Jak odpowietrzyć układ Chłodzenia Honda Civic 1.3 V Gen

Jak odpowietrzyć układ Chłodzenia Honda Civic 1.3 V Gen

15 Gru 2017, 15:24

Witam, otóż nie wiem jak odpowietrzyć układ chłodzenia... to co wyczytałem, to "Wlej płyn pomiędzy minimum a maximum i odkręć odpowietrznik" okej, ale ten odpowietrznik mam odkręcić na odpaalonym czy zgaszonym silniku? oraz kiedy będe wiedział ze mam już zakręcić ten odpowietrznik, proszę o szybką pomoc bo dzisiaj muszę ruszyć w trase..
Maratt
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 06 1996
Auto: Honda Civic V
Silnik: 1.3 70KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: Jak odpowietrzyć układ Chłodzenia Honda Civic 1.3 V Gen

17 Gru 2017, 12:13

Maratt napisał(a):to co wyczytałem, to "Wlej płyn pomiędzy minimum a maximum i odkręć odpowietrznik" okej, ale ten odpowietrznik mam odkręcić na odpaalonym czy zgaszonym silniku?
Odkręcasz na zgaszonym silniku wlewasz płyn i odpalasz auto "odpowietrznik otwarty" zakręcasz go jak auto osiągnie temperaturę roboczą i otworzy się termostat. Cały czas musisz kontrolować poziom płynu w zbiorniczku i dolewać na bieżąco tak aby jego wysokość nie spadała poniżej min. Jak już silnik osiągnie temperaturę swojej pracy wyłączasz go i zakręcasz odpowietrznik. Jak samochód będzie stygł może zasysać płyn więc warto zajrzeć do zbiorniczka ze dwa razy zanim całkowicie silnik ostygnie i uzupełniać ubytki.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przyszłość należy do samochodów na wodór Przyszłość należy do samochodów na wodór
    Wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez KPMG pokazują, że na samochody z napędem wodorowym czeka świetlana przyszłość. Ponad połowa polskiej kadry zarządzającej uważa, że takie pojazdy są obecnie trendem numer jeden ...
    [E] Alfa 166 3,0 / Legend III 3,5 / Peugeot 607 3,0 / Saab 9-5 I 2,3T [E] Alfa 166 3,0 / Legend III 3,5 / Peugeot 607 3,0 / Saab 9-5 I 2,3T
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu E - silnik benzynowy o mocy powyżej 200KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 166 3,0 V6 - ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rage-Race 2010
      Złote obcasy
      Myjnia bikini, dziewczyny, carwash, 39
      Hyundai i30 kombi 2012, 3