Golf V

16 Kwi 2011, 19:57

Myślicie że wart uwagi ? Stosunek przebieg/cena.wyposażenie ? Plusem jest to ze PL salon.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez cezzar, 16 Kwi 2011, 20:10, edytowano w sumie 1 raz
cezzar
Nowicjusz
 
Posty: 48
Miejscowość: KIELCE
Prawo jazdy: 01 01 2001

16 Kwi 2011, 20:03

Warto,to najlepsze auto w swej klasie,uważaj tylko byś nie wdepnął w nieodpowiedni silnik :!:

[ Dodano: 16 Kwiecień 2011, 21:03 ]
i by nie był bity!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Kwi 2011, 20:10

Tak,napisałem temat a nie podałem linku ;)
Chodzi mi konkretnie o ten egzemplarz [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ;)
cezzar
Nowicjusz
 
Posty: 48
Miejscowość: KIELCE
Prawo jazdy: 01 01 2001

16 Kwi 2011, 20:31

Nawet o tym Padle nie myśl! Na, nie bitym aucie, tak lakier się nie układa,patrz na przednią maskę, do tego,widzisz to gradobicie niezbyt wyprowadzone?!

[ Dodano: 16 Kwiecień 2011, 21:33 ]
Przepraszam,mordobicie,Adamek się wokół tego auta kręcił i był mocno wk...iony! :evil:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Kwi 2011, 20:49

No dobra,a co myslisz o [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ?
cezzar
Nowicjusz
 
Posty: 48
Miejscowość: KIELCE
Prawo jazdy: 01 01 2001

16 Kwi 2011, 21:02

Ten wygląda lepiej,tylko gdzie tkwi haczyk?!Bądź czujny i ostrożny,bo kto sprzedaje tak młode autko i dlaczego ?!Zapytaj o to.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Kwi 2011, 21:07

Czujność to podstawa,bo zakup golfa to nie łatwa sprawa ;) Wszędzie tylko czekają żeby człowieka oszukać. Samochód i tak i tak sprawdzę w ASO przed zakupem, chodzi tylko o to żeby nie brać 5 a wybrać jakiś 1 egzemplarz nadający się do zabrania na warsztat ;)
Daltego też licze trochę na Waszą pomoc. ;)
cezzar
Nowicjusz
 
Posty: 48
Miejscowość: KIELCE
Prawo jazdy: 01 01 2001

16 Kwi 2011, 21:16

Warto,to najlepsze auto w swej klasie

:shock:
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

16 Kwi 2011, 21:45

Zerknijcie proszę jeszcze na :
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Który warty uwagi ?
cezzar
Nowicjusz
 
Posty: 48
Miejscowość: KIELCE
Prawo jazdy: 01 01 2001

17 Kwi 2011, 07:24

fiko7 napisał(a):
Warto,to najlepsze auto w swej klasie

:shock:
----Fiko czemu się dziwisz,przedstaw lepsze,rzucimy na tapetę,warunek oczywiście,prosto z fabryki bo tutaj znowu zaczynają się schody ,bo te przedstawiane przez kolegę najlepsze w klasie nie są,rozumiesz?!

[ Dodano: 17 Kwiecień 2011, 08:44 ]
Każdy z nich nie wygląda źle,czasami jednak, stojąc przy aucie trudno poznać ,że było bite :!: Przebiegi prawdopodobne,każdego z nich można oglądnąć,nie zapominaj tylko o tym,że rozwijają się metody spawania aut(np.lutospawanie),bardzo ciężko jest poznać,że próg był spawany w połowie :!: Jedno pewne,przed zakupem udaj się do ASO VW,ale ASO wybranego przez ciebie.Co ja bym zrobił na twoim miejscu?!Masz tutaj na Forum Gościa,który profesjonalnie zajmuje się sprowadzaniem pewnych aut,kaszlaka u niego nie kupisz.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Kwi 2011, 07:49

Aha, czyli według Ciebie Golf V to najlepsze auto w klasie ale podrzucone przez autora tematu Golfy V już nie są najlepszymi autami w klasie.
Co do Golfa to przyzwoite auto, jeśli samochód jest z polskiego salonu i od pierwszego właściciela to ze sprawdzeniem jego przeszłości nie powinno być żadnego problemu.
A ceny też nie są jakieś niskie, znajomi rodziców kupili Golfa V 1.9 TDI nowego z salonu w 2008r za 59,990zł z klimatyzacją półautomatyczną, aż takie obniżki były z racji wprowadzania VI więc 3 latek z przebiegiem 160tys. km za 36tys. zł to nie jest jakaś okazja a 'normalna oferta więc nie wiem czy opłaca się sprowadzać bo taniej niż krajowe dobre sprowadzone auto nie wyjdzie.
Ja bym polecił Focusa II, fajniej się prowadzi i choćby takie 1.6 TDCI spali mniej niż 1.9 TDI a kultura pracy i sposób rozwijania mocy to już przy TDI wręcz przepaść.
Ostatnio edytowany przez Jasiek90, 17 Kwi 2011, 07:56, edytowano w sumie 1 raz
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Kwi 2011, 07:54

Jasiek90,my myślimy inaczej,inaczej ty, inaczej ja!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Kwi 2011, 08:24

Moim zdaniem nie warto ładować 35tys. w Golfa ze 105-konnym głośnym motorem i - nie oszukujmy się - mocno przeciętnym wyposażeniem (nie ma nawet radia sterowanego z kierownicy, podłokietników itp). W swojej klasie Golf jest porządny, ale na pewno nie najlepszy (bo to też trochę zależy czego kto oczekuje).

Cena wydaje się być ok, Golfik ma 4 lata i jako nowy w salonie kosztuje ok. 55-65tys. zł więc wszystko się zgadza (po 3 latach +-50% wartości).

W tej cenie za Golfem bym się nie rozglądał (już prędzej za Octavią bo jest identycznym samochodem tylko że ma większy bagażnik :) ), poszukaj Mazdy 3, KII Cee'd lub Hyundaia i30 (mają znacznie lepszego diesla od 1.9 TDI, a mianowicie 1.6 CRDI w wersji 115-konnej, i30 i Cee'd są tak naprawdę tym samym autkiem z innym logo na masce i wyglądem podobnie jak Golf-Octavia-A3-Leon), jeśli nie zalezy ci na ilości miejsca w środku to FIATA Bravo albo mega wypasioną Alfę 147 w włoskiej skórze i 150-konnym dieslem, może nawet uda ci się zapolować na nowe Renault Megane albo jakieś przyzwoite BMW serii 1 (unikaj tylko najsłabszych silników diesla i benzynowych 116/116d i 118d bo są awaryjne)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

17 Kwi 2011, 08:51

----Fiko czemu się dziwisz,przedstaw lepsze,rzucimy na tapetę,warunek oczywiście,prosto z fabryki bo tutaj znowu zaczynają się schody ,bo te przedstawiane przez kolegę najlepsze w klasie nie są,rozumiesz?!


Ale co znaczy najlepsze w klasie?
Najlepsze prowadzenie - nie, lepsze ma choćby Focus
Najlepszy wygląd - nie lepszy ma Alfa, Meganka i jeszcze kilka innych choć to oczywiście kwestia gustu
Najlepszy silnik diesla zarazem z najlepszą kulturą pracy - napewno nie bo TDI jest strasznie głośny znacznie llepszy Fiata JTD i jeszcze kilka będzie

Więc co znaczy najlepszy w klasie? Chyba najdrozszy wśród używanych jak bedziesz sprzedawał, nic więcej.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

17 Kwi 2011, 10:08

ACSznycel napisał(a):Moim zdaniem nie warto ładować 35tys. w Golfa ze 105-konnym głośnym motorem i - nie oszukujmy się - mocno przeciętnym wyposażeniem (nie ma nawet radia sterowanego z kierownicy, podłokietników itp). W swojej klasie Golf jest porządny, ale na pewno nie najlepszy (bo to też trochę zależy czego kto oczekuje).

Cena wydaje się być ok, Golfik ma 4 lata i jako nowy w salonie kosztuje ok. 55-65tys. zł więc wszystko się zgadza (po 3 latach +-50% wartości).

W tej cenie za Golfem bym się nie rozglądał (już prędzej za Octavią bo jest identycznym samochodem tylko że ma większy bagażnik :) ), poszukaj Mazdy 3, KII Cee'd lub Hyundaia i30 (mają znacznie lepszego diesla od 1.9 TDI, a mianowicie 1.6 CRDI w wersji 115-konnej, i30 i Cee'd są tak naprawdę tym samym autkiem z innym logo na masce i wyglądem podobnie jak Golf-Octavia-A3-Leon), jeśli nie zalezy ci na ilości miejsca w środku to FIATA Bravo albo mega wypasioną Alfę 147 w włoskiej skórze i 150-konnym dieslem, może nawet uda ci się zapolować na nowe Renault Megane albo jakieś przyzwoite BMW serii 1 (unikaj tylko najsłabszych silników diesla i benzynowych 116/116d i 118d bo są awaryjne)


Dzięki za masę odpowiedzi chłopaki !
Z tymi golfami to jest tak że i wnętrze i zewnętrznie trafia w mój gust. Problem jest tylko taki że te auta są tak chodliwe że ciężko trafić na niebity,nieskładany a mnie zależy przede wszystkim na tym żeby mieć pewne auto. Patrzyłem na i30 i ceeda i fajne jest to że a większości są to auto stosunkowo młode z małym przebiegiem z polskiego salonu i od pierwszego właściciela,problem tylko w tym że w ich wnętrzach jakoś się nie odnajduję.
Powiedzcie mi np w takim razie o bravo z jakim silnikiem było by warto ewentualnie szukać,a jak możecie to pokazać jakieś przykładowe aukcje z bmw serii 1 które przynajmniej na pierwszy rzut oka są godne uwagi.
Z góry dzięki ;)
cezzar
Nowicjusz
 
Posty: 48
Miejscowość: KIELCE
Prawo jazdy: 01 01 2001