Irlandzka armia zamówiła 280 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser

Irlandzka armia zamówiła 280 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser

26 Sie 2019, 12:53

Irlandzkie siły zbrojne otrzymają solidne wsparcie. Ich szeregi wzmocni 280 japońskich krążowników lądowych, czyli terenowych Toyot Land Cruiser. Auta zostaną dostosowane do potrzeb wojskowych, a o ich wyborze do armii zadecydowała wytrzymałość i niezawodność legendarnego pojazdu.

Jakość, wytrzymałość i niezawodność
Toyoty Land Cruiser zostały wybrane samochodami Irish Defence Forces na następne cztery lata. Dostawy pierwszych egzemplarzy zaplanowano już na koniec 2019 roku, a w sumie irlandzkich żołnierzy będzie osłaniać aż 280 terenowych Toyot. Samochody będą przystosowane do działań ze skomplikowanym wojskowym sprzętem informatycznym i wyposażeniem komunikacyjnym. Land Cruiser zdobył zainteresowanie dzięki jakości, wytrzymałość i sprawdzonej niezawodności oraz rozwiniętej sieci serwisowej w Irlandii i na całym świecie.
Irlandzka armia zamówiła 280 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser Terenowa legenda
Wybór Toyot Land Cruiser przez irlandzką armię nie dziwi. Japońskie auto ma bardzo obszerne CV. Z Land Cruiserów korzystały już Czerwony Krzyż, Organizacja Narodów Zjednoczonych czy Lekarze bez Granic. Podstawową misją Land Cruisera od zawsze było służenie ludziom. Auto powstało na początku lat 50., a początkowo taktyka Toyoty zakładała stworzenie pojazdu dla policji i armii. Kolejne generacje Land Cruisera trafiały do coraz szerszego grona odbiorców i przeróżnych zakątków świata. Przez prawie 70 lat służby legendarne terenówki Toyoty zapewniały wsparcie na południowoamerykańskich plantacjach, jeździły na obu biegunach, a nawet dotarły na plan filmu z serii Terminator. Nazwa lądowy krążownik nie wzięła się znikąd.
Irlandzka armia zamówiła 280 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser Komfort w warunkach polowych
Współczesna Toyota Land Cruiser pozostaje wierna tej tradycji. To pancerne auto terenowe, oparte na solidnej ramie i wyposażone w sprawny napęd 4x4 z reduktorem i blokadą centralnego mechanizmu różnicowego. Dzisiaj te klasyczne rozwiązania otrzymują również wsparcie ze strony oddziału zaawansowanych systemów elektronicznych - układu zmiennej charakterystyki napędu w zależności od terenu, aktywnego zawieszenia z systemem regulacji wysokości tylnej osi czy systemu utrzymującego stałą prędkość́ w terenie. Do tego należy dodać wygodne wnętrze i Land Cruiser okazuje się autem, które nawet w warunkach polowych zapewnia wysoki komfort. Irlandczycy podkreślają ponadto, że 2,8-litrowy silnik wysokoprężny Toyoty Land Cruiser w pełni spełnia normę Euro 6, co przekłada się na mniejszą emisję CO2 i zużycie paliwa.

źródło: Toyota
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3047
Zdjęcia: 11452
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Powroty z wakacji Powroty z wakacji
    Koniec sierpnia na drogach jak co roku oznacza powroty z wakacji. Wzmożony ruch, pośpiech kierowców spowodowany powrotami na ostatnią chwilę, obniżona koncentracja oraz paradoksalnie bardzo dobre warunki na drogach ...
    Tydzień Designu w Mediolanie - Mazda i sztuka współczesna Tydzień Designu w Mediolanie - Mazda i sztuka współczesna
    Mazda przełamuje konwencje, również w zakresie stylizacji samochodów. Aby podkreślić dbałość o funkcjonalne piękno, której dowodem jest nagradzany motyw projektowy nowej generacji samochodów "KODO: ...

  •