Jak zrobić zaprawki na lakierze 9156 metalik?

11 Kwi 2022, 11:04

Witam.
Mam trochę rysek do pokrycia, czyli potrzebowałbym porobić zaprawki. Na wstępie napisze, że nie oczekuję rezultatu jak w oryginalnym lakierze, a godzę się nawet na małe niedoskonałości. Chciałbym aby rysy i zadrapania zostały usunięte jak najniższym kosztem oraz abym mógł to zrobić samemu.
Mój lakier to kod 9156, niestety metalik.
W serwisach ogłoszeniowych można znaleźć zaprawki pod ten kod lakieru ale są to akrylowe, takie z pędzelkiem. Pytanie czy takie coś się na da? Czy może lepiej kupić jakiś inny, który będzie nadawał się bardziej. Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15

11 Kwi 2022, 11:36

Jak te rysy wyglądają? Maskowanie samych rys najlepiej z tego co wiem wychodzi pędzelkiem ale tu coś więcej pewnie napisze @Kao :)

Wrzuć może jakieś zdjęcie jak one wyglądają będzie łatwiej pomóc.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

11 Kwi 2022, 16:51

Najtańszym kosztem to pędzelek lub spray, wrzuć jakieś fotki gdzie te zadrapania to coś poradzimy.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Na co zwrócić uwagę przy zakupie terenówki
    W terenówkach najważniejsze są rama, zawieszenie, napędy i silnik. Buda ma mniejsze znaczenie. Sprawdź jak samochód odpala na zimno, jaki dymek idzie z rury wydechowej i ile go jest. Po kilku sekundach dymienia ...