz słyszę przy przyspieszaniu głośniejszą pracę turbo (świst jej narastający równo z prędkością im szybciej przyspiesza tym głośniej), sprawdzałem dwa razy rurę wchodzącą do turbo czy może nie spadła lub czy jest też prawidłowo nałożona, to nic złego tam nie zauważyłem (była ściągana by egr wyjąć), auto teraz nie ma tego przyspieszenia co miało wcześniej. Problem pojawił się po zdjęciu zaślepki egr, czy może to być coś innego winnego? Jakieś pomysły macie?
zwiroo
Początkujący
 
Posty: 92
Zdjęcia: 1
Auto: Peugeot 607
Silnik: 2.2 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

29 Maj 2022, 18:04

Być może było po zaślepieniu,,grzebane,, w oprogramowaniu,zaślep z powrotem tak jak było,i śmigaj.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

29 Maj 2022, 18:15

zwiroo napisał(a):Przy wymianie zauważyłem zaślepiony egr, postanowiłem wywalić tę zaślepkę by było tak jak ma być
no teraz właśnie nie jest tak jak powinno być bo oprogramowanie jest zmodyfikowane.
Aby było tak jak trzeba to albo spowrotem założyć zaślepkę albo zwrócić di seryjnego oprogramowania
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Maj 2022, 19:21

Zrobię tak jak było i później dam znać
zwiroo
Początkujący
 
Posty: 92
Zdjęcia: 1
Auto: Peugeot 607
Silnik: 2.2 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

29 Maj 2022, 20:14

Zaslepilem spowrotem i moc wróciła, ale nadal słyszę taki świst... Jakby turbo głośniejsze trochę ale pewności do końca nie mam co to
zwiroo
Początkujący
 
Posty: 92
Zdjęcia: 1
Auto: Peugeot 607
Silnik: 2.2 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel ADAM zdobywa nagrodę Red Dot za wzornictwo
    Zdaniem ekspertów i klientów, doceniających niekonwencjonalny wygląd i przełomowe technologie, Opel ADAM to prawdziwy krzyk mody. Najnowszym potwierdzeniem tej opinii jest renomowana nagroda Red Dot za wzornictwo, ...