Innowacyjność - jakie wstawiać maszyny i urządzenia?

Innowacyjność - jakie wstawiać maszyny i urządzenia?

29 Paź 2008, 09:44

:arrow: Innowacyjność - dla niektórych trudne słowo, dla niektórych rozwiązania "kosmiczne".

Co kryje się pod tym słowem, co jest innowacyjne, czy to co zamierzamy wprowadzić przy okazji projektu zostanie odpowiednio ocenione? W jaki sposób potwierdzić innowacyjność?

Dodatkowo postaramy się być miejscem wymiany informacji o nowinkach technicznych w segmencie usług motoryzacyjnych.
ADM
Nowicjusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 28 Paź 2008, 20:11
Miejscowość: Warszawa

Re: Innowacyjność - jakie wstawiać maszyny i urządzenia?

30 Paź 2008, 14:51

Co to jest Innowacja, co to jest Innowacyjność?

Innowacja - przez innowację rozumie się wprowadzenie do praktyki w przedsiębiorstwie nowego lub znacząco ulepszonego rozwiązania w odniesieniu do produktu (towaru lub usługi), procesu, marketingu lub organizacji. Istotą innowacji jest wdrożenie nowości do praktyki.
Wdrożenie nowego produktu (towaru lub usługi) polega na zaoferowaniu go na rynku. Wdrożenie nowego procesu, nowych metod marketingowych lub nowej organizacji polega naich zastosowaniu w bieżącym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

Rodzaje innowacji
Innowacja procesowa - oznacza wprowadzenie do praktyki w przedsiębiorstwie nowych, lub znacząco ulepszonych, metod produkcji, organizacji dostaw. Czyli dotyczy ulepszenia procesu funkcjonowania. Firma wprowadza program CRM do obsługi klientów, żeby lepiej kontrolować proces usługowy. Dzięki temu wiemy jak długo trwają poszczególne fazy obsługi (np. w sieciach dealerskich) i gdzie nasza praca wymaga dalszych udoskonaleń.

Innowacja produktowa - oznacza wprowadzenie na rynek przez dane przedsiębiorstwo nowego towaru lub usługi, lub znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów lub usług w odniesieniu do ich charakterystyk lub przeznaczenia. Ulepszenie może dotyczyć
charakterystyk technicznych, komponentów, materiałów, wbudowanego oprogramowania, bardziej przyjaznej obsługi przez użytkownika oraz innych cech funkcjonalnych.

Innowacyjność – zdolność przedsiębiorstw do tworzenia i wdrażania innowacji oraz faktyczna umiejętność wprowadzania nowych i zmodernizowanych wyrobów, nowych lub zmienionych procesów technologicznych lub organizacyjno - technicznych.
ADM
Nowicjusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 28 Paź 2008, 20:11
Miejscowość: Warszawa

Re: Innowacyjność - jakie wstawiać maszyny i urządzenia?

30 Paź 2008, 15:01

Czyli...

Jeśli to co zamierzamy zrobić ma mieć charakter innowacyjny to powinniśmy szukać:
- sposobu poprawy organizacji pracy wewnątrz w firmie i kosztów z tym związanych (np. nowoczesne centrale komunikacyjne, programy CRM i ERP, integracja poszczególnych stanowisk obsługi);
- odpowiednio zaawansowanych i nowoczesnych maszyn i urządzeń, które w istotny sposób wpłyną na jakość, szybkość, dokładność naszych usług a pracę uczynią łatwiejszą (np. fizycznie) i bardziej atrakcyjną wizualnie. Ten aspekt, choć niedoceniany ma duże znaczenie marketingowe!

Przykład:
Odwiedza nas piękna kobieta, stała klientka - sezonowa wymiana ogumienia. Pracownik odbiera auto proponując jednocześnie nowoczesne i szybkie badanie geometrii podwozia...samochodu oczywiście, za pomocą robota do bezdotykowego pomiaru. Badanie trwa kilka minut i jest "atrakcyjne" wizualnie, nowoczesne. Przyciąga uwagę. Po wyjeździe zadowolona klientka pochwali się znajomym, że zrobiła szybkie i "ładne" badanie, które może się przyczynić do mniejszego zużycia opon.
ADM
Nowicjusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 28 Paź 2008, 20:11
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa
    Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa – Toyota Sports 800 – kwiecień 1965. Targa top. T-top. Targadach. Różne nazwy, lecz jedno rozwiązanie, które Toyota jako pierwsza firma ...
    Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania
    Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania – Toyota Corona EX – styczeń 1982. Innowacyjne rozwiązanie nie zawsze oznacza rewolucję technologiczną w motoryzacji, jednak zwiększa komfort, a czasem także i bezpieczeństwo ...

  •