Innowacyjność - jakie wstawiać maszyny i urządzenia?

Innowacyjność - jakie wstawiać maszyny i urządzenia?

29 Paź 2008, 10:44

:arrow: Innowacyjność - dla niektórych trudne słowo, dla niektórych rozwiązania "kosmiczne".

Co kryje się pod tym słowem, co jest innowacyjne, czy to co zamierzamy wprowadzić przy okazji projektu zostanie odpowiednio ocenione? W jaki sposób potwierdzić innowacyjność?

Dodatkowo postaramy się być miejscem wymiany informacji o nowinkach technicznych w segmencie usług motoryzacyjnych.
ADM
Nowicjusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 28 Paź 2008, 21:11
Miejscowość: Warszawa

Re: Innowacyjność - jakie wstawiać maszyny i urządzenia?

30 Paź 2008, 15:51

Co to jest Innowacja, co to jest Innowacyjność?

Innowacja - przez innowację rozumie się wprowadzenie do praktyki w przedsiębiorstwie nowego lub znacząco ulepszonego rozwiązania w odniesieniu do produktu (towaru lub usługi), procesu, marketingu lub organizacji. Istotą innowacji jest wdrożenie nowości do praktyki.
Wdrożenie nowego produktu (towaru lub usługi) polega na zaoferowaniu go na rynku. Wdrożenie nowego procesu, nowych metod marketingowych lub nowej organizacji polega naich zastosowaniu w bieżącym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

Rodzaje innowacji
Innowacja procesowa - oznacza wprowadzenie do praktyki w przedsiębiorstwie nowych, lub znacząco ulepszonych, metod produkcji, organizacji dostaw. Czyli dotyczy ulepszenia procesu funkcjonowania. Firma wprowadza program CRM do obsługi klientów, żeby lepiej kontrolować proces usługowy. Dzięki temu wiemy jak długo trwają poszczególne fazy obsługi (np. w sieciach dealerskich) i gdzie nasza praca wymaga dalszych udoskonaleń.

Innowacja produktowa - oznacza wprowadzenie na rynek przez dane przedsiębiorstwo nowego towaru lub usługi, lub znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów lub usług w odniesieniu do ich charakterystyk lub przeznaczenia. Ulepszenie może dotyczyć
charakterystyk technicznych, komponentów, materiałów, wbudowanego oprogramowania, bardziej przyjaznej obsługi przez użytkownika oraz innych cech funkcjonalnych.

Innowacyjność – zdolność przedsiębiorstw do tworzenia i wdrażania innowacji oraz faktyczna umiejętność wprowadzania nowych i zmodernizowanych wyrobów, nowych lub zmienionych procesów technologicznych lub organizacyjno - technicznych.
ADM
Nowicjusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 28 Paź 2008, 21:11
Miejscowość: Warszawa

Re: Innowacyjność - jakie wstawiać maszyny i urządzenia?

30 Paź 2008, 16:01

Czyli...

Jeśli to co zamierzamy zrobić ma mieć charakter innowacyjny to powinniśmy szukać:
- sposobu poprawy organizacji pracy wewnątrz w firmie i kosztów z tym związanych (np. nowoczesne centrale komunikacyjne, programy CRM i ERP, integracja poszczególnych stanowisk obsługi);
- odpowiednio zaawansowanych i nowoczesnych maszyn i urządzeń, które w istotny sposób wpłyną na jakość, szybkość, dokładność naszych usług a pracę uczynią łatwiejszą (np. fizycznie) i bardziej atrakcyjną wizualnie. Ten aspekt, choć niedoceniany ma duże znaczenie marketingowe!

Przykład:
Odwiedza nas piękna kobieta, stała klientka - sezonowa wymiana ogumienia. Pracownik odbiera auto proponując jednocześnie nowoczesne i szybkie badanie geometrii podwozia...samochodu oczywiście, za pomocą robota do bezdotykowego pomiaru. Badanie trwa kilka minut i jest "atrakcyjne" wizualnie, nowoczesne. Przyciąga uwagę. Po wyjeździe zadowolona klientka pochwali się znajomym, że zrobiła szybkie i "ładne" badanie, które może się przyczynić do mniejszego zużycia opon.
ADM
Nowicjusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 28 Paź 2008, 21:11
Miejscowość: Warszawa
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Systemy bezpieczeństwa, które przekraczają zasięg widzenia Systemy bezpieczeństwa, które przekraczają zasięg widzenia
  Nowoczesne rozwiązania technologiczne dostępne w samochodach marki Škoda to nie tylko udogodnienia zwiększające przyjemność jazdy, ale również narzędzia poszerzające naturalne zdolności percepcyjne kierowcy. ...
  NISSAN NV200 LONDON TAXI NISSAN NV200 LONDON TAXI
  Nissan przedstawił śmiałą, przyszłościową wizję londyńskiej taksówki - model NV200 London Taxi - skierowaną do 300 tysięcy codziennych użytkowników tego środka transportu. NV200 London Taxi emituje zdecydowaniem ...

 •  
  • Mercedes Unimog 1300L, tył
   Lexus IS300h, przód
   Fiat 500 Abarth
   Plątanina kabli w samochodzie