Hyundai SantaFe 2.0 CRDi - gaśnie podczas jazdy

Hyundai SantaFe 2.0 CRDi - gaśnie podczas jazdy

01 Paź 2017, 08:57

Witam , mam poważny problem , jezdziłem santa przez rok i było ok , gdy zdecydowałem się go sprzedać zaczął gasnąć podczas jazdy , wymieniłem czujnik ciśnienia , na drugi dzień sprzedałem auto , a klient mi dziś dzwoni , że auto gaśnie cały czas , co to może być , mechanik twierdzi że pompa paliwa , pomocy bo za tydzień santa ma jechać do Holandii , Pomocy , pomocy
Guma130
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 12 1999
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Santa fe 2.0 crdi
Silnik: 2.0 crdi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Hyundai SantaFe 2.0 CRDi - gaśnie podczas jazdy

02 Paź 2017, 11:24

Błędów żadnych nie wyrzuca?
Gaśnie jak jedziesz czy tylko na wolnych obrotach, a może przy dojeżdżaniu na biegu do skrzyżowania?
Guma130 napisał(a):wymieniłem czujnik ciśnienia
Na listwie wtryskowej? Na nowy?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3344
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

04 Sty 2018, 11:37

Witam. Mam podobny problem z KIA sportage 2.0 CRDI 112 KM 2006r 198000 km. Gaśnie mi zazwyczaj po przejechaniu dłuższej trasy, gdy puszczam nogę z gazu zaświeca się CHECK i gaśnie. Po chwili odpalam ale CHECK dalej świeci i auto znowu gaśnie. Po podpięciu pokazało że ciśnienie na listwie jest za duże. Wyczytałem że może być wina czujnika ciśnienia paliwa lub regulatora ciśnienia paliwa na listwie. Nie chciałbym wymieniać w ciemno dwóch. Da się to może jeszcze jakoś sprawdzić? Ostatnio zrobiłem tak że po zaświeceniu CHECKa postukałem na odpalonym silniku po zaworze, tym z boku listwy. Po ponownym odpaleniu CHECK dalej świecił. To postukałem po czujniku, po odpaleniu CHECK zniknął. po jakimś czasie problem powrócił i znowu pomógł młotek ;) jestem ciekaw waszych opini, zanim wydam pare stówek w ciemno.
Jarosław85
Obserwowany

Prawo jazdy od: 23 05 2002
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Kia sportage
Silnik: 2.0 crdi 112KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Rok produkcji: 2006

04 Sty 2018, 14:56

To wykręć oba czujniki, wyszyść i zamontuj na nowo (na YouTube jest dużo filmów jak to się robi). Ewentualnie może zajść potrzeba wymiany oringów tych czujników, koszt groszowy. Polecam tez lać do ropy czerwony olej do dwusuwów w ilości 250 ml na 20 l paliwa - zapobiega to zapiekaniu wtryskiwaczy i czujników paliwa.
Anjin
Zaawansowany

Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Renault Twizy w Łazienkach Królewskich Renault Twizy w Łazienkach Królewskich
    Renault Twizy zostało zaprezentowane przy hipodromie w Łazienkach Królewskich, w czasie finałów zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody. Twizy daje początek nowej epoce pojazdów elektrycznych, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Golf III, 2
      Stoisko Forda
      Toyota CH-R, 2016, kierownica multimedialna i deska rozdzielcza
      Targi AutoSalon i AutoSerwis