Jak rozkodować radio w samochodzie Renault?

24 Sty 2023, 14:38

Bardzo często podczas chwilowej utraty zasilania radio w samochodach marki Renault jak i Dacii będzie wymagało wpisania kodu do jego uruchomienia. Problem ten może się pojawić np. po chwilowym odłączeniu akumulatora bez podtrzymania prądu. Co zrobić jak nie mamy takiego kodu w dokumentach od radia?

Istnieje darmowe rozwiązanie w którym jesteśmy w stanie pozyskać kod odblokowujący radio za darmo. Jaka jest zatem procedura rozkodowania takiego radia i co będziemy do niej potrzebować?

Potrzebny będzie security code (pre code) dzięki któremu otrzymamy kod odblokowujący radio.

Jak wygląda security code (pre code) w radiu Renault?
Widać to dokładnie na załączonym niżej zdjęciu. Taki kod zawsze składa się z jednej litery na początku i trzech cyfr np. A001, B239, H972 itp.

Skąd weźmiemy ten kod? Tu mamy dwie możliwości. Pierwsza z nich to pozyskanie kodu bezpośrednio z wyświetlacza w radiu, a wyświetlimy go używając specjalnej kombinacji klawiszy. Jednak jeżeli nie uda nam się otrzymać tego kodu w taki sposób pozostaje druga opcja w której musimy wyciągnąć radio i odczytać kod z naklejki z kodem paskowym.

Pierwsza możliwość
Przy wyłączonym radiu naciśnij przyciski 1 i 6 przytrzymując je włącz radio. Powinien wyświetlić się security code na ekranie. Jeżeli tak się nie stało możesz powtórzyć procedurę z przyciskami 1 i 5. Jeżeli jednak i tu nie uzyskasz tego kodu pozostanie Ci przejście do metody drugiej.

Druga możliwość
W tym przypadku należy wyciągnąć radio, dobrze jest mieć odpowiednie szpilki które zwolnią zaczepy i umożliwią jego bezproblemowe wysunięcie.
Jak rozkodować radio w samochodzie Renault? Jak już mamy radio na wierzchu to poszukajmy na jego obudowie tabliczki, naklejki z kodem paskowym. Bardzo często jest też napisane "security" zaraz po czterocyfrowym kodzie ale nie zawsze. Na załączonym zdjęciu widać jak taki kod wygląda i gdzie go można znaleźć.

Mam już security code (pre code) - co dalej?
Mając już ten kod musisz przejść na podstronę na forum - darmowe kody do radia Renault gdzie po jego wpisaniu otrzymasz kod / pin odblokowujący radio.

Jeżeli znacie jeszcze jakieś inne metody które pomogą w odblokowaniu radia w opisywanej marce to piszcie w postach poniżej :ok:
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3632
Zdjęcia: 12851
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

24 Sty 2023, 14:58

Tu jedna uwaga nie mylić w tym security code zera z literą 'O' bo widziałem już na forum błędnie podawany kod gdzie właśnie 'O' było mylone z zerem. Wtedy nie otrzymamy kodu bo sam podany security code będzie błędny.

Jak dobrze widzę to widać taki kod na załączonym zdjęciu wyżej tym dolnym gdzie jest "O163". Zwróćcie na to uwagę :ok:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7647
Zdjęcia: 24
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jeśli wybierasz się w góry, to nie zapomnij o łańcuchach
    Jeżeli wybieramy się w podróż, podczas której możemy napotkać nieprzejezdne i zasypane śniegiem drogi, warto zaopatrzyć się w łańcuchy przeciwśniegowe, które ułatwią nam pokonanie takich tras. Dodatkowo ...
    Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym?
    Samochody elektryczne są niemal tak stare jak sama motoryzacja. Mimo to uważa się je obecnie za nowość na motoryzacyjnym rynku. To dlatego, że na przełomie XIX i XX wieku przegrały one konkurencję z samochodami spalinowymi ...