Hummer H2 wypadanie zapłonu.

23 Mar 2024, 23:20

Panowie mam problem. Hummer h2 6.0.v8. 329 KM z lpg. Auto na lpg chodzi równo na PB nie chodzi ja jeden gar. Wtryski PB sprawdzone i sprawne, gdzie szukać przyczyny???
Lukaszov20
Nowicjusz
 
Posty: 7

24 Mar 2024, 10:15

Tak naprawdę zostaje Ci układ paliwowy (benzyna). Zamieniałeś wtryski miejscami? Nie wiem jaki tam dokładnie jest silnik ale chyba wtryski nie są kodowane.

Lukaszov20 napisał(a):Wtryski PB sprawdzone i sprawne
Jak sprawdzałeś te wtryski?

Sprawdzałeś również to czy pojawia się napięcie na pinach od wtyczki od problematycznego wtrysku?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

24 Mar 2024, 16:04

Pojawiły mi się dwa błędy. P0200 i P0300 jedno z drugim się łączy.. Mechanik sprawdzał wtryskiwacze i twierdzi że robota dla elektryka. Moje przypuszczenia są takie że wtrysk gazowy zakłóca pracę benzyny... Jutro będzie to sprawdzane....
Lukaszov20
Nowicjusz
 
Posty: 7

26 Mar 2024, 09:47

Mechanik rozłożył ręce auto oddał, do elektro mechanika gazownika, wiec musze dalej czekać, na rozwiązanie problemu. Obawy mam tylko by to nie był czasem walnięty cylinder... chociaż raczej wtedy i na lpg by kulał, a problem jest tylko na PB
Lukaszov20
Nowicjusz
 
Posty: 7

26 Mar 2024, 11:37

Może być uszkodzony sterownik gazu . Masz wiedzę / odszukałeś który cylinder sprawia problem ? Te błędy które podałeś są ogólne , nie wskazujące żadnych konkretów a jedynie mówiące że gdzieś jest usterka.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2024, 13:15

Z Hummerami jest problem o tyle że mało kto ma dobry program diagnostyczny do niego. Mój komp jak i mechanika pokazal tylko tyle. Ale wiem że 2 cylinder nie chodzi wymieniony wtrysk na nowy i dalej kuleje. Wsumie jeżdżę na lpg i tam śmiga wszystko elegancko ale zanim auto dostanie temperatury i załączy gaz to denerwujące jest jeździć jak traktorem. Dlatego chcę to zrobić by wszystko było jak należy. Ja obstawiam że instalacją gazowa zakłóca pracę benzyny
Lukaszov20
Nowicjusz
 
Posty: 7

26 Mar 2024, 14:12

Dla testu możesz przywrócić fabryczne podłączenie tego wtryskiwacza . Pominiesz centralkę gazu . A jaką masz tam instalkę LPG ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2024, 20:40

Co do instalacji lpg to nie pamiętam ja kupiłem już zagazowanego. Teraz stoi u elektromechanika i gazownika w jednym. Mam nadziej ze dojdą co jest z tym wypadaniem zapłonu.
Lukaszov20
Nowicjusz
 
Posty: 7