Jak sprawuje sie ford MK3 2.0 136km w automacie?

03 Sty 2012, 17:15

Witam.Przymierzam sie do zakupu mondeo kombi 2.0 MK3 ale interesuje mnie tylko automat...Poradzcie mi czy warto go kupowac i ewentualnie ilu konny?Jakie silnik jest najmniej awaryjny?Czy te skrzynien daja rade? Chodzi oczywiscie o diesla...Na co zwocic szczegolna uwage kupujac forda?
Dariusz1
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 19 10 1994
Auto: audi 100 2.5 tdi
37

03 Sty 2012, 17:49

Common Rail jak to Common Rail w przypadku zakupu uzywanego loteria... ale jakis zadbany wiekszych problemow nie powinien sprawiac, ale zadbany to pojecie wzgledne. Czesto odpicowany, pieknie wygladajacy samochod od handlarza okazuje sie po pewnym czasie kompletnym wrakiem.

Skrzynia, jak ktos regularnie wymienial olej i sprawdzal jego stan, tez nie powinna sie rozleciec od tak sobie, chyba ze lawete ktos autkiem ciagal non stop.

W takim 5 lub wiecej letnim Fordzie dodatkowo nalezaloby zwrocil uwage czy nigdzie nic nie gnije. Jak wychodzi gdzies rdza, to probowac cene obnizyc dodatkowo o 500zl, bedzie na drobne poprawki akurat, popatrz na laczenia blach, na ich zakonczenia badz zaokraglenia, od spodu tez warto auto obejrzec zeby nie bylo niespodzianek potem.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI
0

03 Sty 2012, 17:58

Dzieki bardzo,a jak jest z rzeczywistym sprawdzeniem stanu licznika? Gdzie powinienem sie udac lub zadzwonic by sprawdzic faktyczny stan??? Moge zaplacic sloniej ale chce znac faktyczny przebieg...
Dariusz1
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 19 10 1994
Auto: audi 100 2.5 tdi
0

03 Sty 2012, 18:04

Forda? :D Tylko w ASO gdzie byl serwisowany, to nie VAG, Merc czy BMW, ze maja globalna baze i w kazdym ASO podadza ci przebieg jaki zostal spisany przy kazdej wizycie w ASO.

Ksiazka serwisowa jest guzik warta, bo mozna sobie kupic na allegro za 200-300zl i samemu wypelnic, chyba ze bys zadzwonil na tel z pieczatki i zapytal, ale przez tel raczej ci informacji nie udziela i tak.

VIN mozesz sprobowac wrzucic w google, jakies max 0,01% szansy masz ze moze znajdziesz stare ogloszenie jeszcze poprzedniego wlasciciela. :D

Jak jest z Niemeic i chcesz dzwonic do ASO gdzie byl serwisowany/kupiony, to nie znajac Niemieckiego masz dodatkowe conajmniej 100% szansy ze beda cie miec w d..., z lamanym Niemeickim tak samo, duzo Niemcow ma cie gdzies jak cos chcesz od nich, a nie potrafisz w ich jezyku sie dogadac z nim.

Mowiac z skrocie, w sprowadzanym, tym bardziej 6-8 latku nie ustalisz przebiegu, jeszcze w krajowym moze by sie udalo, przynajmniej z przegladow miedzy gwarancyjnych.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI
4

03 Sty 2012, 18:24

Lepsze od tdci są tddi bo nie mają wtrysków CR,choć jest słabszy bo ma 115 km.Możesz jeszcze poszukać silników 2.2 tdci które mają 155km.A co do przebiegu to go raczej nie sprawdzisz.Jedyne po czym możesz się wyznać to kierownica,ja mam 225 tys i mam dosyć mocno wytartą(tak, że skóra na niej się świeci jak byś w lustro patrzył) no i pedały,oraz gałka zmiany biegów.Jeżęli masz zdjęcie to możesz mi wysłać to ci powiem co i jak.
"Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców"-Colin McRae
cramp12
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 406
Zdjęcia: 2
Auto: ford mondeo 2.0 tdci 130km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
4