Samochód do 25tyś zł - benzyna, lpg, sedan, hatchback

15 Kwi 2021, 20:15

Witam
planuję zmiane samochodu - który mam zamiar zostawić dla siebie na dłużej

budżet to 25k + trochę kasy na wstępne naprawy
obecnie posiadam leona 1.6 z lpg

chciałbym coś w benzynie ,najlepiej coś co lubi gaz

rocznie robię ok 17-22 tyś km ,do pracy dojeżdżam 45 km w 1 stronę (co daje 90km dziennie do pracy przez 2 tygodnie [kolejne 2 tyg jeżdżę z kolegą] także wychodzi 1250km miesięcznie na samą prace + wiadomo jazda po mieście ,jakiś wypad w weekend itp

co do wymagań to
SEDAN lub hatchback
klima ,elektryczne szyby ( wiem nie są to wygórowane wymagania ale są to rzeczy których najbardziej mi brakuje obecnie)

obecny leon 1.6 100km jest dość mułowaty ,nowe auto nie może być bardziej mułowate niż leon ,jeśli będzie się zbierał identycznie to może byc ,chociaż fajnie jakby znalazło się coś mocniejszego :)

co do marek to jestem otwarty na wszystko {no może poza BMW},wszystko wezmę pod uwagę

moje wstępne poszukiwania:

skoda octavia II - silniki TSI FSI także odpuściłem temat z racji iż są ponoć bardzo awaryjne
opel insignia 1.8 140km -podoba mi się wizualnie a i moc 140 myślę że by mnie zadowoliła ale autko nie jest idealne do gazu przez ręczną regulacje szklanek ,więc chyba również out
audi a4 b7 /seat exeo 1.8t trochę boję się kosztów utrzymania tego auta (turbo ,dwumas ,spalanie) oraz nie wiem czy do 25k da się w ogóle kupić jeszcze egzemplarz który pojeździ ładnych parę lat bo wiem że te samochody z tym silnikiem są bardzo rozchwytywane

fiat bravo 1.4t - jak tutaj jest z lpg? i jak się ma mały silnik 1.4 ale z turbo

będzię to mój pierwszy zakup samochodu (obecny leon kupiłem od wujka także przebieg zakupu wyglądał pewnie inaczej niż normalnie to wygląda)
jakieś rady co do kupna? sprowadzać z Niemiec ,kupować w Polsce ale tylko od osób prywatnych? na otomoto jest masa ogłoszeń od handlarzy "świeżo sprowadzony" a w opisie napisane że wszystko na bum cyk cyk igła


mam nadzieję że troszkę mi doradzicie i wspólnie coś wybierzemy ,z góry dzięki za pomoc
haycon
Nowicjusz
 
Posty: 30

15 Kwi 2021, 23:05

Silniki TFSI/FSI możesz odpuścić ale nie dlatego że są "bardzo" awaryjne tylko raczej dlatego że z gazem średnio bo wtrysk bezpośredni. Z drugiej strony gdybyś ewentualnie odpuścił lpg, to fajnym wyborem byłbym Golf VI 1,4/122 (ale to też TSI)
druga opcja to Astra 1,4 turbo/140 i właśnie Bravo 1,4 t-jet

Takie propozyjcje ode mnie (świeże kompakty)
A4 odpuść (auto starsze niż Leon) a samo 160 koni szału nie robi, szczególnie w wersji quattro, no i poszukiwania dobrego egzemplarza będą trwały miesiącami.
Insignia to też muł i średnia opcja.

Generalnie pytanie jaki segment Cię interesuje?
Bo Leon to kompakt tak jak Octavia ale A4 czy Insignia to już klasa średnia.

P.S. swoją drogą dlaczego nie diesel? Robisz prawie 100 km dziennie, i ponad 20 tys rocznie... to warto się dobrze zastanowić czy lpg
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Kwi 2021, 12:09

Jeśli budżet to max. 25 tys. to pod LPG:
Fiat Bravo 1.4T - dobry wybór i nie będzie zbyt drogi w utrzymaniu
Opel Astra J 1.4T - jak wyżej

Możesz poszukać jakieś wolnossaka, ale z większą pojemnością np.
Ford Focus Mk2/Volvo S40 z benzyną 2.0

Insignię bym odpuścił, z wolnossakiem będzie mało dynamiczna i wcale mało nie spali. Exeo z 1.8T jest bardzo mało, A4B7 nie będzie tanie w utrzymaniu, tym bardziej, że cięzko znaleźć ładny egzemplarz w tym budżecie.

Pod rozwagę możesz wziąć również diesla.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

16 Kwi 2021, 20:25

A np citroen c5 1.8 lub 2.0?
Mazda 6?
haycon
Nowicjusz
 
Posty: 30

21 Kwi 2021, 12:22

odświeżam
co uważacie o citroen c5 2.0 ? jak z awaryjnością i kosztami?

czy renault laguna III 2.0 nada się pod lpg?
haycon
Nowicjusz
 
Posty: 30

22 Kwi 2021, 10:35

haycon napisał(a):czy renault laguna III 2.0 nada się pod lpg?
najlepszym rozwiązaniem byłoby 2.0T
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Kwi 2021, 14:36

Panowie jeszcze jakieś wskazówki ?

moje obecne typy:
audi a4 b7 1.8t
seat exeo 1.8t
citroen c5 2.0 (bez hydroactiv)

te samochody wiem że nadadzą się do gazu
a jak jest z tymi

renault laguna III 2.0
mazda 6 II 2.0
ford monedo mk4 2.0 (czym się różni ecotec od ecotex flexi fuel)
volvo s40 2.0 (czym się różni 2.0 od 2.0F)
haycon
Nowicjusz
 
Posty: 30

22 Kwi 2021, 20:38

Mondeo zawsze spoko flexifuel to że wzmocnione gniazda zaworowe i można lać tam mieszankę E85 z etanolem (czego nie widział by ktośw sumie robił bo spalanie o tyle większe więc jeden pies).

Mazda ma podrasowaną jednostkę z forda (jakaś tam platforma wspólna) 6 biegów, najciekawszy z tego wszystkiego ale jakość materiałów jest okropna i tam po prsotu śmierdzi w środku, specyficznie.

Laguna 3 ale już lepiej 2 litry 170km z automatem. Miałem sprzedałem jedną przyjacielowi na tyle dobra. Fajne auto, szczerze.

C5 ma zbyt awangardową kierownicę moi teściowie się pozbyli między innymi dlatego. Co kto lubi, mi nie pasowała ergonomia mimo że może się podobać.

Seat Exeo 1.8T 150KM, to bym wybrał z tego zestawienia. Audi jest niedostępne bo większość jest już mocno wyeksploatowana...
Jest jeden fajny obecnie za 30k w Suwałkach, sam jestem ciekaw...

Nie, nie jestem tym sprzedającym ja sprzedaję co innego akurat ;)
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138

22 Kwi 2021, 20:41

może chevrolet cruze 1.8 ? silnik opla pod lpg
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

22 Kwi 2021, 20:43

Pisać, że jakość materiałów w maździe jest okropna a polecać exeo? Coś tu się mocno nie spina

Silnilki w volvo są te same co w mondeo
Przy lagunie pod gaz tylko 2.0T
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Kwi 2021, 22:10

Tak, polecam pomacać i porównać stan zużycia.
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138

24 Kwi 2021, 19:20

lasagne napisał(a):Mazda ma podrasowaną jednostkę z forda (jakaś tam platforma wspólna) 6 biegów, najciekawszy z tego wszystkiego ale jakość materiałów jest okropna i tam po prsotu śmierdzi w środku, specyficznie.


Jakość nie jest zła ...a zapach taki specyficzny dla mazdy :lol: ale mi pasuje
Skóry po 220 00km stan Idealny
Nie wiem gdzie ta zła jakość :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

24 Kwi 2021, 21:12

andrewb25 napisał(a):Nie wiem gdzie ta zła jakość


Za mało vagami jeździsz, nie masz porównania do najwyższej jakości :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Kwi 2021, 08:38

Invi napisał(a):Za mało vagami jeździsz, nie masz porównania do najwyższej jakości

jeżdżę nimi cały czas :lol: od 3 lat miałem vagów kilkadziesiąt :lol: jakość też jest dobra...
Japończyki po prostu mają taki specyficzny klimat, jednym się to podoba innym nie, kupuje się je zupełnie z innych względów.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

25 Kwi 2021, 14:00

Ojej good for you :happy:

zrobmy plebiscyt by sie powyzywac ok? bo ja mam to a ty nie masz tego i w ogole taradaja straszna ta mzda damn

merytorycznie:
Mazda słabe wyciszenie i spasowanie elementów, wdziera się wilgoć plus smród plastiku = moja ocena. Na zewnątrz gnije tak samo jak VAG. Ale co kto lubi relatywizowanie i odwrotne opinie zawsze na topie no nie?
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138