Hatchback dla dwóch osób i psa, kilka pytań.

10 Lip 2020, 06:52

Cześć,
Pomimo tego, że zmianę auta planujemy na czerwiec przyszłego roku to powoli zaczynam robić tak zwany research w internecie na temat modeli, awaryjności etc.
Aktualnie poruszamy się:
fiatem gp 2006 1.4 8v 77km w gazie i jego dynamika nawet przy małych prędkościach nie poraża.
Preferujemy jazdę:
w miarę dynamiczną, lecz do dozwolonych prędkości. :evil:
Specyfika jazdy to:
90% miasto 10% trasa, czyli 3-4 wypady 100-500km od miejsca zamieszkania..
Przebiegi roczne:
8-12 tyś km, czyli tylko benzyna.
Czego będziemy szukać?
hatchback, ew coupe w którym pomieści się z tyłu na siedzeniach pies, ew dwa większej rasy.
coś co będzie dynamiczniejsze niż gp, a zarazem utrzymanie auta nie będzie sprawiało tego, że będziemy musieli jeść tynk ze ścian :mrgreen:
wiadomo nie liczę, że wszystkie części będą tak tanie jak do gp
fajnie by było, jeżeli trafiłby się automat, ze specyfiki jazdy miejskie byłoby to dużo wygodniejsze, ale skrzynią manualną nie pogardzimy.
Czas na jaki chcemy użytkować przyszłe auto:
5-7lat
Budzet:
Myślę, że budzet będzie oscylował w okolicach 25-32 tyś + pakiet startowy (będzie to kwota za sprzedaż gp czyli 6-8k.)
Dotychczasowe przemyślenia:
seat ibiza fr, ford fiesta mk7, opel corsa e, ford focus mk3, i30, fajnie jednak jakby było coś z automatem, dbamy zawsze o posiadany samochód, więc regularna wymiana olejów w skrzyni biegów etc nie będzie problemów.
UWAGA :!: :!:
Z racji, że zakup planuję dopiero na przyszły rok bardzo proszę o nie podawanie linków do ofert, tylko luźne przemyślenia, jakie auto pasowałoby do opisu powyżej :), za i dlaczego, na co uwazać.

Mam nadzieję, że ktoś dotrwa do końca tej litanii, lecz wolę spytać się starych wyjadaczy :) niż kupować coś na ślepo.

Pozdrawiam, i życzę udanego weekendu,
Nami666
nami666
Nowicjusz
 
Posty: 7

14 Lip 2020, 10:15

Proponuję Ci odrzucić auta wielkości Fiesty i Corsy skoro mają podróżować tam dwa większe psy. Ja bym nawet pokusił się o auto w kombi w tym przypadku tak żeby nie szczypać się z miejscem czyli Focus w kombi czy I30 będą dobrym wyborem. Silnik w pierwszym przypadku proponuję 1.6 lub 2.0, a w drugim 1.6.

Ja od siebie dorzucę jeszcze Opla Astrę IV z silnikiem 1.4T którą można znaleźć w automacie bez większego problemu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

16 Lip 2020, 12:10

Hej. Mam psa (owczarek niemiecki) od wielu lat, który przejeździł z nami kilka aut. I tak: dawał radę w Yarisie, ale luksusów nie miał :D , w żony maździe 2 też nie ma łatwo, ale zawsze może wskoczyć do środka. Nie ma co ukrywać, że najlepiej miał w kombi, bo miałem i golfa3 kombi jaki i nową skodę fabię oraz wymienionego przez ciebie seata ibizę kombi. Obecnie mam sedana i tu niestety musi jeździć w środku (a jak linieje to nie jest za fajnie sprzątać).
Na co zwrócić uwagę moim zdaniem (choć piszę z perspektywy właściciela owczarka): wysokość bagażnika (bo czasami długi , ale płytki bagażnik jest niewygodny), wysokość progu (bo starszemu psu niestety często trzeba pomóc wejść), przy pojemnościach poniżej 300 l raczej duży pies nie będzie miał wygodnie.
Jeśli masz dwa psy to chyba tylko kombi, ewentualnie coś vanowatego w stylu forda s-max (chyba 2 klatki wejdą bez problemu).
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    Nowe systemy bezpieczeństwa od Volvo
    W pełni zautomatyzowana jazda w korku, ograniczenie kolizji na skrzyżowaniach oraz redukcja do zera kolizji z udziałem zwierząt – to najnowsze projekty w dziedzinie bezpieczeństwa, nad którymi pracuje Volvo. ...