[Seicento] Hamulec ręczny, lampa led tylna centralna

24 Gru 2014, 14:45

Witam.
Problem polega na tym, że podnosząc hamulec ręczny, tylne światła boczne nie reagują. Przy normalnym hamowaniu wszystko ok, przeciwmgłowe również, natomiast lampa tylna centralna za szybą, w ogóle nie świeci, czy włączę światła drogowe, czy przeciwmgłowe.

Co powinienem sprawdzić, gdzie szukać i ewentualnie które bezpieczniki wymienić?
Dziękuję z gry z apomoc
Mobilek85
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: sejcento

24 Gru 2014, 16:24

Mobilek85 napisał(a):Problem polega na tym, że podnosząc hamulec ręczny, tylne światła boczne nie reagują.

A powinny świecić w twoim aucie :?:
Mobilek85 napisał(a):natomiast lampa tylna centralna za szybą, w ogóle nie świeci, czy włączę światła drogowe, czy przeciwmgłowe.

A ty wiesz wogóle co to za lampa jest?
Że się tak zapytam - masz wogóle prawo jazdy :?:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Gru 2014, 20:56

Powiem tak.
Na jednośladach się znam, wiem gdzie co jest i do czego służy. Po za tym budowa jest prosta i jest łatwy dostęp do kabli i sprzętu, a w autach dochodzi więcej bajerów i w szkołach jazdy tego nie uczą, bo przecież każde auto jest inne i trzeba samemu do tego dojść. Więc proszę Cię oszczędź sobie swoje pro uwagi, bo też kiedyś zaczynałeś przygodę z 4-rema kółkami.
Autami zacząłem się interesować od niedawna, ponieważ klimat mnie do tego zmusił. Kupiłem nie dawno auto, żeby poruszać się nim gdy będzie padać, albo spadnie śnieg.
Tak więc, nie znam się, być może w tym aucie hamulec ręczny nie jest podpięty do żarówek, ale skoro są takie miejsca jak fora z obeznanymi majstrami, to właśnie dlatego pytam.

Co do tylnej centralnej lampy, to wiele kierowców ich używa, być może to lampa przeciwmgłowa, tak myślę, ale tak czy inaczej nie świeci.
Mobilek85
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: sejcento

24 Gru 2014, 22:27

Mobilek85 napisał(a):(...) ale skoro są takie miejsca jak fora z obeznanymi majstrami, to właśnie dlatego pytam.

Tak, ale fora nie będą cię uczyć tego, czego powinieneś nauczyć sie zdając prawo jazdy, ponieważ:
Mobilek85 napisał(a):Co do tylnej centralnej lampy, to wiele kierowców ich używa, być może to lampa przeciwmgłowa, tak myślę, ale tak czy inaczej nie świeci.

Co to jest za lampa, wie każdy jeden kierowca. A wie to z kursu na prawo jazdy. Bez wiedzy co to za lampa nie zdasz egzaminu.
Ja ci tego nie zdradzę, bo twoje pytania wołają o pomstę do nieba jak się to mówi. A jak prawko kupiłeś gdzieś na giełdzie albo zdałeś egzamin po znajomości, to trudno - musisz zapłacić teraz za wiedzę i oddać auto do mechanika.
Ja rozumiem, że możesz nie wiedzieć jak wymienić żarówkę w takiej lampie, ale co to jest za lampa to twój obowiązek wiedzieć. To samo dotyczy twojego innego tematu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000