Hyundai Accent nic się nie dzieje po przekręceniu kluczyka

07 Sie 2017, 17:25

Witam! Mam problem z Hyundaiem Accentem 2004 r. Auto z wymienionym akumulatorem w grudniu, nie jeździło tylko 7 dni. Przychodzę do auta, przekręcam kluczyk i... nic się nie dzieje. Co mogło się stać? Przy otwarciu maski nic specjalnego, tylko + był wypięty. Po założeniu plusa nic się nie zmieniło - nadal nic nie działa. Centralny zamek w takim układzie też nie działa - nie można otworzyć przez to drzwi pasażera. Czy to kwestia akumulatora? Rozładował się w jakiś sposób? Bardzo proszę o pomoc.
Ibett
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Hyundai Accent

07 Sie 2017, 18:41

A dlaczego plus był odpięty??? Podłącz Aku pod prostownik lub z innego akumulatora. Sprawdź też bezpieczniki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Sie 2017, 17:31

Ibett napisał(a):Przy otwarciu maski nic specjalnego, tylko + był wypięty
No właśnie sam go odpinałeś? Może był za lekko przykręcony?

Stawiam na rozładowany do 0 akumulator.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Sie 2017, 16:27

Oddałam auto do mechanika i reczywiście był rozładowany. Szuka powodu rozładowania teraz, bo nowy akumulator miałam - kupiony w kwietniu :(
Będę miała zatem wydatki: nowy akumulator + naprawa instalacji/ bezpieczników, zależy od (mam nadzieję sprawnie znalezionej) przyczyny. Jakiś pomysł? Może jakiś "macher" wziął się za elektrykę?
Ibett
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Hyundai Accent

10 Sie 2017, 16:50

A moze żadnej usterki nie ma tylko poprostu zostawiłas w aucie coś włączonego? Radio,światła?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Sie 2017, 21:38

Wykluczone, nie jestem przysłowiową blondynką, tylko kierowcą z 10 letnim stażem :D
A tak zupełnie na poważnie, zawsze sprawdzam wszystko dokładnie. Poprzedni akumulator też coś za szybko się rozładował, ale to była zima i nie wzbudziło to niczyich podejrzeń.
Ibett
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Hyundai Accent
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tajemnice układów kierowniczych
    Układy kierownicze stosowane w modelach ŠKODY to zaawansowane zespoły różniące się budową, ale stające przed tymi samymi wyzwaniami: komfortowym i precyzyjnym prowadzeniem, oszczędzaniem paliwa oraz bezpiecznym ...

11 Sie 2017, 22:36

No to trzeba szukać co może rozładowywac akumulator, nic innego nie pozostaje.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Sie 2017, 22:44

Ibett napisał(a):Poprzedni akumulator też coś za szybko się rozładował, ale to była zima i nie wzbudziło to niczyich podejrzeń
Trzeba więc sprawdzić jaki jest pobór prądu z akumulatora przez samochód w stanie spoczynku. Wtedy będzie wiadomo czy trzeba szukać problemu ;-)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999