International Design Excellence Award dla dwóch modeli Kia

28 Lip 2014, 17:25

Reputację wzornictwa klasy światowej Kia Motors budowała przez kilka ostatnich lat, a kolejnego splendoru dodały tej marce dwie prestiżowe nagrody za design, przyznane werdyktem Stowarzyszenia Designerów Przemysłowych Ameryki (IDSA). W kategorii środków transportu (Automotive and Transportation) Kia otrzymała statuetkę srebrną IDEA Silver za projekt samochodu koncepcyjnego Kia GT4 Stinger oraz brązową IDEA Bronze za design Kia Soul 2014. Statuetką IDEA Bronze wyróżniona została także w roku 2012 Kia Rio.

International Design Excellence Award dla dwóch modeli Kia

Jako uznane w świecie medium oceny designu w skali globalnej, IDEA nagradza wzornictwo wpływające na podniesienie jakości życia i dzięki innowacyjności – zwiastujące istotny efekt ekonomiczny, w takich kategoriach jak Motoryzacja i Środki Transportu, Strategia Designu, Sprzęt Komputerowy, Działania Środowiskowe i wiele innych. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 2000 projektów z 39 krajów, a każde zgłoszenie poddane zostało skrupulatnej analizie pod kątem nowatorstwa, korzyści dla użytkowników, bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego oraz estetyki wizualnej.

"Wyróżnienia IDEA to świadectwo ogromnych możliwości teamu designerów Kia Motors." komentuje Tom Kearns, główny projektant Kia Design Center America (KDCA). "GT4 Stinger powstał z czystego egoizmu lecz udał się nadzwyczajnie: chcieliśmy się przekonać, czy kalifornijski team stylistów może zmaterializować własną wizję super-samochodu marki Kia o powalającym designie nadwozia i niezrównanej dynamice jazdy. Mówiąc o Soul’u, naszym największym chyba wyzwaniem było odkrywanie ikony na nowo, ponieważ mieliśmy stworzyć jej nowe ujęcie zachowując atrakcyjność oryginału. W obu przypadkach możemy być z siebie zadowoleni."

International Design Excellence Award dla dwóch modeli Kia

Zespół projektowy Kia, kierowany od roku 2006 przez Petera Schreyera, Prezydenta ds. Designu i Głównego Stylisty (CDO) Kia Motors Corporation wychwalany jest za konsekwentnie innowacyjne "proeuropejskie" efekty działalności, których wpływ na transformację marki i jej globalny rozwój w okresie ostatnich pięciu lat nie podlega dyskusji. Obok nagród Red Dot oraz iF, statuetka IDEA jest trzecim już ważnym wyróżnieniem dla samochodu miejskiego drugiej generacji Kia Soul MY 2014. Koncepcyjny GT4 Stinger natomiast – zdobył szerokie uznanie mediów i branży motoryzacyjnej z całego świata za niespotykanie agresywną i sportową stylizację nadwozia.

źródło: Kia
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3200
Zdjęcia: 11853
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota GT86, tor Top Gear, a w środku… niewidomy kierowca! Toyota GT86, tor Top Gear, a w środku… niewidomy kierowca!
    Są na świecie ludzie, dla których ograniczenia najwyraźniej nie istnieją. Taką osobą jest dr Amit Patel, niewidomy kierowca, który w Toyocie GT86 wykręcił niesamowity czas na torze brytyjskiego programu Top ...
    Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free
    ADAM to najbardziej zindywidualizowany i "kontaktowy" samochód miejski Opla w segmencie A. System informacyjno-rozrywkowy IntelliLink jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami pracującymi w systemie operacyjnym Android ...

  •