I20 czy i30 dla nowego kierowcy, 23.000 maksymalnie.

23 Cze 2021, 05:05

piter221 napisał(a):tylko coś było podejrzane jechałam do mechanika i naprawiany od razu wymieniony czujnik stopu na nowy sprężyna w prawym kole

A co było w tym podejrzanego ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Cze 2021, 16:24

Wracam panowie do korzeni, biorę hyundai i30. Jednak czy wersja o nazwie Fifa WM Edition to dobra wersja, czym ona się różni od classic itd, tylko wyposażeniem? Takowa mam zamiar kupić, nawet już prawie kupiłem ale dopytuje bo w Google nic o tym nie ma zbytnio.

Dokładnie hyundai i30 2011 1.4 benzyna Fifa WM Edition.
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

29 Cze 2021, 20:02

Musiałbyś popytać na forum marki.
Ja dzisiaj np się dowiedziałem że jest też taka wersja jak Blue Drive (1.6 benzyna która jest podobno oszczędniejsza od zwykłej 1.6) i to całkiem przypadkiem bo pojechałem ze znajomą oglądać inne I30 a po drodze w komisie napotkaliśmy takowe.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Cze 2021, 20:14

Okazało się, że to nic nie znaczy, dołączyłem do grupy na facebooku o tematyce i30.
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

29 Cze 2021, 20:35

piter221 napisał(a):Fifa WM Edition
w najlepszym wypadku to jakaś edycja limitowana, ale raczej wymysł handlarza, który zamaskował jakąś niedogodność nalepką i stworzył przez to "limitowaną wersję" :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Cze 2021, 21:17

Dla amatora te 1.4 powinno wystarczyć, na pierwsze auto? Ja nie mam zamiaru robić długich tras, raczej do 30km nad jekieś jeziora/miasto/sklepy i raz na jakiś czas może coś dalej.. ale rzadko raczej.

4x elektryczne szyby
podgrzewane siedzenia
elektryczne lusterka

raczej to też nie jest goła wersja nie?
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

30 Cze 2021, 14:13

Jeśli stan ok to bierz jak najbardziej bo o dobrego I30 ciężko ewentualnie podaj linka jak masz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Cze 2021, 16:07

Powiem tak, kasa przelana na konto autohero, olać to bo ja nigdy auta nie kupię. Wszyscy odradzali, postanowiłem co postanowiłem i najwyżej będę miał sam do siebie pretensje i nauczkę na przyszłość. Jak na razie jestem dobrej myśli bo auto bardzo zadbane od środka przynajmniej. Reszta się okaże. Na pewno wstawię tutaj foty jak już będę miał auto i rozpiszę przejścia (mam nadzieje pozytywne) z Autohero.

Auto ma być do połowy lipca u mnie, papiery wyślą od razu jak dostaną kasę na konto. Pogadałem z facetem który mnie indywidualnie prowadzi, na razie na wszystkie pytania dostałem odpowiedź.
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

05 Lip 2021, 15:52

Mała aktualizacja, papier przyszły już dziś :yes: auto ma przyjechać w środę, bardzo sprawnie to działa jak na razie.

Auto ma najechane 78k km, podejrzane, ale z drugiej strony mam książeczkę z serwisu w aso, ktoś nim rocznie robił zaledwie o 4 do 11k rocznie (też zapewne będę takim typem kierowcy 5k~ rocznie). Wszystko podbite także raczej o wałku nie ma mowy. Teraz oby do środy i się okaże.
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

05 Lip 2021, 22:06

piter221 napisał(a):Auto ma najechane 78k km, podejrzane, ale z drugiej strony mam książeczkę z serwisu w aso, ktoś nim rocznie robił zaledwie o 4 do 11k rocznie (też zapewne będę takim typem kierowcy 5k~ rocznie). Wszystko podbite także raczej o wałku nie ma mowy.


No to mało wiesz,podrobić książkę to 5minut roboty :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lip 2021, 22:32

A kto wie, ja mam diesla którym robię 10 tyś/rok i przy sprzedaży kto mi uwierzy?
Gość114260
 

11 Lip 2021, 22:27

Edit: Autem zrobiłem jak dotąd 250km~ jeździ mi się super, dla mnie przyśpiesza normalnie (zapewne dlatego, że nie miałem innego auta), bardzo zadbane wnętrze jaki bardzo ładny zewnątrz, jak ze zdjęć. Gałka zmiany biegów jak nowa, żadnych rys, kierownica jak nowa, klima działa, elektryka działa, opony letnie (hankook) jeszcze na dwa sezony na stalówkach, zimówki (nexen) na stalówkach jeszcze na zime z uporem na dwie. Jeszcze dodam, że jestem zdziwiony nagłośnieniem w tym aucie, chyba jest oryginalne, dobra jakość basu i ogólnie dźwięku. Auto od spodu nie pordzewiałe, pod maską czysto (pewnie ktoś tam ładnie ogarnął, ale nawet nakrętki nie są pordzewiałe) I to chyba tyle, teraz oby tak pozostało i jeździć, jeździć szkolić się.

Jedyne co nie działa to kierunki (światła) w lusterku i lekki luz na ręcznym. Brakuje mi czujników parkowania, ale to z czasem może sobie dokupię.
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

11 Lip 2021, 22:35

Kilka fotek.
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37