Peugeot 406 coupe - jaki gaz

09 Cze 2019, 20:28

Witam.
Czy silnik 2.0 132km z Peugeota 406 coupe rocznik 98 nadaje się aby założyć instalacje gazową? Jeśli tak to jaką?
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc gdyż jestem zupełnie zielony w temacie instalacji gazowych.
Pozdrawiam :D
Adios22
Nowicjusz

10 Cze 2019, 14:06

Twój silnik ma oznaczenie EW10J4. Do tego silnika powinna podejść instalacja np.
- Stag 300 4 ISA2
- Reduktor AC R01
- Hana 2000 ale wiem ze z tymi były problemy i zakładane były też AC-W01
- Dobrze założyć filtr fazy lotnej FL-02

Zapytaj gazownika u którego chcesz zakładać instalację co może ci polecić do tego silnika i daj nam znać na forum. Pamiętaj że jakość montażu instalacji jest bardzo ważnym czynnikiem żeby instalacja później działała bezproblemowo.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

10 Cze 2019, 14:38

Ale rozumiem że silnik który posiadam dzielnie zniesie instalacje gazową i nie rozsypie się? :D

I czy z taką instalacja zmieszcze się w 2.5 tyś? Nie wiem ile kosztuje robocizna przy zakładaniu gazu. :o
Adios22
Nowicjusz

10 Cze 2019, 17:30

Masz fajne auto-nie rób tego :( Gazowanie czegoś takiego to profanacja.Jeżeli liczysz na jakiekolwiek "oszczędności" to wiedz,że są one pozorne-iluzoryczne.W dłuższej perspektywie zakładając,że będziesz mało robił tras-więcej stracisz niż zyskasz.
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: Benzin-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997

10 Cze 2019, 19:24

A apropo nie zakładania gazu to wiecie może czy to normalne że mój egzemplarz pali prawie 14l :o w cyklu mieszanym :( ? Czy możliwe że mam jakąś usterkę w silniku o której nie wiem? Dodam że ostatnio wymieniłem sprzęgło i uszczelke kolektora wylotowego. I z góry przepraszam że tak dopytuje ale mawiają że kto pyta nie błądzi :D
Adios22
Nowicjusz

10 Cze 2019, 22:32

jeżeli silnik jest w dobrej kondycji tzn nie "bierze" 1l oleju silnikowego na na 100km to śmiało montuj instalację LPG przy dobrze dobranej założonej i wystrojonej nie musisz się martwić o silnik
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

• 11 Cze 2019, 10:36

fiatcoupe napisał(a):Gazowanie czegoś takiego to profanacja.Jeżeli liczysz na jakiekolwiek "oszczędności" to wiedz,że są one pozorne-iluzoryczne.W dłuższej perspektywie zakładając,że będziesz mało robił tras-więcej stracisz niż zyskasz.
    Czy jeździłeś kiedyś samochodem z instalacją LPG? Wiesz jak wglądają koszty utrzymania takiego samochodu i jaka jest różnica w stosunku do jazdy na benzynie oraz oszczędności wynikające z tego faktu?
    Nie trzeba jeździć w trasy żeby opłacało się LPG wystarczy jeździć sporo tzn. w zależności od spalania im większe tym szybciej instalacja zwróci się będziemy generować oszczędności. Tu masz kalkulator zwrotu kosztów montażu instalacji gazowe do samochodu w którym możesz sobie sprawdzić jak to wygląda.

Adios22 napisał(a):czy to normalne że mój egzemplarz pali prawie 14l w cyklu mieszanym
    Dużo, moim zdaniem w cyklu mieszanym powinieneś zmieścić się w około 10l nawet w taką pogodę gdzie klima chłodzi cały czas tak jak obecnie 33 stopnie na zewnątrz.
    Sprawdzałeś ile ci pali w trasie lub jak jedziesz ze stałą prędkością około 100km/h co pokazuje chwilowe spalanie?

Przed montażem instalacji trzeba silnik doprowadzić do pełnej sprawności jeżeli chodzi o wszelkie problemy bo LPG zakładamy po to żeby cieszyć się jazdą i oszczędnościami a nie pchać się w dalsze koszty.
    Cichy77
    Forumowicz VIP

11 Cze 2019, 12:38

Musialbym sprawdzić spalanie w trasie albo ile kilometrów przejadę na 10l benzynki w takim razie :( a chwilowego spalania mi nie pokazuje bo nie mam komputera z ekranem.
    Adios22
    Nowicjusz

11 Cze 2019, 16:54

@Cichy77-czytaj ze zrozumieniem.Ja nie neguję i nie podważam gazu w samochodzie jeżeli jest to ekonomicznie uzasadnione a samochód do gazu stworzony.Ja powiedziałem ni mniej ni więcej że "gaz w takim aucie" i podobnych to wioska i profanacja.To tak jak byś gościowi w Ferrari zaproponował gaz.....Bądźmy poważni.Podobnie gdybym to ja w swoim założył gaz :P śmiech na na sali.
    fiatcoupepolska. pl
    fiatcoupe
    Początkujący
    Awatar użytkownika

11 Cze 2019, 23:28

fiatcoupe napisał(a):.To tak jak byś gościowi w Ferrari zaproponował gaz

jeżeli auto jeździ tak samo to co to za różnica czy lejesz PB ON czy LPG?
    djkranc
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

12 Cze 2019, 13:32

fiatcoupe napisał(a):"gaz w takim aucie" i podobnych to wioska i profanacja
    Każdy ma swoje zdanie. Widziałem nie jeden samochód z dużym silnikiem w którym można by tak powiedzieć jak Ty to zrobiłeś i właścicieli stać było na jazdę na Pb a jednak zakładali LPG i nikt nie wspominał o tym w taki sposób.
    Ja uważam ze skoro można założyć LPG i cieszyć się tańszą jazdą bez utraty mocy, a dzięki odłożonej kasie doinwestować auto to jest to jak najbardziej dobre wyjście.

Widziałem kilku gości co mówili tylko nie LPG i autami jeździli od święta bo nie mogli sobie pozwolić na więcej. Wspominali coś tak jak Ty to powiedziałeś :) później okazało się że zmienili zdanie.

djkranc napisał(a):jeżeli auto jeździ tak samo to co to za różnica czy lejesz PB ON czy LPG?
    Dokładnie, różnicę mamy dopiero jak podjeżdżamy zatankować :mrgreen:
    Cichy77
    Forumowicz VIP

12 Cze 2019, 14:25

Cichy77 napisał(a):Ja uważam ze skoro można założyć LPG i cieszyć się tańszą jazdą bez utraty mocy, a dzięki odłożonej kasie doinwestować auto to jest to jak najbardziej dobre wyjście.

To jest twoje obiektywne odczucie ( bo rozumiem auta nie masz ) Praw fizyki i zasad działania silnika nie oszukasz.I na koniec samochód na LPG nie "jeździ" on się toczy.Nie wszystkie auta są stworzone do jazdy na LPG-szczególnie te usportowione i z turbo doładowaniem.Wiesz dlaczego-? bo one "nie jeżdżą" one..latają :P Pozdrawiam :ok:
    fiatcoupepolska. pl
    fiatcoupe
    Początkujący
    Awatar użytkownika

12 Cze 2019, 22:00

fiatcoupe napisał(a):Nie wszystkie auta są stworzone do jazdy na LPG-szczególnie te usportowione i z turbo doładowaniem.Wiesz dlaczego-? bo one "nie jeżdżą" one..latają

w takim wypadku faktycznie lepiej nie zakładaj instalacji LPG do żadnego swojego auta lepiej te pieniądze zainwestuj inaczej (może jakaś nauka, albo dobry lekarz)
    djkranc
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

13 Cze 2019, 09:56

fiatcoupe napisał(a): bo rozumiem auta nie masz ) Praw fizyki i zasad działania silnika nie oszukasz
    Kolego jeżdżę na LPG od końca lat 90tych więc coś na ten temat wiem :) Przejechałem na tym paliwie setki tysięcy km :mrgreen: Tu nikt nie oszukuje "zasad działania silnika", proponuję Ci zrobić tak jak napisał @djkranc

Proponuję zakończyć ten temat bo schodzimy z tematu o instalacji LPG do Peugeota 406.
    Cichy77
    Forumowicz VIP

13 Cze 2019, 11:55

Widzę że przez mój post wywiązała się niezła konwersacja :D. Dziękuję @Cichy77 za rozjaśnienie sprawy jakie części są okej do montażu lpg oraz innym za wyrażenie swojego zdania :)
    Adios22
    Nowicjusz

• Warto przeczytać