Wyposażenie i BMW ConnectedDrive w BMW ActiveHybrid 3

Wyposażenie i BMW ConnectedDrive w BMW ActiveHybrid 3

17 Lip 2012, 02:11

Wysokiej jakości wyposażenie standardowe, z dwustrefową automatyczną klimatyzacją działającą także przy wyłączonym silniku oraz opcjonalnym systemem nawigacyjnym Professional.

Liczne, ekskluzywne systemy wspomagania kierowcy i usługi mobilne: wyświetlacz przezierny, asystent parkowania, funkcje biurowe, Internet, informacja o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, liczne aplikacje.

BMW ActiveHybrid 3 łączy pionierskie technologie zastosowane w układzie napędowym ze starannie opracowanymi rozwiązaniami zwiększającymi komfort podróży samochodami nowej serii BMW 3.

Model hybrydowy oferowany jest ze szczególnie bogatym wyposażeniem standardowym przeznaczonym specjalnie dla tej wersji samochodu, a jednocześnie niemal wszystkie elementy wyposażenia opcjonalnego “normalnego” BMW 3 Sedan dostępne są również w wersji hybrydowej, umożliwiając właścicielowi dostosowanie samochodu do osobistych potrzeb i upodobań.

Mnogość dostępnych systemów wspomagających kierowcę oraz różnorodność oferowanych usług mobilnych wchodzących w skład systemu BMW ConnectedDrive wciąż robi spore wrażenie. Rozwiązania oparte o ideę inteligentnego zintegrowania kierowcy, samochodu i reszty świata pozwalają w rezultacie uzyskać optimum wygody, bezpieczeństwa i użyteczności funkcji dostępnych w systemie informacyjno-rozrywkowym samochodu.

Klimatyzacja z indywidualną regulacją i pracą na postoju w wyposażeniu standardowym.

Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna jest elementem wyposażenia standardowego samochodu BMW ActiveHybrid 3. Umożliwia ona osobną regulację intensywności nawiewu i temperatury powietrza dla kierowcy i pasażera oraz dla pasażerów siedzących z tyłu. W skład systemu wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania wchodzą między innymi wyloty powietrza zapewniające podwyższony komfort termiczny, dodatkowe wyloty powietrza umieszczone w słupkach B, a także dodatkowy panel sterowania klimatyzacją znajdujący się na tylnej ściance konsoli centralnej.

BMW ActiveHybrid 3 korzysta z elektrycznej sprężarki klimatyzatora zasilanej z wysokonapięciowych akumulatorów litowo-jonowych, dzięki czemu klimatyzacja w standardzie posiada możliwość pracy w czasie postoju przy wyłączonym silniku spalinowym. Celem schłodzenia samochodu jeszcze przed rozpoczęciem jazdy, system klimatyzacyjny można uruchomić z zewnątrz samochodu za pomocą pilota zamka centralnego na kilka minut przed zajęciem miejsca za kierownicą.

Dostępny jako wyposażenie opcjonalne system nawigacyjny Professional wyposażono w twardy dysk, na którym oprócz map można umieścić całą kolekcję utworów muzycznych. Obsługa nawigacji odbywa się z poziomu systemu iDrive, bądź przy użyciu klawiszy bezpośredniego dostępu do funkcji nawigacyjnych umieszczonych w konsoli centralnej. System iDrive w samochodach z nawigacją Professional jest wyposażony w ekran o przekątnej 8,8 cala wbudowany w deskę rozdzielczą. System iDrive służy również do obsługi komputera pokładowego oraz systemów informacyjnych i rozrywkowych.

Ekskluzywne wyposażenie opcjonalne dające poczucie komfortu szytego na miarę, szerokie możliwości systemu BMW ConnectedDrive.

W ramach systemu BMW ConnectedDrive wśród opcji dostępnych w samochodzie BMW ActiveHybrid 3 znalazł się asystent odległości przy parkowaniu, kamera cofania, system kamer Surround View, reflektory adaptacyjne i asystent świateł drogowych.

Na liście rozwiązań wspomagających kierowcę znalazły się następujące układy i systemy: informacja o ograniczeniach prędkości, asystent parkowania BMW, ostrzeganie o zmianie pasa ruchu, ostrzeganie o opuszczaniu pasa ruchu, a także wyświetlacz przezierny BMW.

Innowacyjne technologie zastosowane w samochodzie umożliwiają integrację urządzeń Apple iPhone (i innych smartfonów) oraz odtwarzaczy muzycznych i korzystanie z funkcji i aplikacji związanych z informacjami o ruchu drogowym przekazywanymi w czasie rzeczywistym. Wśród innych możliwości warto wymienić aplikację umożliwiającą użytkownikom urządzeń Apple iPhone na odbiór audycji radia internetowego i śledzenie na monitorze samochodu wpisów na Facebooku i na Twitterze.

POLECAMY BMW ActiveHybrid 3

źródło: BMW
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2941
Zdjęcia: 11226
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Od maja wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży Od maja wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży
    Od lat nasilenie wypadków komunikacyjnych z udziałem młodych uczestników ruchu (7-14 lat) rozpoczyna się już w maju i trwa do września(1). Maj, lipiec i wrzesień to także miesiące z najwyższą liczbą ofiar wśród ...
    Skoda Superb z wyposażeniem Laurin & Klement Skoda Superb z wyposażeniem Laurin & Klement
    Skoda Superb z najbardziej luksusowym i prestiżowym pakietem wyposażenia - Laurin & Klement, na polskim rynku pojawił się w październiku ubiegłego roku. Teraz pakiet dostępny jest z nowym silnikiem. Do dotychczas oferowanych ...

  •