Honda Civic VI czy Opel Astra II ?

23 Lip 2010, 22:39

Witam!

Piszę w imieniu mojego wieloletniego kumpla, otóż chłopak ma w planach zakup samochodu w przedziale 8 - 12 tys. Generalnie chociaż to już całkiem przyzwoita suma jak na samochód z lat 1998-2000 to jednak nie łatwo coś wybrać.

Są jak na razie dwie mocne propozycje Honda Civic rocznik 98-99 po faceliftingu albo Opel Astra rocznik 98-00 więc podobnie. Sęk w tym, że on sporo jeździ po mieście - dziennie ok 50 km co w tygodniu daje całkiem ładny wynik. No i tak, albo zakup benzyny i do tego po jakimś czasie gaz, albo od razu samochód z gazem z tym, że to jest zawsze niewiadoma. Który byłby lepszy pod sekwencje ? Ja stawiam, że Astra, ale z drugiej strony on oczekuje od auta ciut zrywności, a wiadomo, że Civic ma sportowy charakter, no cóż trudny wybór.

Kilka egzemplarzy, które zwróciły uwagę. Co sądzicie?

Civic
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Szkoda, że ma kratkę, ale wydaje się zadbany i z pewnego miejsca.

Ta Honda też niczego sobie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Opcja z gazem
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co sądzicie o tych Hondach ?

Czas na propozycje Asterek :cool:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

A tu ciekawa z CNG ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Czy któryś można polecić? Wiem, że ze zdjęć ciężko, no ale zawsze lepiej jak ktoś chłodnym okiem spojrzy. A może inne propozycje?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

23 Lip 2010, 23:06

Sebastianos napisał(a):Szkoda, że ma kratkę, ale wydaje się zadbany i z pewnego miejsca.

To ze ma kratkę to drobny pryszcz.Po kupnie przed przerejestrowaniem zmieniasz na osobowy i po zawodach...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

23 Lip 2010, 23:22

Nie no kratka nie przeszkadza, chyba jutro pojedziemy go zobaczyć bo wygląda ciekawie.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

24 Lip 2010, 11:40

1.Civic 3drzwiowy z kratką,jeszcze nigdy nie widziałem :roll: i jeszcze ma przedni zderzak w innym odcieniu lakieru ale oczywiście to nie świadczy że miał jakąś stłuczke czy coś.
2.Wygląda niczego sobie.
3.Hondowskie silniki nie bardzo lubią gaz :neutral:
4.Też niczego sobie.
5.Troche mało fotek.
6.Ja bym auta z cng nie kupił ponieważ stacji tego gazu jest dosłownie pare na terenie całej Polski no i będziesz musiał szukać warsztatu gdyby sie coś zepsuło.Pozatym przedni zderzak ma inny odcień lakieru i jakoś przód mi sie nie podoba.

To tak w skrócie :mrgreen:

Osobiście jesli miałbym wybierać to jak najbardziej pierwszy Civic.

Zobacz na to:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko tak jak mówie z tym gazem może być różnie.
A z innych to może takie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - przy czym zderzaki były malowane.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Lip 2010, 14:33

Nie ma tak, że Hondowskie silniki nie lubią gazu. One nie lubią gównianej instalacji, jak każdy inny silnik :smile: Może krążyć taka opinia ponieważ nie każdy potrafi dobrać instalacje i dzieją się później różne złe rzeczy, ale to tak jak mówie tyczy się kadżego auta praktycznie.

Ja polecę Civica. Uważam, że wypada lepiej od Astry, tym bardziej, że kolega lubi sportowy charakterek.

Co do sekwencji to są dobre instalacje i są porządni gazownicy. Jeżeli u takiego założysz dobrą instalke to nie bd problemów.
Cała trudność polega na tym, że Hondowskie silniki mają zmiennie fazy rozrządu (VTEC) oczywiście nie wszystkie, ale VTEC potrzebuje szybkich wtryskiwaczy i dobrze zestrojonej instalacji.
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

26 Lip 2010, 21:55

Panowie byliśmy obejrzeć te srebrną Hondę no i naprawdę miłe zaskoczenie! Samochód w fajnym stanie z pewnego źródła można polecić, ale jednak przeważyła kwestia ekonomi no i tego czy Hania będzie latać z LPG czy niekoniecznie.

Poszukałem i tak znalazłem coś takiego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co sądzicie o takim Fiaciku? Jest sporo tańszy niż zakłada więc zostało by na opłaty i ewentualne poprawki. Ja generalnie ostatnio nabyłem Puga 406 no i powiem Wam, że znajomy taksówkarz miał racje zrobiłem tydzień po zakupie 3 tys km i nic. Fakt, że swoje kosztował i z pewnego źródła no ale warto. Tak też się zastanawiam nad 206 dla niego, ale to chyba nie ta jakość co 406 ?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

26 Lip 2010, 22:29

Honda Honda Honda !
Napewno będziesz bardziej zadowoloy z dobrej hondy civic niż z dobrego fiata :P
Ale jak chcesz :)
major122
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Grudziądz

27 Lip 2010, 05:18

Mi sie wydaje że to Bravo było bite z dwóch stron.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Lip 2010, 06:46

Barol gdzieś Ty to zauważył? Wg mnie wygląda OK :wink: a co sądzisz w ogóle o Bravo i silniku 1.2? Gdzieś tam komuś polecałeś, masz jakieś doświadczenie?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

27 Lip 2010, 08:09

Bravo z silnikiem 1.2 to troche nie bardzo. Najlepiej jak byś się zdecydował na diesla.
ax341
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: Slask

27 Lip 2010, 08:23

a ja na odwrot
nie polecam Hondy z gazem bo to jest naprawde klopot dobrze zestroic instalacje pob te silniki i pojedzie chlopak do jakiegos parcha a nie mechanika i bedzie mial tylko problemy

ja polecam z reka na sercu Astre z silnikiem 2,0 136KM i do tego zalozyc gaz
moj brat ma taka w kombi i auto wymiata, a jak kolega ma sportowe zaciecie to takim sleeperem moze objechac takie hondy z 1,4
gazu to pali 11 po miescie wiec wynik nie jest taki zly jak na taka moc
i niech poszuka autka z 99 roku bo wtedy na stulecie opla szly bogato wyposazone wersje
niektorym brakowalo chyba tylko tempomatu a tak to mialy wszystko skora klima elektryka podgrzewane siedzenia nawet kierownice multi
no i do astry bedzie prosciej zestroic gaz niz do hondy
wujekk87
Początkujący
 
Posty: 119
Miejscowość: Sosnowiec

27 Lip 2010, 13:50

Dokładnie - pisałem o tym wcześniej, ale przecież może pojechać do dobrego gazownika :)
Jak chce się ścigać to niech sobie weźmie Civica z 1.6 i wtedy będzie Astry objeżdzał. Po za tym Civic lepiej się prowadzi, ma większe zacięcie sportowe. To już kolega musi przemyśleć co mu będzie bardziej odpowiadało i na czym mu bardziej zależy.
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

27 Lip 2010, 13:55

Generalnie chyba trudno będzie połączyć dynamikę ze spalaniem. Honda fajna, no ale nawet mi jakoś tak z gazem nie pasuje. Wiadomo, że to wysoko obrotowy silnik więc na gazie szybciej mogą wypalić się zawory. No chyba, że faktycznie dopieścić Honde na benzynie i po jakimś czasie założyć gaz. Trudna decyzja.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

27 Lip 2010, 15:33

Ja bym to Bravo na żywo obejrzał bo tutaj sie moge mylić ale moim zdaniem na 1foto tylny prawy błotnik a drzwi pasażera mają inny odcień lakieru a po lewej stronie to przedni lewy błotnik ma inny odcień,wogóle to Bravo wydaje mi sie jakieś już wytyrane jakby nie jedno miał za soba.A co do silnika 1.2 to jest to najlepsza jednostka benzynowa w Bravie,ma przyzwpoite osiągi,dużo nie pali a co do reszty to zapraszam tutaj do lektury -> https://www.forumsamochodowe.pl/fiat-bra ... t28070.htm
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012