I20 czy i30 dla nowego kierowcy, 23.000 maksymalnie.

24 Maj 2021, 20:15

A co w niej niezwykłego? Chłop naiwnego chądziarza szuka i tyle, coś jak stare ałdi a4 b6 za 20+
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Maj 2021, 20:32

A jaka cena byłby adekwatna za 2007? Bo wnioskuję, że tutaj jest zawyżona jednak..
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

24 Maj 2021, 22:05

Osobiście to bym za civica z 2007 więcej niż 21-22 na pewno nie zapłacił. I to przy założeniu, że oprócz standardowego pakietu startowego nic w nim nie trzeba grzebać, żadnych wymian hamulców, korozji, kupna nowych opon
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Maj 2021, 13:32

Ok invi, pohamowałem się. A co myślicie o Seat Leon 1.4 TSI Reference 125km 1.4 za 23k z 2011.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ogólnie auto warte uwagi?
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Maj 2021, 16:33

Jeszcze coś blisko mnie: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Maj 2021, 16:38

1.4 tsi awaryjny, czyli albo trafisz sztukę gdzie nie włożysz nic, albo do wymiany wyciągnięty łańcuch rozrządu, ew tłoki powiedzą papa. Ja bym się trzymał z daleka.
Gość114260
 

25 Maj 2021, 16:41

1.4tsi to temat dyskusyjny. Fani volkswagena będą pisać, że jest "dobry" albo, że to "ten poprawiony". Generalnie silnik z turbo, dwumasą, bezpośrednim wtryskiem o wiele bardziej skomplikowany konstrukcyjnie niż takie 1.6 w i30 a do tego ma jakieś swoje problemy, nie jest to silnik dla typowego kierowcy na zasadzie "lać i jechać" (swoją drogą powinno się lać 98), co kto lubi, ja chyba nie lubię
Auris jako model spoko choć nudny jak...
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Maj 2021, 16:51

Aj ten auris diesel, a ja diesla nie chcę, moje przeoczenie.

No nic, wygląda na to, że dalej poluję na ceed/i30 ewentualnie i20. Jak coś zobaczę to porzucę tutaj.

Dzięki za pomoc.
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

26 Maj 2021, 19:49

I znowu, [link do Autohero wygasł] wydaje się, że wartę uwagi, brać czy jednak cena trochę...
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

26 Maj 2021, 21:38

Taka mała uwaga: strzelam że te AutoHero jest dlatego przez Ciebie mocno brane pod uwagę, bo słabo znasz się na samochodach, zarazem nie masz jakiegoś znajomego mechanika i masz wrażenie że to taki pewniak.

Jeżeli się nie mylę to mam propozycje dla Ciebie - spróbuj popatrzeć na np. otomoto na salony samochodowe danych marek. Często jest tak, samochody są zostawiane w rozliczeniu i w miarę sprawdzane. Przez co myślę że masz większą pewność że nie jest to szmelc w porównaniu z takim AutoHero, które widzę że w większości sprowadza samochody z poza Polski. Oczywiście musisz się liczyć z tym, że cena będzie trochę wyższa.

Np. tu masz Hyundaia i30 z salonu Nissana:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
tu z salonu Forda:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
gado
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

27 Maj 2021, 05:57

Strzeliłeś idealnie, tak właśnie jest. I dzięki za ciekawą propozycję szukania też po salonach, na pewno się rozejrzę.

A jeszcze blisko mnie jest takie auto:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

07 Cze 2021, 14:07

Straciłem nadzieje, że cokolwiek kupię. Ile to już czasu trwa...

Myślę o tej ofercie, ale nie mam jak podjechać, pisałem z tym salonem to niby do wymiany tylnie hamulce i zarysowany zderzak z tyłu a prócz tych wad auto jest w pełni sprawne.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Warto to sfinalizować?
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37

08 Cze 2021, 09:05

Nie, po prostu za drogo
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 247
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

08 Cze 2021, 11:16

piter221 jeżeli nie masz zbytnio opcji dojechania to też raczej nie ma sensu żebyś tam jechał, poszukaj coś blisko siebie.

Czy musi być to koniecznie Hyundai? W tej cenie możesz patrzeć na :
- brata bliźniaka - Kię Ceed ([link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] -> to już bliżej Ciebie, tylko zwróć uwagę że nie jest zaznaczony jako "bezwypadkowy", więc dopytaj się co i jak
i gdyby co to gościu ma Peugeota 208 : [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł], ale raz że jest 3 drzwiowy, a dwa niech się koledzy jak co wypowiedzą, bo tego peżocika nie znam);
- Fiata Bravo 1.4 T-Jet;
- Opla Astrę III;
- Forda Focusa
- Toyotę Auris

Druga rzecz - znowu, jeżeli się nie znasz, a z drugiej strony masz kiepsko z dojazdem to patrz na samochody w bliskiej Ci okolicy. Wstawiaj tutaj na forum te pojazdy i jeżeli użytkownicy dadzą Ci "zielone światło" to podjedź i jak Ci się spodoba od razu żądaj jazdy do ASO danej marki.
Niestety będziesz musiał te 250-300 zł wybulić, ale chłopaki Ci odpowiednio sprawdzą co i jak.
gado
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

22 Cze 2021, 23:03

Gado, temat ogarnąłem, ale nadal nic nie kupione.

Panowie, iskra nadziei. W mojej mieścinie, renault clio III z 2013 za 14k kobieta wystawiła na facebooku. Popisałem z nią trochę i: "Disel na bieżąco wymieniane co trzeba czyli filtry olej ślady użytkowania są nie zamierzam ściemniać jak tylko coś było podejrzane jechałam do mechanika i naprawiany od razu wymieniony czujnik stopu na nowy sprężyna w prawym kole przednim wymieniona na nową chłopaki powiedzieli że jedyne co trzeba zrobić tylko w tym aucie to końcówka stworzenia w drugim A tak to nie mieli co wynaleźć bo starałam się żeby było w pełni sprawne nie dawno ok miesiąca temu miał przegląd i ubezpieczenie nie mam możliwości sprawdzic teraz dokładnej daty"

Z głębszych info Clio III, 2013, 100k przebiegu. Niestety diesel i niestety trzy drzwiowe ale jakby było ok to bym jeszcze to przebolał...

Tutaj do ogłoszenia: [link wygasł]

Jak myślicie?
piter221
Nowicjusz
 
Posty: 37