Peugeot 406 coupe - jaki gaz

09 Cze 2019, 19:28

Witam.
Czy silnik 2.0 132km z Peugeota 406 coupe rocznik 98 nadaje się aby założyć instalacje gazową? Jeśli tak to jaką?
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc gdyż jestem zupełnie zielony w temacie instalacji gazowych.
Pozdrawiam :D
Adios22
Nowicjusz
 
Posty: 5

10 Cze 2019, 13:06

Twój silnik ma oznaczenie EW10J4. Do tego silnika powinna podejść instalacja np.
- Stag 300 4 ISA2
- Reduktor AC R01
- Hana 2000 ale wiem ze z tymi były problemy i zakładane były też AC-W01
- Dobrze założyć filtr fazy lotnej FL-02

Zapytaj gazownika u którego chcesz zakładać instalację co może ci polecić do tego silnika i daj nam znać na forum. Pamiętaj że jakość montażu instalacji jest bardzo ważnym czynnikiem żeby instalacja później działała bezproblemowo.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

10 Cze 2019, 13:38

Ale rozumiem że silnik który posiadam dzielnie zniesie instalacje gazową i nie rozsypie się? :D

I czy z taką instalacja zmieszcze się w 2.5 tyś? Nie wiem ile kosztuje robocizna przy zakładaniu gazu. :o
Adios22
Nowicjusz
 
Posty: 5

10 Cze 2019, 16:30

Masz fajne auto-nie rób tego :( Gazowanie czegoś takiego to profanacja.Jeżeli liczysz na jakiekolwiek "oszczędności" to wiedz,że są one pozorne-iluzoryczne.W dłuższej perspektywie zakładając,że będziesz mało robił tras-więcej stracisz niż zyskasz.
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 189
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997

10 Cze 2019, 18:24

A apropo nie zakładania gazu to wiecie może czy to normalne że mój egzemplarz pali prawie 14l :o w cyklu mieszanym :( ? Czy możliwe że mam jakąś usterkę w silniku o której nie wiem? Dodam że ostatnio wymieniłem sprzęgło i uszczelke kolektora wylotowego. I z góry przepraszam że tak dopytuje ale mawiają że kto pyta nie błądzi :D
Adios22
Nowicjusz
 
Posty: 5

10 Cze 2019, 21:32

jeżeli silnik jest w dobrej kondycji tzn nie "bierze" 1l oleju silnikowego na na 100km to śmiało montuj instalację LPG przy dobrze dobranej założonej i wystrojonej nie musisz się martwić o silnik
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...

11 Cze 2019, 09:36

fiatcoupe napisał(a):Gazowanie czegoś takiego to profanacja.Jeżeli liczysz na jakiekolwiek "oszczędności" to wiedz,że są one pozorne-iluzoryczne.W dłuższej perspektywie zakładając,że będziesz mało robił tras-więcej stracisz niż zyskasz.
Czy jeździłeś kiedyś samochodem z instalacją LPG? Wiesz jak wglądają koszty utrzymania takiego samochodu i jaka jest różnica w stosunku do jazdy na benzynie oraz oszczędności wynikające z tego faktu?
Nie trzeba jeździć w trasy żeby opłacało się LPG wystarczy jeździć sporo tzn. w zależności od spalania im większe tym szybciej instalacja zwróci się będziemy generować oszczędności. Tu masz kalkulator zwrotu kosztów montażu instalacji gazowe do samochodu w którym możesz sobie sprawdzić jak to wygląda.

Adios22 napisał(a):czy to normalne że mój egzemplarz pali prawie 14l w cyklu mieszanym
Dużo, moim zdaniem w cyklu mieszanym powinieneś zmieścić się w około 10l nawet w taką pogodę gdzie klima chłodzi cały czas tak jak obecnie 33 stopnie na zewnątrz.
Sprawdzałeś ile ci pali w trasie lub jak jedziesz ze stałą prędkością około 100km/h co pokazuje chwilowe spalanie?

Przed montażem instalacji trzeba silnik doprowadzić do pełnej sprawności jeżeli chodzi o wszelkie problemy bo LPG zakładamy po to żeby cieszyć się jazdą i oszczędnościami a nie pchać się w dalsze koszty.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

11 Cze 2019, 11:38

Musialbym sprawdzić spalanie w trasie albo ile kilometrów przejadę na 10l benzynki w takim razie :( a chwilowego spalania mi nie pokazuje bo nie mam komputera z ekranem.
Adios22
Nowicjusz
 
Posty: 5

11 Cze 2019, 15:54

@Cichy77-czytaj ze zrozumieniem.Ja nie neguję i nie podważam gazu w samochodzie jeżeli jest to ekonomicznie uzasadnione a samochód do gazu stworzony.Ja powiedziałem ni mniej ni więcej że "gaz w takim aucie" i podobnych to wioska i profanacja.To tak jak byś gościowi w Ferrari zaproponował gaz.....Bądźmy poważni.Podobnie gdybym to ja w swoim założył gaz :P śmiech na na sali.
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 189
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997

11 Cze 2019, 22:28

fiatcoupe napisał(a):.To tak jak byś gościowi w Ferrari zaproponował gaz

jeżeli auto jeździ tak samo to co to za różnica czy lejesz PB ON czy LPG?
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Cze 2019, 12:32

fiatcoupe napisał(a):"gaz w takim aucie" i podobnych to wioska i profanacja
Każdy ma swoje zdanie. Widziałem nie jeden samochód z dużym silnikiem w którym można by tak powiedzieć jak Ty to zrobiłeś i właścicieli stać było na jazdę na Pb a jednak zakładali LPG i nikt nie wspominał o tym w taki sposób.
Ja uważam ze skoro można założyć LPG i cieszyć się tańszą jazdą bez utraty mocy, a dzięki odłożonej kasie doinwestować auto to jest to jak najbardziej dobre wyjście.

Widziałem kilku gości co mówili tylko nie LPG i autami jeździli od święta bo nie mogli sobie pozwolić na więcej. Wspominali coś tak jak Ty to powiedziałeś :) później okazało się że zmienili zdanie.

djkranc napisał(a):jeżeli auto jeździ tak samo to co to za różnica czy lejesz PB ON czy LPG?
Dokładnie, różnicę mamy dopiero jak podjeżdżamy zatankować :mrgreen:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Cze 2019, 13:25

Cichy77 napisał(a):Ja uważam ze skoro można założyć LPG i cieszyć się tańszą jazdą bez utraty mocy, a dzięki odłożonej kasie doinwestować auto to jest to jak najbardziej dobre wyjście.

To jest twoje obiektywne odczucie ( bo rozumiem auta nie masz ) Praw fizyki i zasad działania silnika nie oszukasz.I na koniec samochód na LPG nie "jeździ" on się toczy.Nie wszystkie auta są stworzone do jazdy na LPG-szczególnie te usportowione i z turbo doładowaniem.Wiesz dlaczego-? bo one "nie jeżdżą" one..latają :P Pozdrawiam :ok:
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 189
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997

12 Cze 2019, 21:00

fiatcoupe napisał(a):Nie wszystkie auta są stworzone do jazdy na LPG-szczególnie te usportowione i z turbo doładowaniem.Wiesz dlaczego-? bo one "nie jeżdżą" one..latają

w takim wypadku faktycznie lepiej nie zakładaj instalacji LPG do żadnego swojego auta lepiej te pieniądze zainwestuj inaczej (może jakaś nauka, albo dobry lekarz)
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

13 Cze 2019, 08:56

fiatcoupe napisał(a): bo rozumiem auta nie masz ) Praw fizyki i zasad działania silnika nie oszukasz
Kolego jeżdżę na LPG od końca lat 90tych więc coś na ten temat wiem :) Przejechałem na tym paliwie setki tysięcy km :mrgreen: Tu nikt nie oszukuje "zasad działania silnika", proponuję Ci zrobić tak jak napisał @djkranc

Proponuję zakończyć ten temat bo schodzimy z tematu o instalacji LPG do Peugeota 406.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

13 Cze 2019, 10:55

Widzę że przez mój post wywiązała się niezła konwersacja :D. Dziękuję @Cichy77 za rozjaśnienie sprawy jakie części są okej do montażu lpg oraz innym za wyrażenie swojego zdania :)
Adios22
Nowicjusz
 
Posty: 5