Kamera do ochrony auta na postoju.

24 Maj 2020, 12:40

Witam. Chciałbym zasięgnąć porady na temat ewentualnego zakupu kamery w celu wskazanym w temacie. Nie wnikając w szczegóły chodzi o to aby zarejestrować ewentualne próby uszkodzenia auta. Samochód stoi na parkingu podziemnym. Nie znam się na takim sprzęcie a to co czytam na ten temat niewiele mi wyjaśnia. Może ktoś coś podsunie?
nippon
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Maj 2020, 14:10

Jaki masz budżet i czy będzie tą kamerę wykorzystywał jako wideorejestrator?

Tak czy inaczej będziesz musiał ją przypiąć w samochodzie za przednią szybą i pamiętać żeby auto stawiać przodem do wyjazdu :)

Jak samochód potrafi dłużej stać na parkingu bez jazdy to proponuję kupić jakiś porządny power bank i do niego podłączać na czas postoju kamerkę żeby odciążyć akumulator.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

24 Maj 2020, 18:56

Dziękuję za odzew.
Wiem że budżet jest istotny ale póki co nie podam. To nie mój samochód i ten sprzęt nie będzie dla mnie. Gdybym miał konkretne propozycje to zyskał bym pewne rozeznanie.
Raczej nie ma potrzeby aby urządzenie pracowało jako wideorejestrator. Choć zdaje się, że większość urządzeń to właśnie wideorejestratory z trybem parkingowym.
Auto będzie zatem stało przodem do kierunku jazdy choć mniemam, że takie urządzenie montowane na przedniej szybie będzie konkretnie wyeksponowane i dobrze widoczne.
A taki "porządny" powerbank ile czasu może uciągnąć takie urządzenie?
nippon
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Maj 2020, 09:14

nippon napisał(a):Raczej nie ma potrzeby aby urządzenie pracowało jako wideorejestrator.
OK, ale i tak pewnie będzie ta osoba musiała kupić jakiś wideorejestrator bo tu inna kamera raczej nie sprawdzi się. Proponuję w tym przypadku szukać takiej kamerki z jak najszerszym kątem widzenia.
nippon napisał(a):A taki "porządny" powerbank ile czasu może uciągnąć takie urządzenie?
Przy trybie parkingowym kamerki zazwyczaj nie przekraczają 0,25A przy zasilaniu 12V. Mając to na uwadze i powerbank zasilający kamerkę napięciem 5V to kamerka będzie potrzebowała 0,6A żeby wyszło na to samo. Czyli mając powerbank 20000 mAh o obciążenie kamerki 0,6A to czas pracy powinien wynieść około 33 godzin. Trzeba tu zwrócić uwagę na to że kamera nie pracuje cały czas, a większość jej pracy to tryb czuwania który zmniejsza pobór prądu. Wtedy taki powerbank może nam wystarczyć spokojnie na kilka dni w zależności od natężenia ruchu przed autem (mama nadzieję że dobrze to policzyłem :)).

Jest jeszcze jedna opcja monitorowania miejsca parkingowego ale tu już kwestia tego czy zarządca wyraziłby na to zgodę. Można by było zamontować kamerę na ścianie za samochodem tak żeby obejmowała całe miejsce parkingowe. Wtedy to już kamera do monitoringu i np. z kartą sim i z podglądem na żywo przez smartfona.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi RS 5 Cabriolet - dostępny w polskich salonach
    Audi RS 5 Cabriolet miało swoją polską premierę na targach Poznań Motor Show 2013. Teraz, ten sportowy i bardzo elegancki model jest dostępny w salonach sprzedaży Audi na terenie całego kraju. Nowe dynamiczne Audi kosztuje ...
    Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny
    Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny – Toyota Corona – sierpień 1973. Już od lat 30. XX wieku samochody posiadały wskaźniki i lampki kontrolne informujące kierowcę o poziomie i ciśnieniu oleju, poziomie ...