Hatchback-coupe do 20tys.

19 Gru 2020, 11:25

Hej!

Za miesiąc/dwa zacznę rozglądać się za jakimś samochodem. Obecnie poruszam się merivą a 1.6 z gazem, która ma zabójcze 13,3s do 100km/h. Oplem zrobiłem już dziesiątki tys. km, więc jakieś podstawowe pojęcie o jeździe mam.

Czego szukam :?:
Szukam ładnego 3 drzwiowego hatchbacka do 20tys. zł. Nie zależy mi na bagażniku, jeździć będę głównie w 2 osoby.

Czego oczekuję od auta :?:
-w miarę możliwości świeży rocznik
-przyzwoita dynamika (chcę swobodnie wyprzedzać, tak żeby była różnica w porównaniu z obecnym autem)
-dobre prowadzenie
-przyzwoity komfort, wyciszenie - nie oczekuję cudów, ale wolę kupić to lepiej wykonane i wyciszone auto z klasy niż to gorsze
-jak najlepsze wyposażenie
-nie wygórowane ceny eksploatacji samochodu oraz napraw
-jeśli autko będzie sporo paliło to fajnie jakby można było założyć LPG

Jak użytkuję samochód :?:
Miesięcznie robię maksymalnie 1000km, głównie odcinki 5 do 20km, raz/dwa razy w tygodniu "trasa" 60km w jedną stronę. Raz w roku jakiś dalszy wypad z dziewczyną 800km, więc fajnie jakby auto nie czuło się najgorzej na autostradzie.

Ogólnie to na początku nosiłem się z zamiarem kupna astry h GTC 2.0t z 2005 roku za jakieś 15tys. zł natomiast chyba lepiej będzie troszkę dołożyć i kupić nowsze auto kosztem dynamiki, bo 15 letni samochód już w momencie jak go kupię nie będzie należał do najmłodszych.

Obecnie mój typ to renault megane 3 coupe z 1.4TCE bądź 2.0TCE. Co sądzicie? Będzie pod jakimś względem lepsza o wyżej wspomnianego GTC? Doradźcie coś bo nie chcę pakować kasy w błoto tylko kupić w miarę rozsądne autko. :D
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

22 Gru 2020, 10:59

Pomoże ktoś? :D Od biedy może być też 5 drzwiowy.
Kompletnie nie wiem co brać, chyba najlepszy byłby jakiś francuz, bo będzie najmłodszy no i wyposażenie będzie miał pewnie lepsze. Co myślicie?
Nie chcę też później się bujać u mechanika :P
Fajna byłaby jakaś benzyna pod lpg, ale diesel też może być. :D
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

22 Gru 2020, 13:33

Delcho napisał(a):Obecnie mój typ to renault megane 3 coupe z 1.4TCE bądź 2.0TCE.


Nie do kupienia w przyzwoitym stanie za 20k

Astra spoko. Zerknij sobie na grande punto/punto evo 1.4T
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Gru 2020, 15:42

W takim razie ile trzeba dać za taką megankę?

Punto odpada, bo to punto :/

Szukam alternatywy dla tego GTC, bo mi się upatrzyło już. Ta asterka ma po prostu swój urok i z mocnym silnikiem wydaje mi się, że będzie fajnie jeździła.

Jakie jeszcze alternatywy mam w tym budżecie?
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus NX 300h - średniej wielkości SUV
    Średniej wielkości SUV Lexusa jest napędzany układem hybrydowym opartym na benzynowym silniku 2,5 l. Łączna moc 197 KM pozwala się rozpędzić do setki w 9,2 s. Średnie zużycie paliwa wg WLTP zaczyna się od 9,1 l/100 km. W ...