Hyundai Elantra 2.0 crdi 2002 r. Gaśnie podczas jazdy

30 Lip 2015, 23:38

Witam, posiadam Hyundaia Elantrę 2.0 crdi 2002r. 113 km. Do niedawna wszystko było ok, poza problemami z odpaleniem auta, kilka dni temu problem się rozwiązał, bo padła mi pompa paliwowa w baku. Kupiłem oryginał ale używany na allegro. Auto odpala bez problemu lecz pojawił się inny problem, podczas jazdy nawet tej płynnej i spokojnej auto gaśnie, gdy zjadę na pobocze i chcę odpalić to na zapłonie nie da rady, muszę wyjąć kluczyk, po kilku sekundach włożyć i auto odpala bez problemu i jadę dalej. Czasami gaśnie po 5 km czasami po 15, nie ma reguły. Auto po podpięciu do kompa nie pokazuje błędów, ela była dzisiaj u mechanika, okazało się, że sitko i bak są w opłakanym stanie (łuszczyła się farba w zbiorniku), wymienili mi filtr paliwa (filtron), wyczyścili bak, sitko i urządzeniem Jet Clean Tronic w połączeniu ze środkami chemicznymi Liqui Moly cały układ wtryskowy i komorę spalania. Jednak problem pozostał, Elantra nadal gaśnie. A mechanik nie wie co może być tego przyczyną...

Bardzo proszę o pomoc!
mathie20
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Hyundai Elantra I
Silnik: 2.0 crdi 113KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

31 Lip 2015, 07:26

Trzeba zacząć od sprawdzenia cisnienia na listwie.
Próba przelewowa na wtryskach, może zacinać się zawór dawki, czujnik cisnienia lub sama pompa WC już się zatarła.
Do paliwa dodaj mixol.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

31 Lip 2015, 07:58

Skoro masz pompę paliwową w baku - masz na pewno przekaźnik - wymień go na inny (nowy lub podmień) - nie raz spotkałem się z czymś takim, że auto gasło po 5 czy 10 km i nie chciało odpalić - a winny był przekaźnik - zawsze można spróbować - jak to nie pomoże szukać przyczyny dalej.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

31 Lip 2015, 19:56

Mechanik, który oddał mi auto powiedział, że to sprawa specjalisty od wtrysków i pomp wc, on nie ma takiego sprzętu, żeby to sprawdzić. Powiedział, że podejrzewa wtryski lub pompę wc. Jestem już na wtorek umówiony na sprawdzenie wtrysków, pompy itp. Dzisiaj z czystej ciekawości pojechałem podłączyć auto do innego mechanika, sprawdzić co on powie. I tu zupełnie inna diagnoza, mianowicie w pierwszej kolejności chciałby sprawdzić przekaźniki a jeśli nie to, to czujnik położenia wału korbowego... Ale zostaję przy pierwszej diagnozie i sprawdzę pompę i wtryski.
mathie20
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Hyundai Elantra I
Silnik: 2.0 crdi 113KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

31 Lip 2015, 19:58

A mixol w jakich proporcjach? I tankować tylko na np. bp, orlenie? Wystarczy zwykły on czy verwa?
mathie20
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Hyundai Elantra I
Silnik: 2.0 crdi 113KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

01 Sie 2015, 11:13

Podłączyłem auto pod kompa przy włączonym silniku i na magistrali CR ciśnienie jest dobre, nie ma jakiś zaniżonych wartości, nie skacze. Więc nie wiem czy to nadal nie problem ze zbiornikiem. I czy po czyszczeniu baku wymieniać pompkę paliwa dla pewności? Nie pracuje głośno.
Spec od pomp i wtryskiwaczy za sprawdzenie wtrysków, pompy wc i listwy zawołał mi 900 zł... Więc nie wiem czy gra warta świeczki, skoro wartość auta to ok 4500 zł....
mathie20
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Hyundai Elantra I
Silnik: 2.0 crdi 113KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

01 Sie 2015, 15:42

Czy w zbiorniku są świecące opiłki metalowe?
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

01 Sie 2015, 16:54

Zacznij d sprawdzenia czujnika położenia wału,czy wałka rozrządu,ich awarie powodują podobne skutki.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

05 Sie 2015, 16:49

Sytuacja uległa diametralnej zmianie. Mianowicie auto gdy jest zimne pali na dotyk, gdy się zagrzeje to gaśnie, tak jak odcina się zapłon, nie szarpie, nie dławi się itp. I gdy go odpalam to kręci trochę dłużej ok 3-5 sekund zanim załapie i gdy tak będę go odpalał i gasił to po każdym kolejnym razie musi kręcić dłużej, nawet 10 sekund zanim odpali i w końcu nie chce pompka w baku podać paliwa, nie słychać charakterystycznego "brzęczenia" tylko jedno puknięcie i nie odpala. Dopiero po kilku minutach bezczynności włożę kluczyk do stacyjki to pompka się załącza ale też trzeba trochę pokręcić. To pompka już kończy swój żywot?
mathie20
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Hyundai Elantra I
Silnik: 2.0 crdi 113KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002