Honda Civic UFO - pomoc w wyborze konkretnego modelu

23 Wrz 2014, 16:32

Witam,
otóż po przeczytaniu masy opinii wybrałem samochód który chciałbym zakupić - Honda Civic Ufo VIII gen. Kwota jaką dysponuję to załóżmy max 35 tys. Silnik benzyna bowiem auto ma mi służyć głównie do dojazdów do pracy 6-9 km. Szukałem konkretnych egzemplarzy na olx i otomoto ale nie jestem jakimś doświadczonym graczem na tym rynku i nie za bardzo wiem na co zwracać uwagę. Po auto mógłbym pojechać te 100 km aby je obejrzeć(jestem z Kutna). Znalazłby się ktoś chętny i polecił jakieś linki tych samochodów ( najchętniej od osób prywatnych). Chyba że jest coś lepszego niż Civic w tej kat cenowej.
Kilka propozycji:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
robotyk
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Nie mam

23 Wrz 2014, 17:31

Staraj się szukać aut z polskiego salonu tu masz większe szanse, ze licznik nie bedzie cofany. Warto szukać w komisach przy ASO i firmach współpracujących z ASO bo niektórzy dają gwarancje.
Ja tak kupiłem auto 6lat temu, przepłaciłem w stosunku do ceny rynkowej, ale było warto.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Wrz 2014, 18:48

[link do oferty na Allegro wygasł] 1 właściciel salon pl serwisowany aso cena troche wyższa ale na pewno coś upuści z ceny , zawsze się wystawia trochę wyższą cenę żeby potem móc z czegoś opuścic.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Cena trochę za niska

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Comfort troche lipne wyposażenie
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

24 Wrz 2014, 11:30

Szukając Civica zwróć uwagę przede wszystkim na stan lakieru (wybitnie miękki, rysujący się od samego patrzenia), pracę sprzęgła (lubi ciężko chodzić i skrzypieć), wspomaganie kierownicy (pięta achillesowa tych aut, naprawa to kilka tysiaków). Skrzypieniem plastików czy głośną pracą zawieszenia się zbytnio nie przejmuj - taka już uroda tego auta, potwierdziłem to u kilku innych posiadaczy Civiców (mają tego typu "problemy" od nowości). Akceptując te drobne niedoróbki (i jeszcze kilka innych) otrzymujesz fajne, dosyć dynamiczne (a po przekroczeniu 5 tys. obrotów bardzo dynamiczne) auto, które nie powinno rozkraczyć Ci się bez powodu na drodze jak większość nowoczesnych aut. Teraz nie ma już niestety idealnych samochodów. Ze swoim budżetem celuj raczej w roczniki 2007 - 2008, szukaj aut wystawionych za więcej i ostro negocjuj w dół.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

24 Wrz 2014, 19:24

Chyba pojade obejrzeć tą czerwoną hondę. Jak myślicie o ile da radę zbić cenę ? Warto pojechać sprawdzić samochód do stacji diagnostycznej ? Mają tam miernik lakieru czy lepiej wziąć swój ? I czy cene lepiej negocjować na końcu czy jeszcze przed tą stacją i jazdą probną?
robotyk
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Nie mam

24 Wrz 2014, 19:29

Dzwonisz najpierw mówisz mam tyle jak pasuje to przyjeżdżam i biorę. Oczywiście trzeba wszystko sprawdzić. Najlepiej zabierając zaufaną osobę. Pózniej mozna jeszcze próbować negocjować cene jeżeli będzie jakiś "punkt zaczepienia" to da się coś urwać.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Wrz 2014, 19:57

Czy lepiej szukać auta wyprodukowanego w Japonii bo jeden ze sprzedawców podał mi nr VIN i Honda została zrobiona w Wielkiej Brytanii. Ma to w ogóle jakieś znaczenie ?
robotyk
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Nie mam

25 Wrz 2014, 05:32

Nie masz się czym przejmować nie znajdziesz Civica z Japonii , o ile dobrze pamiętam do VI gen były tam produkowane.
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

07 Lis 2014, 07:42

I jak ta czerwona honda, byłeś?
robotyk napisał(a):Mają tam miernik lakieru czy lepiej wziąć swój ?

Ja zawsze biorę swój, za który jestem pewny. Taki miernik da Ci pewność, kiedyś miałem zwykły za parę groszy i nie zawsze pokazywał zgodnie z prawdą.
MichałMalicki
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Octavia

07 Lis 2014, 08:36

Najlepiej to było by znaleźć auto z Polskiego salonu i cały czas serwisowane w Hondzie. Wtedy raczej nawet jak coś z blacharką było robione to zazwyczaj przez Hondę i w salonie sprawdzisz całą historię auta.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok