Hyundai Accent III 2006 - Problem z utrzymaniem odpowiednich obrotów

23 Mar 2024, 12:44

Witam, nie wiem jak dokładnie opisać ten problem. Otóż ostatnio nabyłem powyższe auto z silnikiem 1.4 benzyna, i mam w nim problem z utrzymaniem obrotów na pierwszym biegu.

Gdy auto mam na luzie to bez problemu jestem w stanie utrzymać równo 2 tys. obrotów itp. Aczkolwiek gdy już wyjeżdżam w trasę, na pierwszym biegu auto nie jest w stanie płynnie jeździć, podczas jazdy w korku na pierwszym biegu szarpie, a podczas ruszania nie jestem w stanie tego zrobić płynnie, zawsze auto mi wchodzi na 3-4 tys obrotów, a ja nie jestem w stanie nad tym zapanować. Oprócz tego podczas wykonywania manewrów z samym sprzęgłem np. parkowanie, po wciśnięciu sprzęgła auto zostaje na ok. 2 tys. obrotów przez kilka sekund. Być może to też jest z tym związane.

Poprzedni właściciel również miał z tym problem przy ruszaniu, upierał się że to kwestia tego, że auto długo nie jeździło, oraz że muszę się do niego przyzwyczaić.
Jak patrzyłem pod maskę, to przepustnica płynnie chodzi, linka raczej też chodzi bez haczenia się, bo sam pedał gazu chodzi płynnie.

W aucie była wymieniana niedawno skrzynia biegów oraz olej w niej, więc wątpię żeby była to wina skrzyni/sprzęgła. Obecnie moje jedyne podejrzenie spada na filtr paliwa, bo jak patrzyłem na kartkę zostawioną przez serwis wymieniający olej, to nie był filtr paliwa wymieniany, wiem że nie musi być to robione często w silnikach benzynowych, ale też nie wiem kiedy i czy w ogóle był ten filtr wymieniany.

Chciałbym usłyszeć wasze pomysły czego to może być wina, oraz czy może rzeczywiście to po prostu kwestia przyzwyczajenia.
Matieusz
Nowicjusz
 
Posty: 5

24 Mar 2024, 10:19

Problemów może być kilka. Trzeba sprawdzić przepływomierz powietrza, podciśnienia w kolektorze dolotowym, może być gdzieś nieszczelność przy przepustnicy lub kolektorze dolotowym itd.

Czy z tymi obrotami jest tak samo jak silnik jest zarówno ciepły i zimny?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

24 Mar 2024, 10:34

Rokiko napisał(a):Czy z tymi obrotami jest tak samo jak silnik jest zarówno ciepły i zimny?

Auto zachowuje się tak samo zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku.

Rokiko napisał(a):Trzeba sprawdzić przepływomierz powietrza, podciśnienia w kolektorze dolotowym

Po czym poznam, że coś jest z nimi nie tak?
Matieusz
Nowicjusz
 
Posty: 5