Hatchback - 25tys

02 Lut 2021, 08:36

Hej! :D
Jakiś czas temu pisałem tutaj na forum z prośbą o pomoc w wyborze auta, ostatecznie wybór padł na opla astrę h gtc 2.0t. Mój początkowy budżet wynosił 15tys. natomiast rynek szybko zweryfikował i należało zwiększyć budżet do prawie 20tys., a mimo to ciężko dostać coś co nie będzie zajeżdżonym trupem :( No i do tego płacenie 20tys. zł za auto z 2005 roku chyba mija się z celem...

Koniec końców chyba odpuszczę astrę h gtc z moim wymarzonym 2.0t i chciałbym, żebyście pomogli mi wybrać coś innego. :cry:

Mój budżet to +/- 25tys., preferuję jakiegoś kompakta z benzyną, chciałbym, żeby auto było w miarę świeże, dobrze wyglądało z zewnątrz, w środku no i było dynamiczne tzn. żebym po prostu nie musiał go prosić, żeby jechał, bo mnie krew zaleje :angry: No i jeśli budżet pozwoli to chciałbym jakieś wyposażenie, a nie tylko radio :/ Ale cudów nie oczekuję.

Odnośnie ilości pokonywanych km. to rocznie robię jakieś 10tys., miasto/trasa, 50/50 do tego raz w roku wypad w długą trasę na wakacje. Oprócz budżetu na auto będę miał w rezerwie powiedzmy z 2tys, na jakiś przegląd zerowy, ale zakładam, że kupię dobre auto, które na starcie nie będzie wymagało remontu silnika za 8tys zł, bo silnik pije więcej oleju niż benzyny :naughty:

Preferuję auta, które nie będą super drogie w utrzymaniu, oczywiście, jak się coś popsuje czy będzie wymagało wymiany to zrobię, ale jak mam płacić np. 3tys za wymianę rozrządu to podziękuję :D

Na koniec jeszcze dodam, że nie interesuje mnie marka, chcę po prostu fajne sprawne autko, które zawiezie mnie do pracy i na wakacje. :D

No więc co kupić? Co poradzicie i co dobrego mogę dostać za takie pieniądze?

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :D
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

02 Lut 2021, 08:52

Delcho napisał(a):3tys za wymianę rozrządu to podziękuję


Ale wtedy co zrobisz? Będziesz jeździł aż zawory spotkają się z tłokami ?
Do tego przy silnikach z turbo raczej nie jest to porażająca kwota.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Lut 2021, 08:56

Oczywiście, że nie. Jak trzeba zapłacić to się płaci. Po prostu chodzi o to, żeby auto nie rujnowało mi budżetu miesięcznego przy każdej możliwej naprawie :D Przykładowo znajomy kupił sobie e90 i tam koszty wszystkiego ogólnie były wysokie :?

Chyba będę celował w astrę J 1.4t bądź 1.6t, dostanę coś ładnego w tych pieniądzach? Raczej 5 drzwi. Jaki przebieg jest realny w takim aucie z 2009/2010 roku?

Jakie alternatywy dla tej astry? Nie chcę się skupiać znowu na jednym aucie, bo ciężej coś znaleźć. No i ogólnie to kupować teraz czy czekać do wiosny? Jak radzicie?
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

04 Lut 2021, 09:00

To pomoże ktoś? :(
Rozglądałem się też za focusem mk3, ale tam nie wiem jaki za bardzo silnik i na co budżet pozwoli.
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

04 Lut 2021, 09:47

Może Golf VI 1,4/122?
Tam jest łańcuszek w rozrządzie -koszt wymiany ok 1500 zł, ale...robisz 10 tys rocznie tak? To nawet biorąc pod uwagę "awaryjność" tego rozwiązania to tak do 60-70 tys i tak starczy czyli 6 lat u Ciebie, także tragedii nie ma.
Niech Cię nie zmyli mała ilość koni, ten silnik jest dość wydajny i fajnie jedzie szczególnie z dołu, no i jest opcja żeby podnieść moc pod 150.

Inna opcja to może właśnie tak jak wyżej Astra J 1,4 turbo 140 albo Bravo 1,4 tjet 150?
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Lut 2021, 10:05

Golfik jak najbardziej, właśnie nie jeżdżę jakoś dużo. Ogólnie to potrzebuję auta, które kupię w dobrym stanie za te 25k, będzie w miarę jechało i nie będzie problematyczne. Bravo raczej nie chcę, bo tyle kasy za bravo to chyba przesada.

Patrzyłem za fordem, ale budżet chyba za mały na 1.6t, a zwykłe 1.6 chyba będzie za słabe?

Także chyba astra i golf będą oki, jeszcze jakieś opcje?
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

04 Lut 2021, 11:11

To może Kia Ceed z silnikiem 2.0 chyba był do 2010 roku dostępny w tym modelu a jak nie to może 1.6? W tym samochodzie silniki wypadają bardzo dobrze jeżeli chodzi o trwałość. W Twoim budżecie jesteś w stanie kupić takie auto nawet z 2012 roku.

A może coś takiego jak Hyundai Elantra 2.0 :) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

04 Lut 2021, 14:00

Ten Hyundai będzie chyba za mały. Odnośnie ceeda to jak on się ma pod względem wykonania, wyciszenia itp. w porównaniu do astry/golfa?

No i z jakim silnikiem kupię jakiegoś sensownego focusa? Bo jednak jest parę tych 1.6 turbo 180km.

Jeszcze odnośnie 1.4tsi w golfie to mogą być jakieś problemy z tym silnikiem? Mocniejsze wersję jakby się trafiły czyli 160/180km też są oki?
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013