Jak handlować samochodami??

Re: Jak handlować samochodami??

02 Lis 2011, 22:09

Witam serdecznie wszystkich Allegrowiczów. Już jakis czas troszkę pohandlowałem samochodami, narazie raczkuje i mało zarabiam w tej zabawie, ale narazie jescze na żadnym samochodzie nie straciłem, lecz zarobiłem. Mam jednak kilka pytań do tarych wyjadaczy. ;)
1. Co mówicie potencjalnemu klientowi, jak pyta dlaczego tak szybko sprzedaje auto?
2. Czy da się kupić samochód, potem go sprzedać, nie płacąc skarbowego i jednocześnie nie rejestrując go?
3. Gdzie najlepiej szukać samochodów i jakich ( czy okazji, uszkodzone w jakiś sposób) - gdzie, czy oferta, czy gumtree.pl , allegro.pl , czy macie jeszcze jakieś propozycje?
4. Czy dzwonicie do ludzi, którzy cenią autko dosyć normalnie i oferujecie im swoją cenę i jak to powiedzieć?
5. Czy można kupować od handlarzy, bo często widzę, że tanio cenią, bo chcą szybko sprzedać, a widzę, żebym trochę podniósł i też raczej sprzedał?
Czy z komisów można kupować, bo też czasem mają niską cenę?

Bardzo serdecznie prosze o odpowiedź na te pytania, chyba, że macie jeszcze jakieś inne rady. Proszę o wyrozumiałość, bo jak zaznaczyłem na wstępie, raczkuje. Pozdrawiam serdecznie wszystkich!
Najpierw kasa, a potem hobby.
Lucik
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

25 Sty 2012, 23:06

Jak widać samochody nie kupione za więcej niż 1800zł, z gazem lub diesel (wyjątek polonez - za to miał bardzo niski przebieg). Trzy z nich były w moim mieście, po pozostałe jechałem 40 i 70km. Najwięcej pracy było przy Seacie i Corsie - mechanika + blacharka. Z nieplanowanych napraw: skrzynia w Seacie i wybiwerak w Oplu. Koszty odpowiednio z częściami i robocizną 430 i ~120zł. Poza tymi dwoma wszystkie naprawy we wasnym zakresie.

Zysk laczny to 3750zl odjac paliwo, czyli niewiele ponad 3000zl.

Pawel mówiłeś że aby nie podpaść skarbówce nie należy przeginać z ilością aut kupowanych na siebie.
Powiedz w takim razie jaka twoja rodzina jest duża że kupiłeś tyle aut i skarbówka jeszcze cię nie namierzyła???? :shock:
pawelsp2
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 07 1997
Auto: VW B5, 1.9 TDI 115KM

25 Sty 2012, 23:16

Ops...sorki, nie tutaj ta wypowiedź miał się znaleźć
pawelsp2
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 07 1997
Auto: VW B5, 1.9 TDI 115KM

24 Lut 2012, 10:37

Witam. Jestem tu nowy. Wielkiego doświadczenie w handlu autami nie mam aczkolwiek trohe rozeznania mam. . . W związku z tym mam pare pytań, a mianowicie :
1) warto inwestować kase w autolawete (zamierzam ganiać troche po polsce i ewentualnie świadczyć usługi transportowe)
2) jakie dokumenty (pozwolenia) są mi potrzebne żeby założyć DG
3) jak to się ma z oplatami aut.? Teoretycznie kupując auto ubezpieczenie przechodzi automatycznie na nowego wlaściciela . Czy to ja mam opłacać ?
4) kupuje auto na ktorym nie ma żadnego biznesu moe przeznaczyć go na rozbiurke i sprzedać cześci z niego? muszę gdzieś to zgłosic?
Z góry dzięki za odpowiedzi
ardianie
Obserwowany

Prawo jazdy od: 29 04 2009
Auto: Audi 80 B4, 2,0 115

13 Sie 2012, 20:51

Witam. Od jakiegoś czasu kupuję autka i sprzedaję w większości szukam na allegro. Znajduje jakieś w miarę dobrej cenie max do 10000zł piszę następnie sms czy interesuje sprzedaż za np. 9-8,5 tyś zazwyczaj ludzie odpisują a ja oddzwaniam. Bardzo ważne doświadczenie nie jeżdzijcie dalej niż 100km szkoda kasy na paliwo i czasu,LUDZIE STRASZNIE OSZUKUJĄ PRZEZ TEL. Kupuje auta całe jedynie ładnie pucuje pastuje i sprzedaję maksymalnie po 3 tygodniach. Szukajcie tylko aut z ważnym minimum 2 miechy OC-po co pchać się w koszty. Umowy piszę zawsze jedną na mnie, pużniej na tatę mamę brata żonę. Czyli w roku koło 2 aut na osobę sprzedanych po upływie koło miesiąca czy coś za to grozi? Cały czas sie nad tym zastanawiam bo zysku nie ma cena kupna=cena sprzedaży. Troszkę wam podpowiedziałem teraz proszę was o odpowiedz na moje pytanie
Pozdrawiam
koles999
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 12 2001
Auto: garbus

15 Sie 2012, 20:24

Witaj! Dzięki! Istotnie podpowiedziałeś. :) Dzięki! A ja podpowiem Ci, co ja wiem. Jeśli sprzedasz auto w ciągu miesiąca, a opłacisz skarbowy, właściwie nic Ci nie grozi. Jedno jest ważne, aby cena na umowie od kogo kupiłeś i na umowie komu sprzedałeś będzie taka sama. Jeśli będzię (ta druga umowa) wyższa, wynika, że zarobiłeś i mogą coś podejrzewać, jeśli będzie niższa, też mogą podejrzewać, że cena jest specjalnie zaniżona. Piszę tylko, co wiem od kogoś kto ma działalność i trochę wie, jak to z tym naszym prawem itp. Pozdrawiam. :)
Najpierw kasa, a potem hobby.
Lucik
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...
    Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami
    Z okazji amerykańskiej premiery nowej wersji sedana IS, Lexus przygotował wyjątkowo pikantną stylizację tego modelu, w żartobliwy sposób nawiązującą do jednej z najostrzejszych odmian sosu chili. Auto prezentowane ...

• Re: Jak handlować samochodami??

06 Wrz 2015, 17:43

I jak tam chłopaki idzie handel? Jestem ciekaw czy w 2015 roku dalej jest opłacalne, żeby kupić i sprzedać kilka samochodów w ciągu roku. Jakie modele schodzą i w jakich cenach?
    Croko
    Obserwowany

Auto: Peugeot

• Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Volkswagen Passat, zabudowa bagażnika CarAudio
      Dziewczyny, Wojna Północ-Południe, 7