Hyundai i30 1,6 benzyna szarpanie podczas jazdy

10 Lip 2022, 20:09

Witam Serdecznie wymieniłem podkładki wtryskiwaczy o których pisałem wcześniej i obwiniałem za problemy w hyundai i30,niestety nic nie pomogło ,przy okazji wymieniłem także wszystkie gumowe oringi które uszczelniają wtryskiwacze. Zaczynam obstawiać że może katalizator gdzieś się przypchał i dlatego stąd te spadki mocy i szarpanie. Nie wiem czy w i30 jest czujnik ciśnienia paliwa z tego co widzę to nie występuje nigdzie pod maską , chyba że jest schowany w koszu pompy w zbiorniku ale z tego co pamiętam przy wymianie pompy i filtra nic takiego tam nie widziałem . Jutro jeszcze raz sprawdzę ciśnienie na listwie i rozkręcę cały dolot .Może winowajcą jest map sensor albo zawór odpowietrzający zbiornika paliwa proszę o sugestie bo pomysły mi się już skończyły. :oops: pozdrawiam
Rpmek
Nowicjusz
 
Posty: 19

11 Lip 2022, 08:27

A dolot sprawdzony pod kątem lewego powietrza? Oringi na przepustnicy itp itd?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Lip 2022, 22:55

Witajcie drodzy przyjaciele forum. Problem z moim i30 rozwiązany :D Powodem wszystkich objawów jakie opisywałem w poprzednich postach był i tu znak? No dobra napiszę i od razu, dam radę wszystkim którzy maja nietypowe objawy jak ja a błędów brak to zacznijcie od rozrządu nie ważne kiedy był wymieniany , łańcuch nie daje pewności w dłuższym użytkowaniu przekonałem się o tym osobiście tylko szkoda że sprawdziłem to na końcu chociaż już w pierwszym poście o tym pisałem. Po sprawdzeniu wszystkiego zdjąłem pokrywę zaworów i ukazał mi się widok wiszącego przeskoczonego łańcucha . Tak kochani przeskoczył mi łańcuch o dwa ząbki, hultaj jeździł odpalał normalnie tylko szarpanie i niekiedy brak mocy to niekorzystne objawy .Wymieniany był 90 tyś kilometrów temu ok 2,5 roku i padł wyciągnął sie i przeskoczył. Wczoraj sam wymieniłem bo nie ufam mechanikom no i czas oczekiwania na wymianę sprawił że sam dokonałem wymiany. i30 po wymianie śmiga jak wściekły ,przybyło mu tyko 40 koni więcej takie moje odczucie, silniczek tyko mruczy ,słychać jedynie delikatne cykanie wtryskiwaczy, teraz tylko czerpię przyjemność z jazdy, no i spalanie niewiarygodne 5,8 l przy dynamicznej jeździe ,z klimatyzacją 6l.Dziękuję wszystkim którzy doradzali mi pozdrawiam serdecznie. Życzę wszystkim jak najmniej awari trudnych do zdiagnozowania .
Rpmek
Nowicjusz
 
Posty: 19