International Design Excellence Award dla dwóch modeli Kia

28 Lip 2014, 16:25

Reputację wzornictwa klasy światowej Kia Motors budowała przez kilka ostatnich lat, a kolejnego splendoru dodały tej marce dwie prestiżowe nagrody za design, przyznane werdyktem Stowarzyszenia Designerów Przemysłowych Ameryki (IDSA). W kategorii środków transportu (Automotive and Transportation) Kia otrzymała statuetkę srebrną IDEA Silver za projekt samochodu koncepcyjnego Kia GT4 Stinger oraz brązową IDEA Bronze za design Kia Soul 2014. Statuetką IDEA Bronze wyróżniona została także w roku 2012 Kia Rio.

International Design Excellence Award dla dwóch modeli Kia

Jako uznane w świecie medium oceny designu w skali globalnej, IDEA nagradza wzornictwo wpływające na podniesienie jakości życia i dzięki innowacyjności – zwiastujące istotny efekt ekonomiczny, w takich kategoriach jak Motoryzacja i Środki Transportu, Strategia Designu, Sprzęt Komputerowy, Działania Środowiskowe i wiele innych. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 2000 projektów z 39 krajów, a każde zgłoszenie poddane zostało skrupulatnej analizie pod kątem nowatorstwa, korzyści dla użytkowników, bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego oraz estetyki wizualnej.

"Wyróżnienia IDEA to świadectwo ogromnych możliwości teamu designerów Kia Motors." komentuje Tom Kearns, główny projektant Kia Design Center America (KDCA). "GT4 Stinger powstał z czystego egoizmu lecz udał się nadzwyczajnie: chcieliśmy się przekonać, czy kalifornijski team stylistów może zmaterializować własną wizję super-samochodu marki Kia o powalającym designie nadwozia i niezrównanej dynamice jazdy. Mówiąc o Soul’u, naszym największym chyba wyzwaniem było odkrywanie ikony na nowo, ponieważ mieliśmy stworzyć jej nowe ujęcie zachowując atrakcyjność oryginału. W obu przypadkach możemy być z siebie zadowoleni."

International Design Excellence Award dla dwóch modeli Kia

Zespół projektowy Kia, kierowany od roku 2006 przez Petera Schreyera, Prezydenta ds. Designu i Głównego Stylisty (CDO) Kia Motors Corporation wychwalany jest za konsekwentnie innowacyjne "proeuropejskie" efekty działalności, których wpływ na transformację marki i jej globalny rozwój w okresie ostatnich pięciu lat nie podlega dyskusji. Obok nagród Red Dot oraz iF, statuetka IDEA jest trzecim już ważnym wyróżnieniem dla samochodu miejskiego drugiej generacji Kia Soul MY 2014. Koncepcyjny GT4 Stinger natomiast – zdobył szerokie uznanie mediów i branży motoryzacyjnej z całego świata za niespotykanie agresywną i sportową stylizację nadwozia.

źródło: Kia
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3365
Zdjęcia: 12346
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Adaptacyjne światła z systemem Blade Scan (2019)
    Lexus od lat wyznacza trendy w kategorii oświetlenia samochodowego. Jako pierwszy wprowadził do samochodów drogowych przednie światła LED, a także system adaptacyjnych świateł drogowych. W 2019 roku dodał do tej listy ...
    Jak korzystać z klimatyzacji, by działała skutecznie?
    Latem jednym z najbardziej cenionych elementów wyposażenia samochodu jest klimatyzacja. Ale jak każdy układ w aucie wymaga odpowiedniej obsługi. Wyjaśniamy, jak korzystać z klimatyzacji, by działała skutecznie i przez ...

  •