Instalacja LPG do Hondy CR-V 2.0

03 Maj 2019, 09:50

Jestem kierowcą hondy cr-v 2.0 z rocznika 2003. to dopiero moje drugie auto tej marki i zastanawiam się nad instalacjią instalacji gazowej. Dużo dobrego słyszałem o landi renzo . Moze mi coś polecicie :D
Wasyllll
Obserwowany
 
Posty: 2

05 Maj 2019, 06:58

Wasyllll napisał(a):Dużo dobrego słyszałem o landi renzo

Słyszałeś też ile kosztują części zamienne do tej instalacji zaraz po gwarancji? Może też słyszałeś ile wytrzymują kilometrów ich "świetne" wtryskiwacze gazowe? Podsumuję krótko, jak chcesz mieć problemy montuj śmiało, tylko pamiętaj że ostrzegałem.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

07 Maj 2019, 16:52

Nie no Ja wszystko rozumiem ale znajomy z niemiec posiadał instalację tej marki i bardzo sobie chwalił ale na pewno dużo zależy od montażu .
Wasyllll
Obserwowany
 
Posty: 2

07 Maj 2019, 19:09

Wasyllll napisał(a): znajomy z niemiec

jakbyśmy mieli w Polsce takiej jakości gaz co z Niemczech połowa problemów z LPG by nie występowała, z naszym gazem landirenzo słabo sobie radzi
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Maj 2019, 10:50

djkranc napisał(a):jakbyśmy mieli w Polsce takiej jakości gaz co z Niemczech połowa problemów z LPG by nie występowała
No właśnie też słyszałem że jest lepszej jakości. Mi znajomy mówił że więcej przejeżdża na zbiorniku jak tam u nich zatankuje.

Z drugiej strony jak byśmy zarabiali tyle co oni to większość pewnie by nie montowała instalacji LPG :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

08 Maj 2019, 20:03

Cichy77 napisał(a):Z drugiej strony jak byśmy zarabiali tyle co oni to większość pewnie by nie montowała instalacji LPG

Myślę że to akurat złudne myślenie, to tak jak nie kupie żarówki energooszczędnej bo mnie stać na prąd. Skoro za to samo mogę płacić mniej to dlaczego nie korzystać.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wiosenny długi weekend "majówka"
    Przed nami majówka i wielu kierowców wybierze się ze swoimi rodzinami na odpoczynek. Zanim jednak wsiądziemy do samochodu, odpowiednio zaplanujmy podróż i przygotujmy się do niej. Wyjeżdżając na drogi ...
    Europejski Program PHEV Toyoty
    Toyota rozpoczęła projekt Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) w roku 2007. W 2008 r. przeprowadzono próby drogowe prototypowych pojazdów we Francji i Wielkiej Brytanii. W roku 2010 w ramach drugiej fazy projektu ...

01 Cze 2019, 11:45

Spalanie przy tym silniku winno być na około 14 l lpg. ja bym w tą landy nie szedł, raczej poszedłbym w kierunku Sq 32 od Brc. Sprawdzona instalacja. Pytanie czy masz gazownika?
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

01 Cze 2019, 20:47

Sq 32 od brc ..to tak jak strzał w kolano moim zdaniem .zablokowany dostep do sterownika.
Dyrektor
lukaszmonika
Nowicjusz
 
Posty: 19

11 Cze 2019, 22:40

lukaszmonika napisał(a):Sq 32 od brc

na pewno jakość nie jest taka jak kiedyś, a cena za instalację poszła do góry..
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

13 Cze 2019, 21:10

Jakoś cena od kilku lat się nie zmieniła, z resztą jak wiesz dużo zależy w tym elemencie od gaziarza, jego umiejętności i rejonu w jakim się zakłada instalację, stąd mogą być różnice w cenie.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG