Jaka Kamera do auta?

29 Paź 2017, 17:44

Witam.

Nie wiem czy dobry dział i czy już jest taki temat ale nic nie udało mi się znaleźć. Jeżeli to zły dział to proszę przenieść do prawidłowego :)

Wiec.. Temat kamerki, oczytałem się trochę na necie już o tym jednak oczywiście co inna strona to co innego piszą na temat danej kamerki. A chce sobie sprawić prezent na święta i kupić właśnie kamerkę do samochodu. Wiec chciał bym się tutaj trochę doradzić o kamerki które wybrałem i czy są one na pewno dobre?

Kamerka nr.1
[link do oferty wygasł]

Jaka Kamera do auta?

Kamerka nr.2
[link do oferty wygasł]
Jaka Kamera do auta?

Kamerka nr.3
Orllo FALCON 4K


Ktos miał kiedyś styczność z tymi kamerkami i może dać dobra opinie o nich? Oczywiście jak ktoś ma jakieś kamerki inne do polecania to pisać śmiało, cena również nie gra tutaj roli. Wole wydać więcej i mieć pewność:)
Neq94
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Tarnobrzeg/Kraków
Prawo jazdy: 12 08 2013
Auto: Golf VI comfortline
Silnik: 1.4TSI 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

29 Paź 2017, 22:21

Podałeś trzy zupełnie różne kamerki, podaj jeszcze jaki masz budżet. Spróbuje coś ci podpowiedzieć. Czy masz jakieś wymagania co do tego co taka kamerka powinna posiadać? Myślę tu o np. GPS itp.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Paź 2017, 11:29

Neq94 napisał(a):Nie wiem czy dobry dział i czy już jest taki temat ale nic nie udało mi się znaleźć.

No i po co tak na dzień dobry kłamać? Poprostu nie przejrzałeś strony głównej forum i tyle...
Neq94 napisał(a): Jeżeli to zły dział to proszę przenieść do prawidłowego

No trzeba przenieść i przenoszę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Paź 2017, 12:21

Bo niby te kamerki sa jedne z najlepszych z tego co mowi internet. Moj kumpel mial ta kametke xblitz i sb ja chwalil jednak drugi mial jakas inna juz nie pamiętam nazwy i akurat on odradzal tych kamerek co sa jak lusterko. Ze najlepiej kupic zwykla ktora mozna przypomocowac do szyby.

Co do wymagań to nie zalezy mi na GPS bo to chce kupic osobno.
Kamerka zeby dobrze sprawował sie podczas różnych warunkach pogodowych bo wiem że niektóre kamerki slabo nagrywaja jak np jest duze słońce.
Rowniez zeby byla dobra jakos na tyle aby odczytać tablice rejestracyjne z dalszej odległości czyli tak jak by obraz podchodził pod 4k?
Budżet tak jak pisalem że limitu nie mam. Rowniez zeby miala ten 'shock sensor' w razie w jak by ktos na parkingu mnie zawadzil.
Oczywiscie miejscie na karte pamieci. (niektóre maja pamiec wbudowana)
Tez aby byla kamerka co i nagrywa z tyłu taki fajny plus byl by tego.
Tez plus zeby miala tryb nocny wiadome w Polsce nie kazda droga oświetlona.
To by bylo na tyle, jakies moze firmy godne polecenia co robia kamerki? Oczywiscie kazda propozycje kamerki rozwiażem

A co do tematu to akurat nie spodziewalem ze moze on byc jako tuning. Bardziej bezpieczeństwo mi pasowalo dlatego nie zajrzałem i oczywiscie przepraszam.
Neq94
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Tarnobrzeg/Kraków
Prawo jazdy: 12 08 2013
Auto: Golf VI comfortline
Silnik: 1.4TSI 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

31 Paź 2017, 14:47

Ja sam używam XBLITZ Black Bird 2.0 i bardzo dobrze mi się sprawdza, nie chciałem czegoś bardzo drogiego ale zależało mi na dobrej jakości nagrywania w deszczu i w nocy bo sporo podrużuje
Hyeniek
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 06 07 1982
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: MAN
Paliwo: Diesel
Typ: Van

13 Lis 2017, 23:08

Neq94 napisał(a):Co do wymagań to nie zalezy mi na GPS bo to chce kupic osobno.
Kamerka zeby dobrze sprawował sie podczas różnych warunkach pogodowych bo wiem że niektóre kamerki slabo nagrywaja jak np jest duze słońce.
Rowniez zeby byla dobra jakos na tyle aby odczytać tablice rejestracyjne z dalszej odległości czyli tak jak by obraz podchodził pod 4k?


A po co masz osobno kupować GPS, jak możesz mieć 2w1, zawsze to jeden kabel mniej na "kokpicie". Ja bym był za opcją nr 3 jeśli nie masz określonego budżetu. Tylko obok Orllo sprawdź sobie jeszcze Mikavi PQ3.
Funriel
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 17 07 1970
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

15 Lis 2017, 16:19

Na temat kamer samochodowych poczytajcie sobie tutaj - 5-parametrow-o-ktorych-warto-wiedziec-przy-zakupie-wideorejestratora-vt103680.htm. Fajnie napisany poradnik, dużo konkretnych rad na co zwracać uwage itd.
Arowana14
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Audi A5

25 Lis 2017, 21:13

Pamiętam początki, jak kamerki dopiero wchodziły na rynek. Jakość nagrań pozostawiała wiele do życzenia. Teraz standardem jest już 4k. Ale wideorejestratory FullHD nadal stanowią olbrzymią większość wśród oferowanych w sprzedaży. Z ciekawości przeglądałem ostatnio kamerki i za 300 złotych można mieć już sprzęt z wieloma ciekawymi funkcjami - tryb parkingowy, albo możliwość sparowania z urządzeniem GPS.
koniuszek
Obserwowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 1
Miejscowość: Sosnowiec
Prawo jazdy: 16 12 2001
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Opel Insignia II

03 Lut 2018, 18:14

Mam dwie kamery w aucie. Jedną z przodu, drugą z tyłu. Na początku szukałam najlepszego modelu, ale w końcu stwierdziłem, że bez sensu wydawać kupę pieniędzy na urządzenie, którego nie używam codziennie. Kamery kupiłem w rcmplanet i potwierdzam, że warto u nich kupowac. Mają dobry sprzęt.
Julianpokr
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 18 10 1979
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Opel Astra

01 Mar 2018, 17:06

Ja teraz mam kamerkę Xblitz X5 Wi-fi i jak do tej pory sprawdza się dobrze. Można nią sterować przez telefon dzięki połączeniu wifi a jest bardzo małych rozmiarów co mi akurat pomaga bo nie rozprasza uwagi. Montaż łatwy i szybki, ogólnie polecam.
sylwia4012
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: golf IV
Silnik: 1,9
Paliwo: Diesel

31 Gru 2018, 16:22

Witam, dostałem w prezencie kamerkę samochodową Blow F260. Kamerka działa, nagrywa i było by wszystko ok tylko jest trochę wkurzające to ciągłe pikanie, co chwile słychać pik-pik . Niewiem czemu to ma służyć, czy to można w menu coś przełączyć a może trzeba całkowicie wyłączyć głośność. Zaznaczam że włączyłem już fabryczne ustawienia systemu i to nic nie pomogło, w dalszym ciągu co chwile (pik-pik).
Bardzo dziękuję za poradę, może znajdzie się ktoś co mi to wyjaśni, instrukcja obsługi jest strasznie uboga.
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.
ew49
Obserwowany
 
Posty: 1

17 Mar 2019, 16:30

Nie słyszałem o niej. Ja od ponad pół roku mam zamontowaną w samochodzie camroad 6.2 od overmax i po wielu testach mogę powiedzieć, że jest naprawdę dobra. Jakość obrazu b. dobra, 4 calowy wyświetlacz IPS plus ładny wygląd.
Miłko90
Nowicjusz
 
Posty: 7

19 Mar 2019, 17:36

Ostatnimi czasy to nawet nie wsiadam do auta, jeżeli nie mam kamery. Jestem za tym, aby każdy posiadał takowe urządzenie w swoim samochodzie. Ja zamawiałem już ze dwa lata temu ze sklepu RegMag i póki co 0 problemów.
mlekoslaw
Nowicjusz
 
Posty: 6

19 Kwi 2019, 19:36

Zgadzam sie z kolegą powyżej, firma overmax ma bardzo dobre kamerki samochodowe przykładowo camroad 6.2, jeszcze nigdy się na niej nie zawiodłem ;-)
wapniak66
Nowicjusz
 
Posty: 7

29 Kwi 2019, 09:55

To prawda, firma overmax ma dobre kamerki, jakość też całkiem całkiem.
Emil222
Początkujący
 
Posty: 50