Hyundai Santa Fe Diesel 2.0 CRDI Zawieszające się obroty.

20 Paź 2014, 22:17

Witam serdecznie.Czy może ktoś mi pomóc w kwestii obrotów.Mianowicie.Podczas jazdy,ruszania,po zmianie biegu,zimny,ciepły,nie ma znaczenia,co jakiś czas spadają obroty do ok 1200 i tak się utrzymują,pedał gazu wtedy nie reaguje w ogóle.Problem ustępuje po ponownym uruhomieniu silnika ale nie zawsze,czasami naciskam pedał gazu bez żadnej reakcji i zaraz po tym obroty spadają do 800 i znowu można jeździć 10 min lub 3 tygodnie nie ma żadnej reguły.Tylko raz zapaliła mi się lampka pomarańczowa od silnika i wtedy zadzwoniłem po RAC,Pan przyjechał podpiął komputer i stwierdził,że muszę wymienić potencjometr gazu,co też uczyniłem,błąd został wykasowany i wszystko dalej się powtarza.Co to może być,proszę o pomoc,ponieważ jestem generalnie bardzo zadowolony z tego samochodu i chciałbym go zatrzymać na dłużej.Dziękuje bardzo.
Demiolo
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 05 1986
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Hyundai Santa Fe
Silnik: 2.0 CRDi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

21 Paź 2014, 18:18

Kabel, który nie łączy? Potencjometr pewnie był dobry, jeżeli błąd na niego wskazywał, a wymiana nie pomogła. Zawsze, przy wymianie czujnika, trzeba sprawdzić kabel, bo często to one zawodzą. Powodzenia ;)
cosmopll
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 120
Auto: Honda

21 Paź 2014, 18:26

Wtyki przy sterowniku do "psiknięcia" kontaktem czy innym płynem tego rodzaju , nie pamiętam czy sterownik jest w komorze silnika, ale jeśli tak, to wypadało by go otworzyć i sprawdzić na wilgoć..
waluś
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 25 06 1997
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot Boxer
Silnik: 2.8HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

23 Paź 2014, 16:16

Dziękuje serdecznie za podpowiedź.Jak usunę usterkę,napiszę co i jak.
Demiolo
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 05 1986
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Hyundai Santa Fe
Silnik: 2.0 CRDi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002