Imprezy motoryzacyjne które warto odwiedzić w 2023 roku

01 Lut 2023, 12:51

W 2023 roku warto odwiedzić m.in. następujące imprezy motoryzacyjne:

Geneva International Motor Show (Genewa, Szwajcaria) - jedna z najważniejszych imprez samochodowych na świecie, gdzie zostaną zaprezentowane najnowsze modele samochodów i technologie motoryzacyjne.
Imprezy motoryzacyjne które warto odwiedzić w 2023 roku
Goodwood Festival of Speed (Goodwood, Wielka Brytania) - impreza poświęcona historii i kulturze motoryzacji, gdzie można zobaczyć najszybsze i najrzadsze samochody na świecie.

Paris Motor Show (Paryż, Francja) - jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych we Francji, gdzie można zobaczyć najnowsze modele samochodów i poznać najnowsze technologie motoryzacyjne.

Tokyo Motor Show (Tokyo, Japonia) - impreza poświęcona motoryzacji, gdzie zostaną zaprezentowane najnowsze modele samochodów i technologie z Japonii i Azji.

SEMA Show (Las Vegas, USA) - najważniejsza impreza aftermarketowych produktów samochodowych, gdzie można zobaczyć najnowsze produkty i technologie dla branży samochodowej.

Te imprezy to tylko kilka przykładów wydarzeń motoryzacyjnych warto uwzględnić w swoim kalendarzu w 2023 roku.
Moskito
Początkujący
 
Posty: 126
Zdjęcia: 15

01 Lut 2023, 21:57

Moskito napisał(a):Goodwood Festival of Speed
Zawsze ciekawiła mnie ta impreza. Kiedyś o niej sporo czytałem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7940
Zdjęcia: 26

04 Mar 2023, 10:03

Dodam jeszcze kilka imprez motoryzacyjnych w Polsce

To imprezy które warto odwiedzić w tym 2023 roku:

Warsaw Motorcycle Show(Nadarzyn pod Warszawą) - impreza skierowana głównie do miłośników motocykli, na której prezentowane są najnowsze modele i technologie związane z motocyklami. W programie imprezy znajdują się również pokazy akrobatyczne, konkursy i wiele innych atrakcji.

Międzynarodowe Targi Poznańskie - Motor Show (Poznań) - największe targi motoryzacyjne w Polsce, które co roku przyciągają tysiące miłośników motoryzacji. W programie imprezy znajdują się pokazy najnowszych modeli samochodów, motocykli, a także technologii związanych z motoryzacją.

Rally Poland (Mikołajki) - runda Mistrzostw Świata WRC, która co roku przyciąga do Mikołajek tysiące fanów rajdów samochodowych. W programie imprezy znajdują się nie tylko wyścigi samochodów, ale także wiele atrakcji towarzyszących, takich jak pokazy motocyklowe czy koncerty.

X Festiwal Tuningu DUB IT! (Kielce) - miejsce, gdzie zobaczyć można ponad setkę wyselekcjonowanych aut, które przyśpieszą bicie serca każdemu miłośnikowi motoryzacji. Poznacie tu pojazdy, które są kwintesencją modyfikacji na najwyższym poziomie. Poza pojazdami modyfikowanymi będą także auta klasyczne lub aspirujące do tego miana (tzw. youngtimery).

Wystawa Ikony Motoryzacji (Warszawa) - 60 samochodów. 15 motocykli. 65 Milionów. Wystawa Ikony Motoryzacji w Warszawie! Jedyna w Polsce moto-wystawa. Takich samochodów nie zobaczysz na drodze. Są rzadkie, cenne, ekskluzywne i prestiżowe. Zdarza się, że migną lewym pasem, nie dając czasu, by się im przyjrzeć. Stąd właśnie nasza wystawa – po to, abyś mógł obejść je z różnych stron, spokojnie ocenić i sfotografować, dowiedzieć się o nich więcej ze starannie przygotowanych materiałów multimedialnych.

SUN RACE (tor Kielce) - jedna z nielicznych aktywności, która w całej swojej mocy łączy ludzi. Nie ma tu miejsca na podział ze względu na wiek czy płeć. Wszyscy kochamy piękne, szybkie samochody, ryk silników, zapach benzyny i palonej gumy.

Warsaw Motor Show (Nadarzyn pod Warszawą) - Warsaw Motor Show to kolejna, już szósta edycja największych targów samochodowych w Polsce i jedne z największych w Europie. Pięć minionych edycji zakończonych sukcesem, na których gościliśmy takie gwiazdy jak Richard Hammond, Petter Solberg, The Stig, Krzysztof Hołowczyc i wiele innych. Setki premier, dziesiątki specjalnie przygotowanych stref, to tylko część atrakcji, która czeka na odwiedzających.

Oczywiście, lista imprez motoryzacyjnych w Polsce jest o wiele dłuższa, ale powyższe propozycje stanowią ciekawe wydarzenia, które warto odwiedzić w 2023 roku. Jeżeli wiecie o jakiejś imprezie motoryzacyjnej nie wymienionej wyżej to piszcie!
Moskito
Początkujący
 
Posty: 126
Zdjęcia: 15
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cztery polskie premiery od Mazdy - Poznań Motor Show 2023
    Na stoisku stworzonym przez poznańskich dealerów Mazdy – Mazda Voyager i Mazda Bednarscy przy wsparciu Mazda Motor Poland zobaczymy aż cztery premierowe modele marki. Mazda MX-30 R-EVMazda6 20th AnniversaryMazda ...
    Jedź swoim torem i trzymaj się właściwego pasa
    Niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach oraz przekraczanie linii wyznaczającej granice toru jazdy to tylko niektóre z bardzo niebezpiecznych nawyków kierowców, ...