Golf V zawieszające się obroty do pierwszych 500m

01 Lis 2016, 14:21

Witam,

Nabyłem Golfa V rocznik 2008 1,6 mpi silnik BSE.
Generalnie jeździ sie bardzo dobrze jednak męczy mnie jeden mankament.

Za każdym razem gdy odpale samochód do pierwszych 500m auto wchodzi na obroty rzędu 1.5k i się zacina. Po 500 m słychać delikatny dzwięk jakby coś się załączało lub przeskakiwało i już wszystko w porządku. Obroty i silnik chodzą bardzo dobrze i nie ma już żadnego problemu. Natomiast jeśli zgaszę auto i ponownie odpale, jest to samo.

Zauważyłem również że do tych 500m również jeśli nie zapne pasów, bądz pada deszcz to czujniki również nie działają, po odcinku 500m wszystko ładnie się załączy i pracuje już jak trzeba bez żadnego problemu.

Domyślam się że to ma również jakiś dodatkowy czynnik na spalanie gdyż po tym przeskoku widzę jak minimalnie zawsze wskazówka poziomu paliwa lekko się obniża.

Nie wiem czy jest to winna sterownika jakiegoś czy komputer, generalnie zamierzam wybrąć się i podłączyć go do komputera.

Spalanie 8.5L/100km ale podobno że 1.6 mpi lubi paliwo :P więc nie robie z tego problemu :P

Pozdrawiam
home96
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: nie mam

01 Lis 2016, 23:48

home96 napisał(a):Za każdym razem gdy odpale samochód do pierwszych 500m auto wchodzi na obroty rzędu 1.5k i się zacina
Czy na ciepłym silniku też tak się dzieje?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Lis 2016, 16:42

Tak na ciepłym również, testowalem go kilka razy i zawsze muszę przejechać max 500m.
Jeszcze taką zależność zauważyłem. Jak odrazu po starcie na niskich obrotach puszcze sprzęgło to się obroty blokują, natomiast jak dam większe obroty i wolniej puszcze sprzęgło to efekt zawieszenia obrotów pojawia się dopiero po chwili jak sprzęgło całkowicie zostanie puszczone tym samym dystans sie zmniejsza tak do 200m i następuje dzwięk przełączęnia/przeskoczenia i już wszystko gra.
home96
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: nie mam

06 Lis 2016, 20:51

A nie dasz rady "wysłuchać" gdzie to "pyka"?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Convertible - co o nim wiemy?
    Chociaż Lexus ma duże doświadczenie w budowaniu kabrioletów, japońska marka od kilku lat nie oferuje samochodów tego typu. Wygląda jednak na to, że wszystko już wkrótce się zmieni za sprawą Lexusa LC ...
    Jak działa układ chłodzenia w samochodzie?
    Układ chłodzenia w samochodzie ma za zadanie utrzymać silnik przy optymalnej temperaturze pracy tak aby zapobiec jego przegrzaniu. Z czego składa się układ chłodzenia w samochodzie? - pompa wody, - termostat - czujnik temperatury ...