Jak pozbyć się zapachu sosu czosnkowego z tapicerki?

04 Sty 2017, 17:57

Cześć, przed sylwestrem wypadł mi z ręki plastikowy pojemnik z sosem czosnkowym i niestety pobrudził przednie fotele. W miarę możliwości starałem się wszystko wytrzeć wodą bo nie miałem dostępu do żadnych kosmetyków, jednak nie mogę pozbyć się tego zapachu z samochodu. Co może mi pomóc? Zwykły neutralizator zapachów da radę skoro ten smród jest już pewnie głęboko w fotelach? Staram się to czyścic odpowiednimi sprayami z K2 jednak nie widać żadnych efektów...
tomek82
Obserwowany
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 17 10 2003
Auto: Audi A4 B6

17 Sty 2017, 10:56

Jest do kupienia w specjalnych sklepach sól do tapicerki, która usuwa przede wszystkim zapach. Bo co do plam, to zdarza się, że wystarczy jakiś gęsty płyn, który usunie plamę.
Jednak jak poszukasz w sklepach motoryzacyjnych z chemią samochodową na pewno coś konkretnego znajdziesz na właśnie tę typową plamę.
Arkanoid
Obserwowany
 
Posty: 2
Miejscowość: Krosno
Prawo jazdy: 27 12 1984
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

31 Mar 2017, 13:31

APC dobrze rozcieńczone, lub po prostu wyprać tapicerkę odkurzaczem piorąco-ssącym + jakaś chemia
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

24 Kwi 2017, 05:35

Tak jak mowa o tym powyżej, najlepszym sposobem na pozbycie się zapachu czosnku oraz plam jest zwyczajne wypranie tapicerki plus ozonowanie wnętrza jeżeli generalnie chcesz odświeżyć samochód wewnątrz.
Petrostar
Początkujący
 
Posty: 220
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

14 Cze 2017, 12:06

Po jednym praniu możesz się tego całkowicie nie pozbyć ale dwa trzy powinny załatwić sprawę. Możesz też na koniec użyć neutralizatora zapachu.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Sie 2017, 09:56

W zasadzie masz dwie opcje: albo usługa profesjonalnego prania i czyszczenia tapicerki, albo ozonowanie wnętrza gdzie spokojnie pozbędziesz się przykrego zapachu, wiem z własnego doświadczenia :)
TwojeOleje
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2018, 10:20

Mam bardzo podobny problem i słyszałem o sposobie parowego czyszczenia tapicerki. Próbowaliście? Warto coś takiego wykonać?
robieniukd
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Wrz 2018, 09:11

Jak najbardziej warto bo dzięki myciu parowemu możesz całkowicie pozbyć się zapachu czosnku jak i papierosów co jest bardzo trudno do osiągnięcia. Nie zapewni Ci tego żaden nautralizator tutaj warto zdać się na fachowców.
SpaCar
Początkujący
 
Posty: 52
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

31 Paź 2018, 15:37

zdecydowanie myjnia parowa, tam też wyczyszczą tapicerkę, bardzo szybko.
Możesz też użyć środka do prania tapicerki PREMO Fabric Plus (C20-G), jest zapachowy :). Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Kao, 31 Paź 2018, 18:15, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
combi1
Nowicjusz
 
Posty: 9

02 Lis 2018, 17:53

robieniukd napisał(a):słyszałem o sposobie parowego czyszczenia tapicerki
To chyba jeden z najlepszych obecnie systemów czyszczenia tapicerki i neutralizacji zapachów. Dodatkowo warto wspomnieć tu że wysoka temperatura zabija wszelkie drobnoustroje i zarazki w samochodzie na siedzeniach dywanikach a zyskuje na tym nasze zdrowie. Tu jednak warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego w tej dziedzinie warsztatu spa dla samochodów :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!