Jaką przyczepkę samochodową kupić?

06 Kwi 2018, 11:27

Witam,
Jaką przyczepkę samochodową kupić do 750 kg?
Musi być dwuosiowa i długość najlepiej 330 cm.
Myślałem o firmie Zasław, Martz, Niewiadów albo Wiola
Przyczepka do 750 kg musi być bez hamulca?
Jakie firmy polecacie?
Potrzebuję do rozwożenia desek.
rafal8344
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Toyota RAV-4 II
Silnik: 2.0 116
Paliwo: Diesel
Typ: SUV

24 Kwi 2018, 08:24

Ja to cały czas zastanawiam się czy w moim przypadku jest sens kupować. Mam całkiem niedaleko wypożyczalnie przyczep i na to ile razy w ciągu roku jej używam to raczej nie ma sensu. Może u Ciebie jest podobnie? Trzeba co jakiś czas coś w niej wymienić, opłacić OC no i trzymać ją gdzieś
Enterspeed
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 02 03 1981
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Astra 3
Silnik: 125km
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

26 Maj 2018, 10:41

jeśli szukasz przyczepy, która będzie służyła Tobie na lata to polecam przyczepy Rydwan lub Fracht Monika, przyczepy na resorach i pełnych profilach.
Zdecydowanie nie polecam przyczep na ceowniku i osiach skrętnych bo to wszystko się wygina i nie nadaje do bezpiecznego przewozu ładunków.
dawkrans
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 03 1987
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Paź 2018, 11:20

To fakt, że trzeba wymieniać, ale części do przyczep wcale nie są takie drogie. Wystarczy spojrzeć na to, ile kosztuje gniazdo przyczepy 7 pin (około 10zł). Przyczepka naprawdę się przydaje!
ruda2114
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 18 10 2007
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Galaxy
Silnik: 2,0
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

28 Lis 2018, 09:08

Jak już decydujesz się na zakup przyczepki, to moja rada: kup sobie też
<reklama> koło podporowe do przyczepy - daję znacznie większą stabilizację, a poza tym manewrowanie przyczepką jest znacznie łatwiejsze.
Ostatnio edytowany przez Kao, 28 Lis 2018, 21:26, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
TomekSaracen
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 05 08 1987
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Fiat Panda
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

11 Gru 2018, 11:16

Przyczepkę samochodową można teraz wygodnie kupić przez Internet z dostawą bezpośrednio pod dom w ciągu 1-2 dni jak książkę, czy laptopa. Do przewożenia desek spokojnie wystarczy taka za 1700 zł na nowoczesnej osi. Dobrze tylko jest mieć funkcję kiprowania żeby łatwo ładować i wyładowywać towar.
UNITRAILER
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Świdnik
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
    Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...

19 Mar 2019, 12:36

Nie zawsze warto przepłacać ja kupiłem od znajomego złomiarza i wyremontowałem. Chociaż to może troche duże słowo, wyczyściłem z rdzy i dokupiłem lampy led do przyczepki i można jeździć :D Szczególnie że używam jej tylko z 3-4 razy w roku :naughty:
marcelii94
Nowicjusz
 
Posty: 3

19 Lip 2020, 17:03

Możesz sprawdzić także przyczepę: Atlas 4,5m - platforma. Używam jej od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Posiada masę własną 690 kg oraz DMC do 2700kg. Dodatkowo jest starannie wykonana i niedroga.
Darek83
Obserwowany
 
Posty: 1

20 Lip 2020, 07:39

Pytanie było o przyczepkę do 750 kg, a nie platformę :roll: Ostatnio w naszym sklepie pojawił się nowy, większy model przyczepy lekkiej o wymiarach 236x125 cm z wysyłką pod dowolny adres.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 20 Lip 2020, 11:15, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
UNITRAILER
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Świdnik

26 Lut 2021, 15:09

Ja w przypadku kupna przyczepy skontaktowałbym się z Centrum Dystrybucji Przyczep BORO. Produkują różne rodzaje przyczep, lawety, platformy. Warto zajrzeć na stronę i przejrzeć ich ofertę, bo naprawdę znają się na rzeczy. Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w przyczepę od nich i mogę powiedzieć tyle, że jest to rzecz zdecydowanie warta zakupu, jeśli tak jak ja regularnie przewozi się ciężkie ładunki.
marcel11
Nowicjusz
 
Posty: 8

05 Lip 2021, 12:49

Dobry pomysł z wypożyczenie. W sumie po co kupować jak nie zawsze się przyda
Adek84
Nowicjusz
 
Posty: 10

14 Cze 2022, 20:27

Zdecydowanie odradzam Niewiadów.
Kilka dni temu nam sie własnie rozleciała , i to dosłownie , nowa przyczepa . Zakupiona była tylko do jednego transportu z Polski do Hiszpanii , nówka sztuka prosto od przedstawiciela marki Niewiadów , firmy Mazzo. Załadunek jakies 280-300 kg maksymalnie. Niestety nie wytrzymała prostej jazdy po autostradzie .Juz w hiszpanii zerwane pióra osi, pozrywane spawy, powykrzywiane profile... na szczescie nic nikomu sie nie stało, ale mogło.... Koszty idą w tysiące euro...
annacanarias
Obserwowany
 
Posty: 2

26 Wrz 2023, 19:16

Zasław jest w tej chwili świetną opcją. Wprawdzie przyczepy są solidnie wykonane i wytrzymałe dzięki dodatkowym wzmocnieniom, ale w razie czego zawsze można liczyć na dobry serwis
golden98
Obserwowany
 
Posty: 1

12 Lut 2024, 11:56

Wypożyczenie przyczepki to dobra opcja, ale na wiosze lepiej jest mieć chyba swoją. Ja zastanawiam się bardziej nad jakością poszczególnych producentów. A tego nigdzie nie uświadczysz. Ciekawy też jestem czy do przyczepki lekkiej(750kg) warto myśleć o drugiej osi.
Jakie są plusy i minusy 2 osi, przy tej samej ładowności :?:
No i w końcu jaką markę wybrać, czy kierować się wyłącznie ceną, bo to wszystko to samo, tylko pod inną nazwą :?:
Wymiarowo, to chyba lepiej za dużą, niż za małą. Myślę o takiej, co by standardowa płyta (250x125) weszła bez problemu, czyli wymiar powiedzmy tak około 260x130.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna