Samochód 20tyś

24 Sty 2020, 20:57

Witam.Po dłuższym zastanawianiu,postanowiłem mocno się zastanowić nad kupnem samochod(mam tylko dylemat co do jednej kwesti),oczywiśćie używanego,wybór padł na Renautl megnae 3 w benzycnie hatchback.Kwota na zakup samego auta to 20tys.
Znalazłem ogłoszenie samochod z rocznika 2009 właśnie za kwotę 20tyś.
Pytanie chciałbym skierować dla tych którzy trochę się oreitnują ,
czy kwota 20tys to aby nie jest zamało za taki samochód?Czy lepiej sobie darować wydanie pieniędzy na ten samochód?bo nie wiem będzie awaryjny, bity czy co tam jeszcze? CZy jest nadzieja,że za 20tys będzie w miarę oki?
coupe34
Początkujący
 
Posty: 69

24 Sty 2020, 21:08

Wyślij te ogłoszenie. W tej kwocie to raczej głównie zmęczone diesle można znaleźć albo gruz na kołach.
To, że samochód był bity nie dyskwalifikuje go jako dobry samochód. Kwestia jak zostało to naprawione i co zostało uszkodzone :)
Jest szansa, że do 20 tys znajdziesz jakąś benzynkę 1.4 lub 1.6, która jeszcze pojeździ, ale to może trochę potrwać. Najlepiej szukaj kupionych w polsce, bo zza granicy w tej kwocie to nic dobrego przyjechać nie mogło.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sty 2020, 14:31

To czyli sobie darować kupno renault megane 3 z rocznika 2008-2010 w cenie 21tys?? Bo będzie ulepem, i skarbonką bez dna? tak? A mam pytanie w jakiej cenie mógłbym zacząć szukać kupno tego samochodu używanego? jaka kwota byla by odpowiednia na szukanie w miarę sprawnego samochodu? 21 tys za mało za rocznik 2008-2009. 25tys-28tys???
coupe34
Początkujący
 
Posty: 69

26 Sty 2020, 15:00

Wejdź sobie na fb na grupę renault megane. W tej cenie powinieneś coś znaleźć. Daj sobie trochę czasu na szukanie, bo aut jest od groma i sprzedający wcale nie mają łatwo ze znalezieniem klientów. A odrzucenie złomu od czegoś dobrego wymaga czasu i cierpliwości. Dobrze także nie skupiać się na jednej marce samochodów, bo bardzo ograniczasz sobie wybór. Wybierz kilka modeli, sprawdź jak się w nich czujesz, jak się da to się przejedź, bo może się okazać , że np Honda Civic z 2007 r będzie ci pasować , a będzie w znacznie lepszym stanie niż Megane z 2010.
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

26 Sty 2020, 15:41

w Zasadzie podobają mi się dwa auta jes to Seat leon i właśnie te Renautl megane 3 wersja coupe,hatchbak.No na zakup samochodu mam te 20-21 tys w tejcenie chciałbym się zamknąć bo wiadomo jakoś rezerw trzeba mieć na wymiane czegoś tam.Ale jak ktoś wyżej napisał ,że te 20-21 tys to jest bardzo malutko na zakup takiego auta z rocznika 2008-2009,i większość będzie na pół dechu .Choć widzę sam,że jest sporo ogłoszeń za taką cenę,z wyglądu w miarę w miarę ale ta opinnia mnie zniechęciła,że będzie to gruz na kołach.
Seat leon II czy Renault megane III hmm, seat jest starszy konstrukcyjnie.
coupe34
Początkujący
 
Posty: 69

26 Sty 2020, 19:57

coupe34 napisał(a):Ale jak ktoś wyżej napisał ,że te 20-21 tys to jest bardzo malutko na zakup takiego auta z rocznika 2008-2009,i większość będzie na pół dechu

A skąd wiesz? Ktoś ma fajne auto, chce szybko sprzedać i daje atrakcyjną cenę. Na tym forum zawsze przeczytasz, że musisz kupić auto z górnej półki cenowej, bo reszta to gruz. Jest to oczywisty nonsens, bo cena nie jest żadnym wyznacznikiem stanu auta.
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

26 Sty 2020, 20:48

dobrego nikt Ci tanio nie sprzeda.... teraz po wszystkich tych bzdurnych przepisach typu BDO, Rejestracja, GIOŚ, Taniej już było ...niestety każdy będzie musiał podnieść ceny albo wypada z rynku...bo nie da się kupić dobrego, z pewnej ręki auta , serwisowanego za psie pieniądze , jeszcze na tym zarobić, dać rok rękojmii i spuszczać za frajer.
Moim zdaniem te szroty się powoli same wykruszają a handlarze raczej chcą już przywozić dobre auta za troche więcej, cena nie gra roli i niech stoi ..ktoś w końcu kupi kto chce dobre. ..a reszta to tylko zawraca głowę .
Poczekajcie jeszcze troche a sami zobaczycie. :mrgreen:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

27 Sty 2020, 19:02

roksinski napisał(a):A skąd wiesz? Ktoś ma fajne auto, chce szybko sprzedać i daje atrakcyjną cenę. Na tym forum zawsze przeczytasz, że musisz kupić auto z górnej półki cenowej, bo reszta to gruz. Jest to oczywisty nonsens, bo cena nie jest żadnym wyznacznikiem stanu auta.


No własnie cena w jakimś stopniu jest wyznacznikiem stanu auta, myślisz, że jak ktoś posiada sprawne auto, którym jeździł kilka lat, naprawiał usterki na bieżąco i regularnie robił serwis olejowy/filtry/rozrząd to wystawi takie auto za 4-5 tys. zł mniej niż wartość rynkowa? Samochody w dobrym stanie swoje kosztują, bo nikt za pół ceny nie odda sprawnego, zadbanego auta, a niska cena nie bierze się znikąd
durateche
Początkujący
 
Posty: 97
Auto: Seat Leon III
Silnik: 1.6 TDI 105KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

16 Lut 2020, 15:48

Witam.Dalej szukam sobie pierwszego samochodu,ostanio zainteresował mnie chevrolet cruze sedan z 2009r.Budżetem jakim dysponuję to dalej 21tys na zakup auta+mam coś tam na drobne naprawy. co myślicie o tym samohcodzie?warto się nim zainteresować?
coupe34
Początkujący
 
Posty: 69

16 Lut 2020, 18:59

coupe34 napisał(a):Seat leon II czy Renault megane III hmm, seat jest starszy konstrukcyjnie.

Przejedz sie jednym i drugim, w tej cenie oba auta z silnikami 1.6 MPI, oba sa pancerne

Posiadam takiego Leona od 4 lat, jak masz pytania o akeplostacje, problemy to pytaj
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lut 2020, 19:21

1.6mpi pancerny to fakt, ale też paliwożerny i mało wydajny, to już taki silnik rodem z lat '80 no ale jeszcze ludziska tego szukają bo się nie psuje ...lub inaczej to powiem psuje się ale psuje się niedrogo :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

16 Lut 2020, 19:44

W kwestii paliwozernosci zawsze mozna poratowac sie LPG, chociaz ja tam akceptuje to spalanie i gazu nie montowalem, przez 4 lata i 50tys km poddal sie termostat i zewnetrzna jedna oslona przegubu, wymienilem tez tlumik koncowy bo przerdzewial i tarcze kotwiczne (oslony tarcz hamulcowych) bo tez przerdzewialy
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lut 2020, 20:00

Odniesie się ktoś do Chevroleta cruza? czy warto oglądać się za tym samochodem?Intersują mnie silniki benzynowe.Który z tych samochodów byłby za te pieniądze i wgl. w miarę dobry.Renatult megane III,Chevrolet cruze czy może Seat leon II lub Fiat Bravo?
coupe34
Początkujący
 
Posty: 69