Honda Accord do naprawy za 4 tys zł

18 Maj 2021, 19:33

No to pokaż mi gdzieś w necie te wielosezonówki za 600 zł? Tam jest rozmiar 195/60 R15
Inni sprzedający też nie wymianiają wszystkich wad owszem ale nie szukam E-klasy czy BMW 7 tylko miejskie auta- 10latki a nie 20-latki
Dlatego drążyłem temat o MŁODSZYM aucie a nie 20 letnim.

Żadne auto klasy miejskiej nie wymaga takich inwestycji i stawki napraw są dużo niższe kosztem może komfortu jakiegoś tam ale zawsze tak jest.
Łysiak
Nowicjusz
 
Posty: 16

18 Maj 2021, 19:44

Łysiak napisał(a):Żadne auto klasy miejskiej nie wymaga takich inwestycji i stawki napraw są dużo niższe


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Żadne auto miejskie nie ma wspomagania kierownicy, katalizatora ani klimatyzacji.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Maj 2021, 20:32

Mój klient u mnie kupił furę za 31 000zł i świadomie wpakował w nią 8000zł i jest happy że ma auto po porządnym serwisie + montaż dobrego LPG .auto dużo młodsze ...ale co tam młodsze to nie trzeba nic dokładać.

Dodam że auto mechanicznie i optycznie w super stanie.

Inny do Terenówki też jakoś 4500zł ...same opony na zimę to 2000-2500zł.

Jeszcze inny do Audi za 40 000zł też oddał na pełen serwis do ASo i też skończyło się na 5000zł jakoś tak

:mrgreen:


Jak Ci szkoda wydać na to co wiesz to szukaj "Igły dla Janusza" za 6000zł do której przez 2 - 3 lata nie dołożysz nic bo będzie przecież wszystko powymieniane, porobione ..
Halo? Na jakim świecie Ty żyjesz ? z marsa przyleciałeś ?
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

18 Maj 2021, 21:04

No tylko porównanie trochę bezsensu bo równie dobrze ktoś mógłby kupić Ferrari za milion złotych i opowieści że same tarcze hamulcowe kosztują 10 tys zł bo ceramiczne.
Proporcje żadne, włóżenie 5 tys w auto warte 10 razy tyle co ta Honda to trochę chyba coś innego niż kupienie Hondy za 4 tys i włożenie kolejnych 7
Przynajmniej tak mi się wydaje.
Łysiak
Nowicjusz
 
Posty: 16

19 Maj 2021, 07:00

Ale to nie jest nasza sprawa, że masz na auto tyle ile masz i nie kupujesz nowki z salonu. Części kosztują mniej więcej tyle samo do 20 letniego accorda czy nowiutkiego civica, ich kosztują wytworzenia jest taki sam dla obydwu pojazdów. Im starsze auto kupisz tym (zwykle) będzie bardziej wyeksploatowane i tego nie przeskoczysz. Kupisz chcę i wydasz na serwis albo dolozysz do budżetu, kupisz trochę młodsze auto ale kasa na serwis będzie? Weź sobie znajdź na jakimś olx takiego accorda w podobnej kasie i obejrzyj, zobacz ile znajdziesz kosztów o których właściciel ci nie powie
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Maj 2021, 08:53

Invi napisał(a):Weź sobie znajdź na jakimś olx takiego accorda w podobnej kasie i obejrzyj, zobacz ile znajdziesz kosztów o których właściciel ci nie powie

No właśnie tylko ja nie potrzebuje Accorda i tu jest zasadniczy problem.
Civic nowiutki tak, ale taki Ford Focus z okolic 2005 będzie zdecydowanie tańszy, a pewnie za te +/- 10 tys znajdę coś czyli tyle ile pochłonie cały Accord.
Tak samo Corsa, Fiesta, Punto (Grande albo i EVO)
Niestety nie mam fetyszy ładowania kasy w stary samochód.

Mówisz o dołożeniu do budżetu co i tak muszę zrobić, bo kupie Accorda i postawie pod płotem?
Łysiak
Nowicjusz
 
Posty: 16

19 Maj 2021, 09:04

A myślisz, że kupisz focusa za 10 i będziesz jeździł bez dołożenia złotówki? Zresztą obejrzyj i się przekonaj. Żeby zrobić sam pakiet startowy potrzebujesz 1,5-2 a gdzie jeszcze jakieś poprawianie po poprzednich właścicielach
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Maj 2021, 12:11

Czyli sugerujesz że w Accordzie wkład to 1,5 tys? To znajdź mi kogoś kto to zrobi za te pieniądze to nawet na drugi koniec kraju warto pojechać.
Wymiana oleju i filtrów to nie to samo co naprawa przekładni, klimatyzacji czy wymiana katalizatora.

Z resztą nie wydaje mi się żeby sprawny Focus za te ok 10 tys miał uwaloną przekładnie.
Łysiak
Nowicjusz
 
Posty: 16

20 Maj 2021, 19:11

Łysiak napisał(a):Czyli sugerujesz że w Accordzie wkład to 1,5 tys? To znajdź mi kogoś kto to zrobi za te pieniądze to nawet na drugi koniec kraju warto pojechać.
Wymiana oleju i filtrów to nie to samo co naprawa przekładni, klimatyzacji czy wymiana katalizatora


Accord masz odpowiednio tanio żeby sobie go podszykować i sprzedaż potem za podobna kasę jak zainwestowałeś.
Magiel w starym aucie może być jak najbardziej zużyty lub wybity. Więc masz 50% szans na to że tak będzie w wspomnianym Fordzie. Kat jest śmiesznie prosty do ogarnięcia gorzej jak w Fordzie będzie Ci się kończył kat z emulatorem wtedy tez jest śmieszny koszt wymiany (taki sam jak w accordzie) tylko nikt Ci nie zniżył ceny.
To samo tyczy się klimy w starym aucie może być utleniony skraplacz, może nie mieć czynnika albo kompresor być na wykończeniu. A co powiesz jak klima będzie chłodzić a okaże się że skraplacz jest do wymiany to i tak czeka Cię robota. W accordzie wiesz że jest to do zrobienia a z ogłoszenia nie wiesz.
No i wystarczy że pojawi Ci się stała przypadłość foczek czyli immobilajzer 400zł masz w plecy i pewnie tyle z oszczędności.

Reasumując. Accord Twojego kolegi jest Ci podany na tacy czyli wszystko o nim wiesz, podejrzewam że możesz wynegocjować cenę w pełni rekompensującą ubytki i tyle.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Maj 2021, 19:37

Łysiak napisał(a):Czyli sugerujesz że w Accordzie wkład to 1,5 tys? To znajdź mi kogoś kto to zrobi za te pieniądze to nawet na drugi koniec kraju warto pojechać.


Poszukakj sobie czym jest pakiet startowy a później pisz. Nie chodzi o likwidowanie zaniedbań po poprzednich właścicielach
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Maj 2021, 19:53

szybki napisał(a):sprzedaż potem za podobna kasę jak zainwestowałeś.

czyli uważasz że zwykła Honda jakiś pełno w wieku 25 lat będzie zyskiwać na wartości jak jakieś Corrado czy Celica? To nie jest Type R :)
Jak 5 tys dostanie to powinien się cieszyć więc inwestowanie to taka raczej opcja dla siebie i tak tych pieniędzy nie odzyska.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Maj 2021, 21:13

demirbiras napisał(a):czyli uważasz że zwykła Honda jakiś pełno w wieku 25 lat będzie zyskiwać na wartości jak jakieś Corrado czy Celica? To nie jest Type R


Ja bym się potargował dał max 4k. a lepiej 3,5k. niech podrobi go za 3k.i masz 6,5-7k i sprzedaj go znowu za 5-6k to żle?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe