Hyundai Elantra 2.0 crdi 2002 r. Gaśnie podczas jazdy

Hyundai Elantra 2.0 crdi 2002 r. Gaśnie podczas jazdy

30 Lip 2015, 23:38

Witam, posiadam Hyundaia Elantrę 2.0 crdi 2002r. 113 km. Do niedawna wszystko było ok, poza problemami z odpaleniem auta, kilka dni temu problem się rozwiązał, bo padła mi pompa paliwowa w baku. Kupiłem oryginał ale używany na allegro. Auto odpala bez problemu lecz pojawił się inny problem, podczas jazdy nawet tej płynnej i spokojnej auto gaśnie, gdy zjadę na pobocze i chcę odpalić to na zapłonie nie da rady, muszę wyjąć kluczyk, po kilku sekundach włożyć i auto odpala bez problemu i jadę dalej. Czasami gaśnie po 5 km czasami po 15, nie ma reguły. Auto po podpięciu do kompa nie pokazuje błędów, ela była dzisiaj u mechanika, okazało się, że sitko i bak są w opłakanym stanie (łuszczyła się farba w zbiorniku), wymienili mi filtr paliwa (filtron), wyczyścili bak, sitko i urządzeniem Jet Clean Tronic w połączeniu ze środkami chemicznymi Liqui Moly cały układ wtryskowy i komorę spalania. Jednak problem pozostał, Elantra nadal gaśnie. A mechanik nie wie co może być tego przyczyną...

Bardzo proszę o pomoc!
mathie20
Nowicjusz

Auto: Hyundai Elantra I
Silnik: 2.0 crdi 113KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Hyundai Elantra 2.0 crdi 2002 r. Gaśnie podczas jazdy

31 Lip 2015, 07:26

Trzeba zacząć od sprawdzenia cisnienia na listwie.
Próba przelewowa na wtryskach, może zacinać się zawór dawki, czujnik cisnienia lub sama pompa WC już się zatarła.
Do paliwa dodaj mixol.
andrzej_124
Stały forumowicz

31 Lip 2015, 07:58

Skoro masz pompę paliwową w baku - masz na pewno przekaźnik - wymień go na inny (nowy lub podmień) - nie raz spotkałem się z czymś takim, że auto gasło po 5 czy 10 km i nie chciało odpalić - a winny był przekaźnik - zawsze można spróbować - jak to nie pomoże szukać przyczyny dalej.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna

31 Lip 2015, 19:56

Mechanik, który oddał mi auto powiedział, że to sprawa specjalisty od wtrysków i pomp wc, on nie ma takiego sprzętu, żeby to sprawdzić. Powiedział, że podejrzewa wtryski lub pompę wc. Jestem już na wtorek umówiony na sprawdzenie wtrysków, pompy itp. Dzisiaj z czystej ciekawości pojechałem podłączyć auto do innego mechanika, sprawdzić co on powie. I tu zupełnie inna diagnoza, mianowicie w pierwszej kolejności chciałby sprawdzić przekaźniki a jeśli nie to, to czujnik położenia wału korbowego... Ale zostaję przy pierwszej diagnozie i sprawdzę pompę i wtryski.
mathie20
Nowicjusz

31 Lip 2015, 19:58

A mixol w jakich proporcjach? I tankować tylko na np. bp, orlenie? Wystarczy zwykły on czy verwa?
mathie20
Nowicjusz

01 Sie 2015, 11:13

Podłączyłem auto pod kompa przy włączonym silniku i na magistrali CR ciśnienie jest dobre, nie ma jakiś zaniżonych wartości, nie skacze. Więc nie wiem czy to nadal nie problem ze zbiornikiem. I czy po czyszczeniu baku wymieniać pompkę paliwa dla pewności? Nie pracuje głośno.
Spec od pomp i wtryskiwaczy za sprawdzenie wtrysków, pompy wc i listwy zawołał mi 900 zł... Więc nie wiem czy gra warta świeczki, skoro wartość auta to ok 4500 zł....
mathie20
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nietrzeźwy poranek wśród kierowców Nietrzeźwy poranek wśród kierowców
    Aż jeden na czterech kierowców prowadzi samochód rano, po zaledwie kilku godzinach snu poprzedzonych spożywaniem dużych ilości alkoholu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że aby w pełni wytrzeźwieć ...
    Jesienne podróże - kilka dobrych rad Jesienne podróże - kilka dobrych rad
    Powoli kończy się lato, a przed nami złota, polska jesień. Pora roku, która swoją zmiennością może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców, bo mało kto dostrzega zagrożenia, jakie ze sobą niesie. ...

• Re: Hyundai Elantra 2.0 crdi 2002 r. Gaśnie podczas jazdy

01 Sie 2015, 15:42

Czy w zbiorniku są świecące opiłki metalowe?
    andrzej_124
    Stały forumowicz

01 Sie 2015, 16:54

Zacznij d sprawdzenia czujnika położenia wału,czy wałka rozrządu,ich awarie powodują podobne skutki.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

05 Sie 2015, 16:49

Sytuacja uległa diametralnej zmianie. Mianowicie auto gdy jest zimne pali na dotyk, gdy się zagrzeje to gaśnie, tak jak odcina się zapłon, nie szarpie, nie dławi się itp. I gdy go odpalam to kręci trochę dłużej ok 3-5 sekund zanim załapie i gdy tak będę go odpalał i gasił to po każdym kolejnym razie musi kręcić dłużej, nawet 10 sekund zanim odpali i w końcu nie chce pompka w baku podać paliwa, nie słychać charakterystycznego "brzęczenia" tylko jedno puknięcie i nie odpala. Dopiero po kilku minutach bezczynności włożę kluczyk do stacyjki to pompka się załącza ale też trzeba trochę pokręcić. To pompka już kończy swój żywot?
    mathie20
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI