Jaką przyczepkę wybrać do samochodu? Skoda Octavia 1.6

11 Kwi 2022, 11:02

Witam.
Chciałbym podpytać o wybór przyczepki do auta osobowego.
Przymierzam się do zakupu takowej i nie wiem zupełnie jaką wybrać. Chciałbym oczywiście aby była jak największa, będę potrzebował ją głównie do transportu palet, desek.
Chciałbym aby była zgodna z prawem do mojego samochodu i abym mógł ją bezproblemowo zarejestrować i w przypadku kontroli nie martwić się, że coś jest nie tak.
W dowodzie rejestracyjnym mam zapis O.1 1200kg i O.2 500kg.
Czy to oznacza, że mogę kupić przyczepkę do 500kg DMC?
Chcę kupić taką bez układu hamulcowego, najtańszą.
Kolejne pytanie czy przy wyborze haka trzeba też zwrócić na coś konkretnie uwagę czy sa to haki uniwersalne? Czy jeżeli mam instalacje LPG to są jakieś przeciwwskazania?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15

11 Kwi 2022, 11:33

Matt0x napisał(a):Czy to oznacza, że mogę kupić przyczepkę do 500kg DMC?
Tak dokładnie. Przyczepka bez hamulca najazdowego i jej maksymalna masa całkowita DMC nie może przekroczyć tej wartości.
Zerknij sobie jeszcze na ten kalkulator na forum kalkulator/prawo-jazdy-b-przyczepa/ podajesz dane z dowodu i oblicza dokładnie to co potrzebujesz.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

11 Kwi 2022, 19:39

Matt0x napisał(a):Przymierzam się do zakupu takowej i nie wiem zupełnie jaką wybrać
Kupujesz nową czy używaną tzn z rynku wtórnego ? .
Matt0x napisał(a):Kolejne pytanie czy przy wyborze haka trzeba też zwrócić na coś konkretnie uwagę czy sa to haki uniwersalne?
Nie ma haków uniwersalnych . Kupujesz pod konkretne auto . Marka , rocznik , typ nadwozia .
Matt0x napisał(a): Czy jeżeli mam instalacje LPG to są jakieś przeciwwskazania?
Nie ma
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna