Dla dwóch osób do jazdy po mieście 18-22 tys.

24 Paź 2012, 16:47

Czołem.
Szukam niewielkiego autka do przemieszczania się głównie dookoła komina. Mój budżet to 18-22 tysiące złotych. Interesują mnie wyłącznie diesla i auta na gaz. Bardzo ważny jest dla mnie rocznik i przebieg. Z samochodów które zwróciły moją uwagę znalazłem :
- Yaris II
- Colt
- Corsa D
- Fiesta MK7

Zastanawiam się który wyjdzie najkorzystniej jeśli chodzi o eksploatację ( spalanie + części ).
Macie może jeszcze jakieś propozycje ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Loczek
Początkujący
 
Posty: 105

24 Paź 2012, 20:01

Najtańsza w utrzymaniu i ogólnej eksploatacji będzie Yariska. Taki typowo damski, mały samochodzik.
Chwała nie przemija ...
jovovich
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Piekary Śląskie
Prawo jazdy: 16 01 2008
Auto: Audi a3
Silnik: 2.0 TFSI 200km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Paź 2012, 10:44

osobi scie moge polecic colta 1.5 did (silnik mercedesa taki sam stosowany jest w smarcie fourfour) mialem takiego przez rok ale ze wzgledu na niemaly juz przebieg 300tys musialem go sprzedac ale oprocz malych problemow z zawieszeniem nic sie nie dzialo jedyna wieksza naprawa to lozysko z tylu koszt ok 600 zl sama czes jest strasznie droga, mimo tego colt we wszystkich rankingach niezawodnosci plasuje sie w pierwszej 3 sam w przeciagu 2tyg zrobilem nim 4,5 tys km bez zadnych problemow srednie spalanie na autostradzie przy pelnym zaladunku i predkosci 110-120km/h wyszlo 4,7 a w miesie to roznie i zaleznie od korkow ale srednio pomiedzy 5,5-7 i wydaje mi sie ze colt ze wszystkich interesujacych Cie modeli bedzie mial najwiecej miejsca w srodku
use83
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: mazda 323 bj
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

25 Paź 2012, 23:04

Dzięki za naświetlenie sytuacji.
Ostatnio przeglądałem też Clio, ale szczerze mówiąc jestem uprzedzony do Francuzów. Coś jeszcze polecacie w tym przedziale cenowym ? :)
Loczek
Początkujący
 
Posty: 105

26 Paź 2012, 00:26

jovovich napisał(a):Najtańsza w utrzymaniu i ogólnej eksploatacji będzie Yariska.

Mam z Yariską do czynienia od około 1,5 roku i jestem mile zaskoczony. Silnik lepiej 1.3 VVTi jest dynamiczniejszy od 1.0. Spalanie w trasie przy dynamicznej jeździe wychodzi ok. 6L/100km (można zejść nawet i do 5 przy jeździe do ok. 90km/h), jazda tylko po mieście do 7.5L/100KM. Spalanie na LPG +1 litr :ok:
Ogólnie w środku naprawdę jest dużo miejsca jak na auto tej klasy, sam tym byłem mile zaskoczony :)
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

26 Paź 2012, 08:33

Corsa d 1.3 cdti bardzo fajny samochodzik i dobry silnik, do jazdy miejskiej chyba idealny, większy od fiesty, ładniejszy od yarisa, a lot to w ogóle tylko silnik może mieć dobry a reszta na złom
zigix
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Patrz na drogę podczas jazdy
    Polskie prawo zabrania kierowcom korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy, jeśli urządzenie jest trzymane w ręce. Wiele osób ignoruje jednak ten przepis. Obecnie już nie tylko dzwonią i piszą ...
    BMW serii 3 - samochód do driftu
    Kompaktowe BMW urosło już do miana legendy driftu i sięgają po nie zarówno amatorzy, jak i doświadczeni zawodnicy. Na zawodach driftingowych zobaczymy przeróżne wersje i generacje serii 3 – od już dość ...

27 Paź 2012, 09:42

Jeszcze myślałem nad Focusem MK2 i Kią Ceed
Loczek
Początkujący
 
Posty: 105