Brak mocy pomozcie

19 Gru 2018, 18:21

Witam
Krotko, moja Alfa 156 diesel niemiala mocy tzn nieprzyspieszala i niechciala wejsc na obroty. Dopiero powyzej 2tys sie budzila. Wyczyscilem egr niepomoglo wymienilem przeplywomierz i autko jak nowe. Elegancko przyspieszalo. Dodam ze przeplywke kupilem uzywke bo niemialem kasy na nowa. Jednak dzis znow auto tylko i wylacznie na zimnym silniku przez pierwsze 5min niewchodzi na obroty i zanim dojdzie do 2tys to za mna jest juz korek. Powyzej 2tys ciagnie normalnie. Po 3-5 minutach jest juz ok. Co to moze byc? Czy to przez te zimno na dworze? Dziekuje pozdrawiam:)
Wolę pchac Alfę ,niz jezdzic Bmw e36 :D
Zabrze1990
Nowicjusz
 
Posty: 18

19 Gru 2018, 20:59

Może być np czujnik temp, sonda lambda......
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Gru 2018, 15:06

Wygląda na jakiś czujnik który wairuje, pytanie tylko który ;)
Madej840
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Krasnystaw
Prawo jazdy: 0- 0-2001
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

02 Sty 2019, 20:12

Czujnik położenia wału naleśniki nie bo mam nowy. Od wczoraj jezdze i objawów niema odpalam i odrazy jedzie ładnie ale wiem że problem wruci lada dzień bo on pojawia się i znika. Mam wrażenie że dzieje się tak gdy pada deszcz
Wolę pchac Alfę ,niz jezdzic Bmw e36 :D
Zabrze1990
Nowicjusz
 
Posty: 18
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Structural Blue Edition
    Limitowana wersja Structural Blue Edition, pokazana w 2017 roku, to najciekawsza odsłona Lexusa LC. Sekretem tej wyjątkowej edycji specjalnej jest niebieski lakier Structural Blue, inspirowany barwą tropikalnego motyla Morpho ...