H1 i H4

03 Gru 2007, 16:28

Witam. Jak wiadomo w nissanach siedzą żarówki h4, dostałem od kumpla za free kseonki h1 dające bardzo białe światło, i nie wiem czy będą pasowały ? chodzi o rozmiar i pobór mocy.Znajomy zamontował inne, podpiłowując coś aby pasowały. Z góry dziękuje za odpowiedź
_ZYWY_
Nowicjusz
 
Posty: 18

03 Gru 2007, 16:54

Czy twój Nissan ma reflektory ksenonowe z samooczyszczaniem i samopoziomowaniem?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Gru 2007, 17:15

MotoAlbercik napisał(a):Czy twój Nissan ma reflektory ksenonowe z samooczyszczaniem i samopoziomowaniem?


ee.. co do samopoziomowania mam regulacje świateł (wysokość) a co do samoczyszczenia nie wiem o co chodzi ?
_ZYWY_
Nowicjusz
 
Posty: 18

03 Gru 2007, 17:33

Czyli nie masz reflektorów ksenonowych,tylko zwykłe.Reflektory ksenonowe muszą mieć automatyczny układ poziomowania reflektora oraz system oczyszczania klosza(tzw. spryskiwacze reflektorów).
No i do tradycyjnych reflektorów nie da się włożyć żarówek ksenonowych.Poza tym,żarówki ksenonowe,żeby się zaświeciły,muszą mieć specjalny układ zapłonowy tych żarówek,coś podobnego jak świetlówka,ponieważ napięcie potrzebne do ich zaświecenia jest rzędu 18 - 30 tyś. volt,przy poborze mocy 35 W.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Gru 2007, 17:58

a może są jakieś "podróbki" ala kseonki ? żeby dawały ładny kolor i dobrze oświetlały droge, bo te dotychczasowe ją jakieś lipne.
_ZYWY_
Nowicjusz
 
Posty: 18

03 Gru 2007, 18:49

takie fuszerki nie wchodza w gre moge ci polecic h4 o zwiekszonej jasnosci co wazne maja homologacje efekt jest dobry sa w kazdym sklepie
artekk
Początkujący
 
Posty: 184
Miejscowość: k-kozle

04 Gru 2007, 12:03

Dokładnie jak napisał kolega Artekk - takie fuszerki są niedozowolone.Pozatym jak takie założysz,a mają moc normalną,czyli 55/60W,to dużo stracisz na "jasności",a te i tak przepalą się dużo wcześniej niż standardowe.No i są bez homologacji,a policja,jak takie zauważy w samochodzie,a o to nietrudno,to może zabrać ci nawet dowód rejestracyjny.No i co najważniejsze,takie żarówki bardzo skutecznie oślepiają nadjeżdżających z naprzeciwka,ponieważ mają inną wiązke światła.
No i nie polecam zakładania żarówek większych niż 55/60W np. 90/100W.Te równiez nie mają homologacji,skutecznie oślepiają i bardzo skutecznie niszczą reflektory i instalację tych świateł.
Jeżeli twoje reflektory słabo ci świecą,to najpierw sprawdz,czy nie są już zżółkłe odbłyśniki i klosze.Wówczas jeżeli chcesz,żeby było jasno przed samochodem,to musisz niestety wymienić reflektory.Chwilowo pomogłyby te niehomologowane żarówki90/100W,ale to tylko jak napisałem chwilowo.
Jeżeli chodzi o same żarówki,to warto zainteresowac się tym http://www.autometa.com.pl/inne/philips.html .
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Gru 2007, 14:51

MotoAlbercik napisał(a):niehomologowane żarówki90/100http://www.autometa.com.pl/inne/philips.html .

to akurat wiem :) i nie zamierzam ich zakładac nawet, ale widziałem kiedyś takie totalnie żółte (bardzo) dające bardzo jasne światło na drodze ale nie oślepiające, czy ktos się oriętuje gdzie takie można dosać
_ZYWY_
Nowicjusz
 
Posty: 18

04 Gru 2007, 15:46

:D No przecież masz posta wyżej od Moderatora!!! Kliknij w dołączony link, to masz sklep internetowy i po sprawie! Aleś talent, Kolego... :wink:
fordon
 

04 Gru 2007, 18:50

MotoAlbercik napisał(a):Czyli nie masz reflektorów ksenonowych,tylko zwykłe.Reflektory ksenonowe muszą mieć automatyczny układ poziomowania reflektora oraz system oczyszczania klosza(tzw. spryskiwacze reflektorów).
No i do tradycyjnych reflektorów nie da się włożyć żarówek ksenonowych.Poza tym,żarówki ksenonowe,żeby się zaświeciły,muszą mieć specjalny układ zapłonowy tych żarówek,coś podobnego jak świetlówka,ponieważ napięcie potrzebne do ich zaświecenia jest rzędu 18 - 30 tyś. volt,przy poborze mocy 35 W.

Kolego wyluzuj jake tysiące volt jedynie 85 volt: [link wygasł] jak widać na tym zdjęciu do którego podaje link.
Jacek
jaceknie
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

04 Gru 2007, 20:22

Kolego Jaceknie - już ci kiedyś zwróciłem uwagę,że jak się czegoś nie wie,to się na ten temat nie wypowiada,bo można kogoś wprowadzić w błąd.Żeby żarówka ksenonowa się zaświeciła,potrzebne jest urządzenie,które zmienia prąd stały w prąd zmienny i wytwarza napięcie od 18 do 20 tyś voltów.W żarówce tej nie ma bowiem żarnika,który jest źródłem światła w zwykłych żarówkach.W żarówkach ksenonowych,źródłem światła jest gaz szlachetmy taki jak argon,ksenon.Do świcenia tych gazów,potrzebny jest łuk elektryczny.A żeby ten łuk zainicjować,potrzebne jest napięcie 18 - 30 tyś voltów.Natomiast do podtrzymania łuku elektrycznego,który jest potrzebny żeby żarówka nie zgasła,czyli żeby ten gaz,którym jest wypełniona bańka się świecił,potrzebne jest już napięcie rzedu 80 - 100 voltów.Proponuję poświęcić troszkę czasu i poszukać w googlach odpowiednią lekturę.Choćby np. tą - http://www.mototechnika.republika.pl/pl ... lenie.html . Dodam,jakbyś nie wiedział,że lampy ksenonowe,są lampami wyładowczymi.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Gru 2007, 21:42

fordon napisał(a)::D No przecież masz posta wyżej od Moderatora!!! Kliknij w dołączony link, to masz sklep internetowy i po sprawie! Aleś talent, Kolego... :wink:


widziałem kiedyś takie totalnie żółte (bardzo) dające bardzo jasne światło na drodze ale nie oślepiające, czy ktos się oriętuje gdzie takie można dosać

zapytałem o takie coś, umiem klikać w linki i obsługiwać się internetem :) a tam takich nie widziałem :)
_ZYWY_
Nowicjusz
 
Posty: 18

04 Gru 2007, 21:54

Panowie ! Poszperałem w goglach iiiiii - polak potrafi wszystko.Znajdziecie sami.
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4751
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Gru 2007, 23:16

W sumie wiedziałem, że te przetwornice są, ale ja nie będe wydawał tyle kasy :) znajde jakieś o zwiększonej ilości światła, a co do zółtego swiatła z leflektora to klosze chyba pomalowane są czymś, ale nie jestem na 100% pewny
_ZYWY_
Nowicjusz
 
Posty: 18

07 Gru 2007, 16:19

Co do tego żółtego światła,to chyba Osram albo Philips produkował kiedyś żarówki H3 i H4,które dawały żółte światło.Pomagało one jeżdzić np. we mgle jak na dordze o poboczu leżał snieg.Podobno lepiej rozjaśniały mgłę.Ale obecnie chyba już takich żarówek się nie produkuje,aczkolwiek może je gdzieś dostaniesz.Miały one homologację i były dopuszczone do ruchu drogowego,gdyż w przepisach jest do dziasiaj - światła mijania,drogowe i przeciwmgilene muszą mieć barwę białą lub żółtą selektywną.A te miały właśnie żółta selektywną.Ja do dzisiaj mam jeszcze dwa komplet H3,które zakładam do przeciwmgielnych i jeden komplet H4,ale mało kiedy to zakładam,bo w sumie źle się jeżdzi na światłach mijania,które świecą na żółto.
Zastanawia mnie tylko czasami,jak przepisy mają się do świateł ksenonowych,które mają barwę niebieską.Kodeks takich nie dopuszcza...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000