Hot Hatch 4-letni do 80tyś

09 Paź 2020, 14:59

Witam. Przymierzam się powoli do kupna nowszego samochodu. Obecnie mam Audi A3 8P z silnikiem 1.6 FSI 115km z rocznika 2007. Myślę nad Golfem w wersji GTI, Seat Leon Cupra, Renault Megane RS. Też kusi mnie Megane RS IV i Hyundai i30 N Performance ale że to sa samochody z roczników 2018 w górę to niestety będe musiał trochę dołożyć. Samochód będe wykorzystywał głównie w dojazdach do pracy - Warszawa. Dziennie 17-25km będę robił. Co byście doradzali? Na co się zdecydować? :)
Larrousse
Obserwowany
 
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 0- 9-2018
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Audi A3 8P
Silnik: 1.6 FSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Paź 2020, 15:12

Jeśli wiek nie jest jakimś mega priorytetem to poszedłbym w starszego Golfa R zamiast GTI np
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Megane RS też spoko, chociaż razem z Focusem RS bardziej dla mnie auta do zabawy typu tor.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Paź 2020, 19:30

Jeśli auto ma byc do uzytku na codzien to Golf jak i Leon sprawdza sie idealnie, Megane lepiej sie prowadzi i jego zalety docenisz jezdzac czesto na tor, za to w miescie moze przeszkadzac zbyt twarde zawieszenie, o ence sie nie wypowiem gdyz nie mam zbyt duzego doswiadczenia w tym temacie.
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 sposobów w jakie motorsport wpływa na motoryzację
    "Sporty motorowe to coś więcej niż rozrywka, to klucz do rozwoju japońskiego przemysłu samochodowego. Tak, jak sportowcy, którzy dają z siebie wszystko podczas Igrzysk, producenci samochodów wykorzystują sporty ...