Honda Civic - żarówki pozycyjne

Honda Civic - żarówki pozycyjne

12 Gru 2016, 21:48

Witam. Na wstępie zaznaczę, że jestem totalnym laikiem w kwestiach technicznych samochodu. Otóż w mojej Hondzie Civic (Sedan, 2000 r) prawdopodobnie przepaliła się prawa żarówka od przednich świateł pozycyjnych (po ich włączeniu po prostu prawe pozycyjne nie świeci się, mijana i drogowe normalnie działają). Czy może mi ktoś podać jaki typ żarówki mam kupić? (najlepiej link), z tego co znalazłem w necie to ma być to typ W5W? Pozdrawiam!
robert93
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 09 11 2016
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Honda Civic - żarówki pozycyjne

13 Gru 2016, 11:26

robert93 napisał(a):z tego co znalazłem w necie to ma być to typ W5W
Dokładnie takie potrzebujesz do swoich przednich świateł pozycyjnych (najlepiej wymieniać obie nie będzie wtedy różnicy wświeceniu między jedną a drugą).
Tu masz link do Philips White Vision W5W [link wygasł] i np. Osram Cool Blue Intense [link wygasł]. Pierwsze tańse i te bym wybrał jedne i drugie świecą ładnie na biało.

Tu masz zestawienie wszystkich żarówek w swoim samochodzie (Honda Civic 1996 - 2000) :)
- Światła pozycyjne przód: W5W
- Światła pozycyjne tył: P21/5W
- Świtała krótkie: H4
- Światła drogowe: H4
- Kierunkowskazy przednie: P21W
- Kierunkowskazy tylne: PY21W
- Kierunkowskazy boczne: W5W
- Światła cofania: P21W
- Światła stopu: P21/5W
- Światła przeciwmgielne przednie: H3
- Światła przeciwmgielne tylne: P21W
- Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: C5W
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Honda Civic - żarówki pozycyjne

18 Gru 2016, 17:54

Jedna i druga marka sprawdzona, choć Osram chyba ciut lepiej wypadał w testach Auto Światu ostatnich, poszukaj sobie.
izydor
Początkujący

Miejscowość: Stolica
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najbardziej niebezpieczne dni tygodnia to piątek i sobota Najbardziej niebezpieczne dni tygodnia to piątek i sobota
    Czy wraz z początkiem weekendu na drogach robi się spokojnie? Niestety, to właśnie wtedy jest najbardziej niebezpiecznie: w piątki ma miejsce najwięcej wypadków, a w soboty ginie w nich najwięcej osób. Od piątkowego ...
    Jak przygotować się do jazdy? Jak przygotować się do jazdy?
    Najbardziej tragiczne zdarzenia na drodze to te ze skutkiem śmiertelnym, jednak nawet kiedy wszyscy uczestnicy wypadku przeżyją, jego następstwa mogą odczuwać do końca życia. Najnowsze badania wykazały, że urazy głowy, rdzenia ...

•