GOLF V Turbina? wycie!

13 Wrz 2014, 19:46

Witam, pojawił mi się wczoraj pewien problem ( po jeździe autostradowej więc raczej dosyć obciążającej). 1.9 tdi chip na 143km 321nm , 165tys przebiegu. BXE 2008r
Czytałem już podobne tematy i podawano różne rozwiązania więc chcę się upewnić.

Gdy stanąłem na bramkach zaczął się świst turbiny przypominający wycie karetki - przypominał ją do tego stopnia ,żę zaycząłem patrzeć w lusterka.

Turbina wyje w zakresie obrotów ok 1300 do 2100 - jak rosną to dźwięk jest mocniejszy , jak spadają to słabszy. Nie ma znaczenia czy jadę na biegu, na luzie czy stojąc w miejscu. Przy większych prędkościach słychać go mniej ale pewnie wynika to też z tego ,żę ogólnie jest głośniej.
Nie dymi , nie ma spadku mocy ani not laufów.

Czy turbina się kończy? Czy jest szansa,że może być to co innego.
I teraz tak - jeśli się kończy to warto kupić używkę po regeneracji ( niby na oryginalnych częściach i 12-24m gwarancji). I tak na szybko - czy pasowała bez problemu jakaś z 2.0tdi?
dzięki i pozdrawiam
intoxication
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 13 04 1987
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: golf v
Silnik: 1.9 tdi 105+
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

13 Wrz 2014, 20:45

intoxication napisał(a): BXE 2008r
Silnik o podwyższonym ryzyku że wcześniej czy póżniej się rozleci. Poczytać w google https://www.google.pl/webhp?hl=pl#hl=pl&q=bxe+panewki. To tak na marginesie. Co do Twojego problemu to mogło dojść do mechanicznego uszkodzenia turbiny.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

14 Wrz 2014, 08:39

Jeśli to turbina ze zmienną geometrią to raczej kup nową,co prawda regeneruje się już takie turbiny niestety osiągi odbiegają od standardu wytyczanego przez nowe turbiny.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)