Honda Civic układ chłodniczy

03 Lut 2008, 20:32

Witam, posiadam Honde Civic V generacji z roku 1994 i mam taki problem, że ucieka płyn chłodniczy ze zbiornika (nie widać wycieku pod autem) i nie ma przepływu powrotnego z chłodnicy do zbiornika, możecie mi coś na to zaradzić?
xpawel17x
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łomża
  • 03 Lut 2008, 23:06

    Jeżeli ci ubywa płynu z chłodnicy to są dwa wyjścia - albo uszczelka pod głowicą(pisaliśmy już nie jeden raz o objawach) albo poprostu jest gdzieś wyciek na zewnątrz samochodu albo wewnątrz.Cudów nie ma.
    Nie rozumiem określenia "nie ma przepływu powrotnego z chłodnicy do zbiornika"?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    04 Lut 2008, 12:23

    Albo dokręć mocniej korek od zbiorniczka wyrównawczego... ;p Coś o tym wiem... :D
    Hunter
    Początkujący
     
    Posty: 57
    Miejscowość: Będzin

    04 Lut 2008, 18:05

    ja uzyłem uszczelniacza do chłodnic i mi pomogło....fakt ze poziom płynu sie troche opuscił ale teraz utrzymuje sie w takiej samej normie...koszt jest prawie zerowy wiec warto sprobowac..
    zuchos20
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 83

    07 Lut 2008, 22:48

    dzięki za odpowiedzi, problem mam już z głowy, z wierzchu nie było widać ale po wyjęciu chłodnicy okazało się, że jest dziurawa :/ musiałem całą wymienić
    xpawel17x
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: Łomża

    10 Lut 2008, 21:11

    zuchos20 napisał(a):ja uzyłem uszczelniacza do chłodnic i mi pomogło....fakt ze poziom płynu sie troche opuscił ale teraz utrzymuje sie w takiej samej normie...koszt jest prawie zerowy wiec warto sprobowac..

    ja użyłem dwóch takich uszczelniaczy i i zapchały mi nagrzewnicę...
    więc warto się zastanowić ...........
    74
    Początkujący
     
    Posty: 114
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Oto najpopularniejsze samochody na świecie
      Najnowsze dane portalu analitycznego focus2move.com potwierdzają, że Toyota Corolla nadal zajmuje niezagrożone pierwsze miejsce w rankingu globalnej sprzedaży samochodów. Na drugim miejscu znalazł się amerykański pick-up ...
      Uwaga - dziury na drodze!
      Powoli nadchodzi wiosna i w wielu miastach trwa naprawianie nawierzchni uszkodzonej m.in. pod wpływem zimowych temperatur oraz działania soli drogowej. Czym może skończyć się dla kierowcy wpadnięcie w dziurę i jak jeździć ...