Instalacja LPG Seat Cordoba

Instalacja LPG Seat Cordoba

13 Sty 2018, 20:35

Witam. Jest to moja pierwsza styczność z zasilaniem samochodu LPG. Posiadam Seata Cordobe I z 99r. Silnik 1.4 8v 60KM. Samochód pomimo wieku jest dobrze utrzymany, cały czas w bliskiej rodzinie od momentu kupna, także trupem nie jest. Rozważam zainstalowanie LPG, wiem że opłacalność inwestycji zależy od przebiegów - te są różne, więc tutaj chciałem się skupić na kwestii czysto mechanicznej i eksploatacyjnej.
Czy silnik ten jest polecany pod LPG? Chodzi mi czy jakieś jego części bedą się zdecydowanie szybciej zużywały itp itd. Wydaje mi się, że jest to prosta kostrukcja więc nie powinno być problemów. Jak wygląda kwestia spalania? Ile % wiecej spali LPG od benzyny, lub konkretne wartości. Może są tutaj ludzie, którzy mieli stycznośc z tym silnikiem. Kwestia osiągów, czy spadek i tak miałej mocy jest zauważalny? Ile wynosi koszt zamontowania takiej instalacji? Jakość podzespołów wiadmo, żeby była odpowiednia. Z góry dziękuję za pomoc :)
pRk
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 12 2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Seat Cordoba
Paliwo: Benzyna

Re: Instalacja LPG Seat Cordoba

14 Sty 2018, 18:44

Nie ma czegoś takiego jak polecany silnik do gazu, przy spełnieniu 3 warunków jakim jest odpowiedni dobór komponentów, nie nagany montaż oraz odpowiednia regulacja 99% silników nadaję się do zagazowania. Jeżeli chodzi o twój silnik śmiało można zakładać instalację do niego. Jeżeli chodzi o zużywanie się części silnika to na pewno trzeba dbać o układ zapłonowy czyli świece przewody kopułka palec muszą być w dobrej kondycji. Na sekwencyjnej instalacji spadek mocy jest tak mały że jest praktycznie niezauważalny dla użytkownika samochodu. Jeżeli chodzi o spalanie 20-25% więcej niż PB
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Wczoraj, 12:24

Zapytam teraz o oplacalnosc inwestycji w LPG. Koszt 2-2,5k zł. Przebiegi roczne 10-12k km. Samochód będę używał co najmniej 2 lata ile dokładnie, nie wiem może 3 może 4 lata. Jeżeli nic się nie będzie dziać to zmiana wyniknie z chęci jeżdżenia czymś lepszym i wygodniejszy. Przy takich założeniach warto w ogóle interesować się LPG?
pRk
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 12 2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Seat Cordoba
Paliwo: Benzyna

Wczoraj, 20:44

Szybka kalkulacja Image
Wniosek jest prosty im więcej jeździsz tym więcej oszczędzasz.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
    Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...
    [C] Bravo 1,4 T-Jet / Civic 1,8 / i30 1,6 / Megane 1,4TCe /Leon 1,4TSI [C] Bravo 1,4 T-Jet / Civic 1,8 / i30 1,6 / Megane 1,4TCe /Leon 1,4TSI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silniki benzynowe o mocy ok. 130KM - modele z ok. 2010r. - manualna skrzynia biegów Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Bravo II 1,4 T-Jet - 120KM - Honda ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Renault Alpine A110-50
      1/4 mili Bemowo
      BMW i3 Concept Coupe, wnętrze, przednie fotele
      SEAT Ibiza Ecomotive