Jak to jest z tymi ubezpieczeniami

04 Cze 2008, 21:06

Jest taka sprawa, że kupiłem samochód i go przerejestrowałem na siebie a ubezpieczenie jest na poprzedniego właściciela, podobno traci ono w takiej sytuacji ważność!!!!podobno jest za to jakaś kara jeśli się nie ma ważnego ubezpieczenia...jak to jest z tym wymówieniem-czy trzeba składać do ubezpieczyciela?Co mi grozi w ogóle w takiej sytuacji? POMOCY!!!!
Przemek23
Nowicjusz

Miejscowość: WAWA

Re: Jak to jest z tymi ubezpieczeniami

04 Cze 2008, 21:27

Jeśli bedziesz jechał bez ważnego ubezpieczenia OC to przy kontroli policja sholuje Twój wóz, a w dodatku jest chyba jakiś mandat. Jeśli jest tak jak mówisz to najlepiej jak pójdziesz do ubezpieczalni i przepiszesz ubezpieczenie na siebie
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

05 Cze 2008, 08:05

(...) a w dodatku jest chyba jakiś mandat (...)
niektórzy nie zarabiają tyle ile wynosi akurat ten mandat ;)
WitP_tsaJ4145
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk/kujawsko-pomorskie

05 Cze 2008, 09:56

Po przejerestrowaniu czyli np. zmianie numerów, dane z polisy nie zgadzają się z danymi auta. W dniu kiedy poszedłeś do Wydziału Komunikacji trzeba było iść do ubezpieczyciela który do tej pory ubezpieczał Twoje auto i zrobić aneks do umowy. Płacisz tylko róznicę w składkach. Czyli jeżeli poprzedni właściciel miał 60% zniżek, a Ty masz tylko 30%, to dopłacasz tą róznicę. Generalnie - niewiele.

A poza tym. Jak pójdziesz do ubezpieczyciela to dowiesz się więcej. Może równie dobrze zlikwidować starą polisę i założyć nową (ważną cały rok, itd.)
Jak nie odpowiada Ci ubezpieczyciel wybrany przez poprzedniego właściciela auta, to idź do konkurencji i oni załatwią sprawę.

Jeżeli capnie Cię policja to mandat za jazdę bez ważnego OC wynosi ok. 4 tys. zł.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

05 Cze 2008, 10:44

Mała poprawka - w dniu,w którym kolega przerejestrował samochód,powinien iść nie do swojego ubezpieczyciela,tylko do ubezpieczyciela poprzedniego właściciela(czyli do ZK w którym był ubezpieczony samochód w czasie jego kupna).To on robi aneks do umowy.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Cze 2008, 14:59

Może po prostu niezbyt dokładnie napisałem, ale to miałem na myśli :D
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[D] Accord VI 2,0 / 406 2,0 / 75 2,0 / Passat B5 1,8T [D] Accord VI 2,0 / 406 2,0 / 75 2,0 / Passat B5 1,8T
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D - silnik benzynowy do 2l - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Honda Accord VI 2,0 - 147KM - Peugeot 406 2,0 - 136KM ...
    Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      S2020005